На Закарпатті посадовиця ТЦК, лікарка ВЛК і психіатри торгували діагнозами про психічні розлади
На Закарпатті викрили злочинну схему оформлення фейкових діагнозів про психічні розлади для чоловіків, які хотіли уникнути мобілізації чи виїхати за кордон
Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
"Працівники ДБР у взаємодії з СБУ та Нацполіцією викрили на Закарпатті схему оформлення "липових" діагнозів про психічні розлади бажаючим уникнути мобілізації та виїхати за кордон", - повідомляють у ДБР.
За даними відомства, у серпні минулого року начальниця відділу Берегівського районного ТЦК, посадовиця військово-лікарської комісії при цьому ТЦК, психіатри Хустської та Виноградівської районних лікарень і деякі інші особи об’єднались в злочинну групу.
Для правдоподібності "клієнтів" скеровували на лікування у стаціонар
Група пропонувала допомогу охочим незаконно виїхати з України з оформленням необхідних для цього документів. Ціна послуги складала до 14 тис. доларів США.
"Клієнтів" направляли до медиків, які вигадували для них необхідні діагнози. Для правдоподібності їх навіть деякий час тримали на стаціонарному лікуванні. Після цього чоловікам видавались медичні документи з діагнозом, який міг бути підставою для визнання їх непридатними до служби", - повідомляють у ДБР.
На підставі цих документів начальниця відділу районного ТЦК забезпечувала виключення цих чоловіків з військового обліку. Однак зловмисники не лише виготовили для "клієнтів" фальшиві "білі квитки", а й допомогли порадами та вказівками потрапити до Європи.
Працівники ДБР задокументували встановлення фальшивих діагнозів та виготовлення документів про непридатність декільком особам, які планували виїхати за кордон.
Серед підозрюваних є правоохоронці
Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону повідомила про шістьох членів групи, яким уже оголосили підозри. Серед них посадовці, медики та експравоохоронці. Підозрюваним інкримінують незаконне переправлення осіб через кордон та одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 368 КК України).
За інформацією спецпрокуратури, до злочинної групи входили начальниця відділу ТЦК та СП, членкиня військово-лікарської комісії, завідувач відділення лікарні, двоє колишніх правоохоронців та цивільний громадянин.
За даними слідства, вони діяли з серпня 2023 року, допомагаючи військовозобов’язаним уникати мобілізації на підставі підроблених медичних висновків. Схема передбачала фіктивне встановлення діагнозів про психологічні розлади, "лікування" у стаціонарі та отримання документів про непридатність до військової служби. Надані так звані "білі" квитки дозволяли чоловікам виїхати за кордон під час війни.
Вартість таких послуг становила від 9 до 14 тисяч доларів США. Правоохоронці зафіксували два випадки передачі грошей загальною сумою 18 тисяч доларів США.
Наразі вирішується питання про обрання фігурантам запобіжних заходів, відсторонення від посад та перевіряється їх причетність до аналогічних правопорушень. Проводяться обшуки та вивчається медична документація.
Читайте також: За $8 тис. обіцяв відстрочку від мобілізації: на Хмельниччині затримали експосадовця військкомату
Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Напередодні ми повідомляли, що працівницю Закарпатського територіального центру комплектації та соціальної підтримки підозрюють у корупції. Наразі її усунули від виконання посадових обовʼязків.
- На Волині під час отримання $3 тис. викрили посадовця ТЦК, який допомагав ухилятися від мобілізації.
- Актуальне
- Важливе