Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові з 18 по 24 листопада: "Запали свічку пам'яті" та "Зерно" від INSO-Lviv

22 листопада, 2024 п'ятниця
17:14

Із 18 по 24 листопада на львів'ян і гостей міста очікує низка нових виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей, презентацій та екскурсій

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

День пам’яті жертв голодоморів

"Запали свічку пам’яті"

У суботу, 23 листопада, на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку усіх мешканців та гостей міста запрошують долучатися і спільно вшанувати пам'ять усіх, хто зазнав геноциду голодом

Заходи розпочнуть о 15:55 год. Спершу відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання, тоді – екуменічна панахида за жертвами голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні. Відтак, проведуть загальноукраїнську акцію "Запали свічку пам’яті".

вшанування пам'яті жертв Голодомору у Львові

Фото: Андріана Стахів

 

Презентації, зустрічі, майстер-класи та лекції

Зустріч із художником і колекціонером Володимиром Іванишиним

У неділю, 24 листопада, у головній будівлі Нацмузею (просп. Свободи, 20) в межах експозиції виставки "Врятоване та збережене" відбудеться зустріч із художником і колекціонером Володимиром Іванишиним.

Під час зустрічі В. Іванишин він розповість, що для нього стало поштовхом до колекціонерства, які предмети народного побуту викликають особливе зацікавлення, поділиться думками про колекціонування творів сакрального мистецтва. Відвідувачі матимуть нагоду дізнатися, у якій місцевості митець зібрав гончарний посуд, вишивки, килими, рядна й інші ужиткові речі зі своєї колекції, де йому вдалося знайти унікальні зразки народного мистецтва. А також почути з перших уст про поїздку Володимира Іванишина в село Петриківку і побачити цінні надбання з тієї подорожі.

Початок зустрічі о 15:00.

афіша

Концерт

Концерт INSO-Lviv "Зерно"

У суботу, 23 листопада, Львівська національна філармонія запрошує на концерт "Зерно" оркестру INSO-Lviv, який стане мистецьким актом зʼєднання кількох поколінь українців нитками памʼяті, символами відродження та звуками надії.

Як зазначають у філармонії, у програмі концерту заплановані дві знакові симфонії Людвіга ван Бетховена, які втілюють ідею молодості та пошуку гармонії, а також світова прем'єра твору нашого сучасника Івана Небесного, яка зображує звʼязок між земним та небесним світом.

Ця прем'єра стане центральною подією вечора. Твір написаний на замовлення оркестру INSO-Lviv.

"Ця музика піднімає до небес, де звучить тиха молитва, схожа на колосок, який колихає вітер, нагадуючи про силу життя і тяглість поколінь. У новій композиції Івана Небесного чимало емоцій, які в часі жорстокої війни ми відчуваємо чи не щодня – біль втрати і прощання, безумовна любов та вічна памʼять, і, звісно, віра у справедливість та відродження. Адже сьогодні, як і сто років тому, українці великою кровʼю сіють те зерно, що обовʼязково проросте й заквітчає нашу святу землю", – розповідають у філармонії.

Початок о 18:00. Вартість від 200 до 700 гривень. Придбати квитки можна за посиланням.

афіша Зерно

Кримськотатарські мелодії. Фортепіано

У суботу, 23 листопада, та у неділю, 24 листопада, Львівський органний зал запрошує на особливий концерт, що презентує сучасну фортепіанну музику з неймовірним кримськотатарським колоритом.

Талановитий композитор, фольклорист та мультиінструменталіст Джеміль Каріков перенесе слухачів у світ мелодій та ритмів, що пробуджують пам'ять про культурну спадщину кримських татар та їхню неповторну ідентичність. Цього вечора звучатимуть його авторські пʼєси для фортепіано, які охоплюють різноманітні емоції та образи: дитячу безпосередність та цікавість, ностальгію та силу роду, енергію та відчуття свята.

"Цей концерт є символом єдності та солідарності з кримськотатарським народом, музичним мостом до розуміння його багатогранної історії. А також це унікальна нагода почути оригінальні фортепіанні твори у виконанні автора", – кажуть в Органному.

Початок обидва дні о 17:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень. Обрати дату та придбати квитки можна за посиланням.

афіша

Мистецтво

Небачена сила

У Пороховій вежі діє виставка "Небачена сила", яка розповідає про ненасильницький спротив українців на тимчасово окупованих територіях. 

Це реальні історії боротьби з російським агресором, вигадливі, інколи зовсім несподівані методи опору, представлені у формі документальних свідчень, арт-об’єктів та фотографій, мультимедійних матеріалів й інсталяцій.

Читайте також: У Львові показали "Небачену силу" спротиву українців на ТОТ

Відвідати виставку у Пороховій вежі можна упродовж місяця. Окрім того, львів'ян і гостей міста запрошують долучитися до публічної програми, яку підготували організатори. Зокрема, це кураторські екскурсії та майстер-класи.

