Еспресо. Захід
Огляд

Куди піти у Львові з 18 по 24 листопада: Врятоване та збережене

18 листопада, 2024 понедiлок
11:55

Із 18 по 24 листопада на львів'ян і гостей міста очікує низка нових виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей, презентацій та екскурсій

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Презентації, зустрічі, майстер-класи та лекції

Зустріч із художником і колекціонером Володимиром Іванишиним

У неділю, 24 листопада, у головній будівлі Нацмузею (просп. Свободи, 20) в межах експозиції виставки "Врятоване та збережене" відбудеться зустріч із художником і колекціонером Володимиром Іванишиним.

Під час зустрічі В. Іванишин він розповість, що для нього стало поштовхом до колекціонерства, які предмети народного побуту викликають особливе зацікавлення, поділиться думками про колекціонування творів сакрального мистецтва. Відвідувачі матимуть нагоду дізнатися, у якій місцевості митець зібрав гончарний посуд, вишивки, килими, рядна й інші ужиткові речі зі своєї колекції, де йому вдалося знайти унікальні зразки народного мистецтва. А також почути з перших уст про поїздку Володимира Іванишина в село Петриківку і побачити цінні надбання з тієї подорожі.

Початок зустрічі о 15:00.

афіша

Концерт

Кримськотатарські мелодії. Фортепіано

У суботу, 23 листопада, та у неділю, 24 листопада, Львівський органний зал запрошує на особливий концерт, що презентує сучасну фортепіанну музику з неймовірним кримськотатарським колоритом.

Талановитий композитор, фольклорист та мультиінструменталіст Джеміль Каріков перенесе слухачів у світ мелодій та ритмів, що пробуджують пам'ять про культурну спадщину кримських татар та їхню неповторну ідентичність. Цього вечора звучатимуть його авторські пʼєси для фортепіано, які охоплюють різноманітні емоції та образи: дитячу безпосередність та цікавість, ностальгію та силу роду, енергію та відчуття свята.

"Цей концерт є символом єдності та солідарності з кримськотатарським народом, музичним мостом до розуміння його багатогранної історії. А також це унікальна нагода почути оригінальні фортепіанні твори у виконанні автора", – кажуть в Органному.

Початок обидва дні о 17:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень. Обрати дату та придбати квитки можна за посиланням.

афіша

Мистецтво

Небачена сила

У Пороховій вежі діє виставка "Небачена сила", яка розповідає про ненасильницький спротив українців на тимчасово окупованих територіях. 

Це реальні історії боротьби з російським агресором, вигадливі, інколи зовсім несподівані методи опору, представлені у формі документальних свідчень, арт-об’єктів та фотографій, мультимедійних матеріалів й інсталяцій.

Читайте також: У Львові показали "Небачену силу" спротиву українців на ТОТ

Відвідати виставку у Пороховій вежі можна упродовж місяця. Окрім того, львів'ян і гостей міста запрошують долучитися до публічної програми, яку підготували організатори. Зокрема, це кураторські екскурсії та майстер-класи.

виставка "Небачена сила" у Львові

Фото: Андріана Стахів

Чорний вогонь Гавареччини

У Львівському скансені відкрили виставку "Чорний вогонь Гавареччини", яка розповість історію одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки через твори, спогади та світлини людей, причетних до відродження гаварецького ремесла.

На експозиції представлені знакові роботи гаварецьких майстрів кінця XIX – початку XXI століть, а також твори мистецтва і документи, які зберігаються у збірках Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, Музею Українського католицького університету та у приватних колекціях.

Експозиція розгорнулася у Великій виставковій залі Львівського скансену.

"Структури взаємности"

Jam Factory Art Center на виставку "Структури взаємности".

Кураторки – Катерина Ботанова, Ілона Демченко та Ксенія Малих – пропонують порефлексувати над різними досвідами суспільної взаємодії в складні часи. 

Виставку презентуватимуть у двох просторах: "Просторі Минулого" та "Просторі Теперішнього". У "Просторі Минулого" художниці та художники ділитимуться досвідами з України, інших країн і континентів: образами пам’ятання і забуття, втрат і відновлення, а також повернення власних голосів та історій. 

У "Просторі Теперішнього" архітектор і художник Олександр Бурлака спеціально для виставки створить конструкцію, де основні елементи підтримують один одного без будь-яких додаткових опор. 

Детальніша інформація про експозицію за посиланням.

афіша

"Захисна оболонка"

У львівській Я Галерея Пентхаус можна побачити спільний проєкт "Захисна оболонка" скульптора Олексія Абрамова і графіка Ярослава Герасименка.

Ці роботи пронизують апокаліптичні мотиви. Олексій Абрамов у скульптурі, а Ярослав Герасименко у графіці відтворюють реалістичні візуальні форми, які можна назвати, на думку Павла Гудімова, новим академічним підходом.

Скульптурні та графічні форми символічно вписалися у розкішний простір Пентхаусу XX століття. А спільна концепція творів говорить із відвідувачами про стан вразливості, а поряд із тим навпаки – стійкості, поєднуючи відчуття та переживання.

