Проросійський блогер Руслан Коцаба виїхав у США
Обвинувачений у державній зраді Руслан Коцаба виїхав з України у США за програмою "Єднання заради України", яку для допомоги українським біженцям запровадив президент США Джо Байден
Про це 9 березня на засіданні Коломийського міськрайонного суду повідомив суддя Олександр Калинюк, інформує Суспільне.
На засіданні суддя Олександр Калинюк зачитав документи, які надіслала адвокатка Руслана Коцаби Світлана Новицька. У них йдеться, що обвинувачений отримав візу у жовтні 2022 року, а дозвіл на в'їзд надав Департамент безпеки США.
Адвокатка Світлана Новицька розповіла, що надала суду документи про те, що її клієнта визнали журналістом, якого переслідують за політичними мотивами. Наразі він оформлює статус політичного біженця.
"У документі зазначено, що міжнародні організації визнають таку-то людину в'язнем совісті, сумління, якого переслідують через політичні мотиви. На підставі цих документів і доповіді Департаменту безпеки США Руслан Коцаба зараз оформлюється як політичний біженець. Його впустили у країну, оскільки департамент визнавав це і надав дозвіл на оформлення документів", - каже адвокатка.
Світлана Новицька просила у суду дозволити Руслану Коцабі виходити на зв'язок під час засідань в режимі відеоконференції у Консульстві України в Нью-Йорку.
За словами прокурора Олексія Безрукого, виїжджаючи за кордон за програмою "Єднання заради України", Руслан Коцаба міг ввести в оману Департамент безпеки США щодо того, що він зазнає політичного переслідування в Україні.
"З 2018 року Коцаба не перебуває під вартою, він - на волі. За цей час погрози, можливо, й були та ніяких активних дій не відбувалося, загрози його здоров'ю не було. Тому все-таки вважаю, що він незаконно виїхав на територію США. Я не заперечую, щоб він був присутнім на засіданнях, зокрема в режимі відеоконференції", - каже Олексій Безрукий.
Наступне засідання відбудеться 11 квітня 2023 року. До того часу суд має подати звернення до Міністерства закордонних справ України, щоб там надали доручення Консульству в Нью-Йорку. Вони своєю чергою нададуть обвинуваченому доступ до судових засідань в режимі відеоконференції.
Довідково.
8 лютого 2015 року Руслана Коцабу затримали за підозрою в державній зраді і шпигунстві. Він активно виступав проти проведення мобілізації, а вже 12 травня 2016 року Івано-Франківський міський суд засудив Коцабу до 3,5 року позбавлення волі, визнавши винним у перешкоджанні Збройним силам України, проте виправдав за звинуваченням у державній зраді.
14 липня 2016 року Апеляційний суд Івано-Франківської області виправдав Коцабу, і він вийшов на волю.
При цьому після звільнення Руслан Коцаба неодноразово брав участь у проросійських акціях.
А вже 7 червня 2018 року Вищий спеціалізований суд України скасував виправдувальний вирок Коцабі, ухвалений раніше апеляційним судом Івано-Франківщини, та призначив нове провадження в суді апеляційної інстанції.
7 грудня 2021 року суд у Коломиї відновив розгляд справи журналіста Руслана Коцаби, обвинуваченого у держзраді.
- Актуальне
- Важливе