виставка "Небачена сила" у Львові

Фото: Андріана Стахів

Чорний вогонь Гавареччини

У Львівському скансені відкрили виставку "Чорний вогонь Гавареччини", яка розповість історію одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки через твори, спогади та світлини людей, причетних до відродження гаварецького ремесла.

На експозиції представлені знакові роботи гаварецьких майстрів кінця XIX – початку XXI століть, а також твори мистецтва і документи, які зберігаються у збірках Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, Музею Українського католицького університету та у приватних колекціях.

Експозиція розгорнулася у Великій виставковій залі Львівського скансену.

"Структури взаємности"

Jam Factory Art Center на виставку "Структури взаємности".

Кураторки – Катерина Ботанова, Ілона Демченко та Ксенія Малих – пропонують порефлексувати над різними досвідами суспільної взаємодії в складні часи. 

Виставку презентуватимуть у двох просторах: "Просторі Минулого" та "Просторі Теперішнього". У "Просторі Минулого" художниці та художники ділитимуться досвідами з України, інших країн і континентів: образами пам’ятання і забуття, втрат і відновлення, а також повернення власних голосів та історій. 

У "Просторі Теперішнього" архітектор і художник Олександр Бурлака спеціально для виставки створить конструкцію, де основні елементи підтримують один одного без будь-яких додаткових опор. 

Детальніша інформація про експозицію за посиланням.

афіша

"Захисна оболонка"

У львівській Я Галерея Пентхаус можна побачити спільний проєкт "Захисна оболонка" скульптора Олексія Абрамова і графіка Ярослава Герасименка.

Ці роботи пронизують апокаліптичні мотиви. Олексій Абрамов у скульптурі, а Ярослав Герасименко у графіці відтворюють реалістичні візуальні форми, які можна назвати, на думку Павла Гудімова, новим академічним підходом.

Скульптурні та графічні форми символічно вписалися у розкішний простір Пентхаусу XX століття. А спільна концепція творів говорить із відвідувачами про стан вразливості, а поряд із тим навпаки – стійкості, поєднуючи відчуття та переживання.

Фото: Андріана Стахів

"Врятоване та збережене": колекція Володимира Іванишина

Національний музей у Львові запрошує на виставку "Врятоване та збережене", яка репрезентує збірку народного та сакрального мистецтва XVIII – другої половини XX століття відомого львівського митця Володимира Іванишина. 

Як розповідають у музеї, свою колекцію пан Володимир почав формувати у 1970-х роках. Жага до колекціонерства з’явилася під час його мандрівки околицями рідної Вапнярки (нині – в Тульчинському районі) та колишніми Томашпільським і Крижопільським районами Вінницької області. Володимир Іванишин захопився збиранням народних ікон, керамічного посуду, зразків ткацтва та вишивки. Знаходив і рятував предмети побуту, які мали культурну цінність і яких уже не потребували власники.

На виставці представлено 14 композицій петриківського розпису, які колекціонер привіз із селища Петриківка Дніпропетровської області у 1979 році. Ці роботи виконали відомі народні майстрині Надія Білокінь, Ярина Пилипенко та Параска Павленко. Серед творів кількісно переважають малюнки Надії Білокінь, знаної не лише завдяки своїм традиційним квітковим "мальовкам", а й "весільними поїздами" та зображеннями людей, що не характерно для петриківців.

Виставка триватиме до 8 грудня.

"Врятоване та збережене"

Фото: НМЛ

Виставка "Памʼять театру" 

У Львові відкриттям виставки "Памʼять театру" у театрі Марії Заньковецької розпочали цьогорічний Львівський тиждень скульптури.

Ця виставка поєднує театральні предмети із сучасною скульптурою. Це спільний проєкт Національного драматичного театру імені Марії Заньковецької та куратора артцентру "Я Галерея" Павла Гудімова. 

В експозиції представлять пам'ятні театральні предмети. Зокрема, це шафи, дзеркала, макети сценографії, перуки, а також більш екзотичні речі, які зазвичай залишаються у фондах театру. Усі експонати супроводжуються QR-кодами для детального ознайомлення з історією кожного предмета.

За словами організаторів, виставка триватиме щонайменше два місяці. Вхід вільний для відвідувачів театру. Наприкінці театрального сезону експонати цієї виставки стануть частиною нової вистави про Марію Заньковецьку.

