На Львівщині погіршилась ситуація з захворюваністю на кашлюк та правець
Через низький рівень вакцинації на Львівщині від початку року зафіксували 600 випадків кашлюку та три випадки правця, одних з яких – летальний
Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.
У Львівській області погіршилася ситуація з вакцинокерованими інфекціями.
" За інформацією Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб, у Львівській області погіршилася ситуація з вакцинокерованими інфекціями. Упродовж цього року на Львівщині виявили понад 600 випадків кашлюку та 3 випадки правця, з них один – закінчився смертю", – повідомляють у пресслужбі.
Більшість захворілих не були вакцинованими. Загалом рівень щеплень в Україні за жодним з видів не досягає 95% – саме такий показник потрібен для епідемічного благополуччя в країні.
За словами генеральної директорки Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Іванченко розповіла, що групу найбільшого ризику становлять немовлята до 2-х місяців, оскільки щеплення розпочинаються з 2-х місячного віку.
"Саме тому вагітним необхідно провакцинуватись проти кашлюку. Якщо вагітність щороку – щороку робити щеплення. Дуже важливо вакцинувати вагітних у терміні 16-32 тижні вагітності та дорослих, що будуть оточувати новонароджену дитину, щоб створити навколо ефект «кокона», поки дитину саму не вакцинують", – каже Наталія Іванченко.
Коли треба вакцинувати від кашлюка
Відповідно до Національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). Вакцинація, як і перенесена хвороба, не дає довічного імунітету. Захист триває до 10 років.
Наталія Іванченко звернула увагу, що кашлюк – це не лише дитяча хвороба. Дорослі хворіють теж, не завжди звертаються до лікаря, проте можуть стати джерелом інфекції для дітей. Дорослі, старше 60 років, з хронічними захворюваннями легень теж є в групі ризику через високий ризик ускладнень.
«Кожен має подбати про власне здоров'я, здоров'я близьких і своїх дітей – звернутися до сімейного лікаря і вакцинуватися. Спільними зусиллями захистимо населення Львівщини», – наголосила Наталія Іванченко.
- Рані на Львівщині повідомляли, що захворюваність на кашлюк зросла у 21,5 раза порівняно з першим півріччям минулого роком.
- Актуальне
- Важливе