Підозрювана у колабораціонізмі Монтян більше не захищатиме в суді звинуваченого в держзраді Коцабу
Оскільки її позбавили ліцензії адвоката
Про це йшлося під час засідання у справі Коцаби 17 жовтня 2024 року у Коломийському районному суді, повідомляє Суспільне.
Підозрювана у колабораціонізмі Тетяна Монтян більше не представлятиме у суді обвинуваченого у державній зраді Руслана Коцабу. Її позбавили ліцензії адвоката.
За словами прокурора Олексія Безрукого, з 20 вересня 2024 року Тетяна Монтян не має права вести адвокатську діяльність в Україні.
"Вона вже фактично і не представляє, а якби й хотіла, то вже не може", – сказав суддя Олександр Калинюк.
На судовому засіданні інтереси Руслана Коцаби представляла адвокатка Світлана Новицька, яку теж підозрюють у державній зраді.
Під час нього прокурор представив відео із закритого пропагандистського телеканалу "112 Україна", в якому Руслан Коцаба розповідав про ситуацію на Луганщині у 2015 році.
"Цей доказ стосується обвинувачення у вчиненні злочину – державна зрада. На цьому відео Коцаба висловлює повністю проросійську позицію про відсутність російських військових на тимчасово окупованій території Луганської області. Те, що жителі воюють, що вони проти чинної влади України, що там немає Росії, і цю територію окупували не росіяни. Що там місцеві вояки мають вишкіл і ніякої допомоги від Російської Федерації немає. Це позиція явно проросійськи налаштованої людини. Це – відео, яке характеризує особу Коцаби, як державного зрадника", – сказав прокурор Олексій Безрукий.
Розгляд справи обвинуваченого у держзраді Руслана Коцаби продовжать 6 листопада 2024.
Нагадаємо, у лютому 2023 року Служба безпеки України повідомила про підозру Тетяні Монтян, російській пропагандистці, яка активно поширює кремлівську дезінформацію.
Хто такий Руслан Коцаба?
У лютому 2015 року Руслана Коцабу затримали за підозрою в державній зраді і шпигунстві. Він активно виступав проти проведення мобілізації, а вже 12 травня 2016 року Івано-Франківський міський суд засудив Коцабу до 3,5 року позбавлення волі, визнавши винним у перешкоджанні Збройним силам України, проте виправдав за звинуваченням у державній зраді.
14 липня 2016 року Апеляційний суд Івано-Франківської області виправдав Коцабу, і він вийшов на волю. При цьому після звільнення Руслан Коцаба неодноразово брав участь у проросійських акціях.
А вже 7 червня 2018 року Вищий спеціалізований суд України скасував виправдувальний вирок Коцабі, ухвалений раніше апеляційним судом Івано-Франківщини, та призначив нове провадження в суді апеляційної інстанції.
7 грудня 2021 року суд у Коломиї відновив розгляд справи журналіста Руслана Коцаби, обвинуваченого у держзраді.
У серпні 2022 року Коцабі вдалося перетнути кордон, попри те, українським чоловікам віком до 60 років на час дії воєнного стану заборонений виїзд з країни. Зараз Коцаба перебуває у США за програмою "Єднання заради України", запровадженої для допомоги українським біженцям. Він має намір оформити там статус політичного біженця. При цьому у Штатах блогер продовжує поширювати проросійські наративи.
Як вдалося з’ясувати журналістам, Коцаба зміг виїхати з України завдяки своїй матері. Адже, як свідчать надані Коцабою під час перетину кордону медичні документи, номери яких опинилися у розпорядження журналістів, проросійський блогер зміг виїхати з України на підставі того, що супроводжував матір з інвалідністю.
31 серпня 2023 року прокуратура подала клопотання про оголошення обвинуваченого у державній зраді Руслана Коцаби у міжнародний розшук і тримання його під вартою, однак суд відхилив його.
Згодом стало відомо про те, що Коцабу все ж можуть оголосити у міжнародний розшук.
У квітні 2024 року адвокатці Світлані Новицькій, підозрюваній у державній зраді, дозволили захищати пропагандиста Руслана Коцабу прямо із СІЗО.
Застереження: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Актуальне
- Важливе