виставка Памʼять театру" у Львові

Теги:
Читайте також:
Львів
+2.4°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.09
    Купівля 42.09
    Продаж 42.66
  • EUR
    Купівля 43.29
    Продаж 44.05
  • Актуальне
  • Важливе
2025, п'ятниця
17 січня
14:30
Прикордонники "Шквалу" знищили прилади відеоспостереження, засоби зв'язку та вантажну техніку окупантів
14:07
наркотики
Поліція затримала двох львів'ян, які отримували великі партії наркотиків і перепродували гуртом та вроздріб
13:42
затримання керівника Борщівського ТЦК
У справі керівника Борщівського ТЦК поліція виявила ще 13 нових фактів злочинної діяльності
13:38
ветерани
У Львівській ОВА створюють управління, яке займатиметься ветеранською політикою: шукають керівника
13:17
Ексклюзив
Національна академія сухопутних військ
"З такими кроками ми втратимо Академію". Що кажуть військові про онлайн-голосування за нового начальника "сухопутки"
13:08
підозра
СБУ на Закарпатті повідомила підозру жителю Луганщини, який ремонтував російську бронетехніку
12:43
Володимир Стахів
У Тернопільській ОВА заявили про рекордне виробництво сільгосппродукції на одного мешканця області
12:11
Андрій Москаленко
У 2024 році Львів виділив на оборонні стартапи 50,5 млн грн
11:56
На Львівщині в горах на лижах травмувались двоє підлітків
11:31
На Львівщині відбудеться традиційний фестиваль вертепів
11:09
З початку року РЕБівці 63-ї бригади на Лиманському напрямку приземлили майже 200 російських дронів
З початку року РЕБівці 63-ї бригади на Лиманському напрямку приземлили майже 200 російських дронів
10:50
На Львівщині внаслідок наїзду мікроавтобуса госпіталізували 80-річного велосипедиста
10:39
У Курській області РФ загинув захисник з Волині Сергій Хома
У Курській області РФ загинув захисник з Волині Сергій Хома
10:20
У Дрогобичі з охопленої вогнем квартири сусіди врятували 71-річну жінку
10:09
На Тернопільщині розшукують 13-річного хлопчика, який зник два дні тому
На Тернопільщині розшукують 13-річного хлопчика, який зник два дні тому
10:01
перетин кордону, прикордонник
Скільки людей перетнули західний кордон України 16 січня
09:52
У Чернівцях планують перейменувати ще кілька провулків та вулицю Ентузіастів
У Чернівцях планують перейменувати ще два провулки – Ентузіастів та Буковинський: які назви пропонують
09:51
Львівські лікарі врятували 76-річну жінку з 6-сантиметровим утворенням у грудях
09:21
поховання
Львівщина 17 січня прощається з трьома загиблими воїнами
09:16
черги на кордоні
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 17 січня
08:59
На Рівненщині затримали молдованина без документів, якого вже намагались видворити з України раніше
08:58
палац графа Бадені XIX ст.
На Тернопільщині заговорили про відновлення палацу графа Бадені XIX ст., який перебуває в аварійному стані
08:42
"Розумів, що рано чи пізно доведеться воювати": оператор БПЛА зі 128-ї ОГШБр поділився досвідом мобілізації та служби
08:12
сили ППО
На Хмельниччині вночі 17 січня збили три "шахеди"
07:53
зима
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 17 січня
07:46
Львівська 103 бригада ТрО встановила на Сумщині герб України замість радянської зірки
Львівська 103-тя бригада ТрО встановила на Сумщині герб України замість радянської зірки
07:11
Огляд
Ранкова атака 15 січня та газові цілі на заході України: куди та чому був спрямований удар Росії 
2025, четвер
16 січня
22:27
будівництво
У Рівному чоловік загинув на роботі через обвал стіни: поліція відкрила кримінальне провадження
22:10
риболовля, риба
На Волині судитимуть чоловіка, який незаконно наловив риби на понад 100 тис. грн
21:51
Трьох закарпатців, один з яких неповнолітній, підозрюють у переправленні чоловіків через кордон
Трьох закарпатців, один з яких неповнолітній, підозрюють у переправленні чоловіків через кордон
21:30
Отримала 120 тис. грн: на Прикарпатті судитимуть керівницю лікарні за одержання хабарів від підприємців
21:14
З російського полону повернувся волинянин Юрій Царіцин – без ноги і з простреленими легенями
З російського полону повернувся волинянин Юрій Царіцин – без ноги і з простреленими легенями
20:50
Рекорд е-квитка на Львівщині: понад 3,5 млн облікованих пасажирів за рік
20:31
Колишнього настоятеля храму у Львові проголосили Праведником народів світу
Колишнього настоятеля храму у Львові проголосили Праведником народів світу
20:10
суд у справі про вбивство Фаріон
Обвинувачений читав книжки ФСБ, - у Нацполіції припустили, що до вбивства Фаріон може бути причетна РФ
20:08
Огляд
Поховання в Україні: які способи існують
19:51
Суд заборонив демонтаж ресторану у Львові: міськрада готує апеляцію
19:49
Традиційну поліську страву мацик внесли до нематеріальної спадщини Волині
Традиційну поліську страву мацик внесли до нематеріальної спадщини Волині
19:33
За три місяці перевірки перевізники Львівщини здійснили 59 порушень
19:15
пожежа у будинку на Закарпатті
На Закарпатті у пожежі загинула 95-річна жінка
Більше новин