Фото: Андріана Стахів

"Врятоване та збережене": колекція Володимира Іванишина

Національний музей у Львові запрошує на виставку "Врятоване та збережене", яка репрезентує збірку народного та сакрального мистецтва XVIII – другої половини XX століття відомого львівського митця Володимира Іванишина. 

Як розповідають у музеї, свою колекцію пан Володимир почав формувати у 1970-х роках. Жага до колекціонерства з’явилася під час його мандрівки околицями рідної Вапнярки (нині – в Тульчинському районі) та колишніми Томашпільським і Крижопільським районами Вінницької області. Володимир Іванишин захопився збиранням народних ікон, керамічного посуду, зразків ткацтва та вишивки. Знаходив і рятував предмети побуту, які мали культурну цінність і яких уже не потребували власники.

На виставці представлено 14 композицій петриківського розпису, які колекціонер привіз із селища Петриківка Дніпропетровської області у 1979 році. Ці роботи виконали відомі народні майстрині Надія Білокінь, Ярина Пилипенко та Параска Павленко. Серед творів кількісно переважають малюнки Надії Білокінь, знаної не лише завдяки своїм традиційним квітковим "мальовкам", а й "весільними поїздами" та зображеннями людей, що не характерно для петриківців.

Виставка триватиме до 8 грудня.

"Врятоване та збережене"

Фото: НМЛ

Виставка "Памʼять театру" 

У Львові відкриттям виставки "Памʼять театру" у театрі Марії Заньковецької розпочали цьогорічний Львівський тиждень скульптури.

Ця виставка поєднує театральні предмети із сучасною скульптурою. Це спільний проєкт Національного драматичного театру імені Марії Заньковецької та куратора артцентру "Я Галерея" Павла Гудімова. 

В експозиції представлять пам'ятні театральні предмети. Зокрема, це шафи, дзеркала, макети сценографії, перуки, а також більш екзотичні речі, які зазвичай залишаються у фондах театру. Усі експонати супроводжуються QR-кодами для детального ознайомлення з історією кожного предмета.

За словами організаторів, виставка триватиме щонайменше два місяці. Вхід вільний для відвідувачів театру. Наприкінці театрального сезону експонати цієї виставки стануть частиною нової вистави про Марію Заньковецьку.

виставка Памʼять театру" у Львові

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.17
    Купівля 41.17
    Продаж 41.66
  • EUR
    Купівля 43.46
    Продаж 44.16
  • Актуальне
  • Важливе
2024, понедiлок
18 листопада
14:12
У Львові через конкурс оберуть мережу, де продаватимуть та поповнюватимуть ЛеоКарт
13:57
Новини Заходу України
На Прикарпатті фіксують збільшення захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19
13:42
Волинські митники завадили киянці ввезти без декларування пересувний салон краси  
13:14
Сказ лисиця
Через збільшення кількості лисиць та вовків на Прикарпатті вперше з початку війни їх дозволили відстрілювати
13:00
Через кордон на Волині намагались перевезти срібні монети на понад мільйон гривень
12:38
Оновлено
ДТП з трьома авто на Львівщині: серед постраждалих вагітна
12:29
Сергій Лавров і Петер Сіярто
Ракетна атака розвіяла міф про домовленості між Орбаном і Путіним щодо недоторканності Закарпаття, – журналіст Федака
12:15
"Мінував" драмтеатр в Ужгороді: поліція затримала зловмисника
"Мінував" драмтеатр в Ужгороді: поліція затримала зловмисника
11:55
На Хмельниччині у громадянки Білорусі конфіскували земельні ділянки
На Львівщині виставили на продаж чотири земельні ділянки 
11:44
$3 тис за підроблені документи: на Львівщині жителька Сум пропонувала хабар за виїзд з України з родичем-ухилянтом
$3 тис за підроблені документи: на Львівщині жителька Сум пропонувала хабар за виїзд з України з родичем-ухилянтом
11:36
наслідки удару по Добротвору
У Добротворі відновили теплопостачання, яке зникло через атаку РФ
11:27
На Волині за добу в пожежах загинули двоє людей, дитина отримала опіки
10:58
На Буковині затримали двох ухилянтів, які заплутались у дроті на кордоні
10:46
На Прикарпатті затримали чоловіка, який напередодні підпалив авто сусіда
10:28
У театрі Заньковецької на 1000-й день повномасштабної війни проведуть читання п'єси військовослужбовиці Сарнацької
10:05
пожежа на Яворівщині
У пожежі на Львівщині постраждав літній чоловік
09:56
паспортний контроль кордон
Скільки людей перетнули західний кордон України 17 листопада
09:51
Вогнеборець із Рівненщини встановив світовий рекорд на World Firefighter Challenge Championship
09:41
Пʼяний водій вʼїхав у зупинку: у Хмельницькому загинули три жінки, які чекали автобус
Пʼяний водій вʼїхав у зупинку: у Хмельницькому загинули три жінки, які чекали автобус
09:32
зона прикордонного контролю, перетин кордону
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 18 листопада
09:19
На Львівщині 18 листопада прощаються з полеглим військовим Василем Возним
08:59
Помер ексголова франківського Конгресу українських націоналістів Левко Слюзар
08:29
Воїни 33-ї бригади показали, як відбили ворожий штурм на Курахівському напрямку
08:08
Браслети Cartier на мільйон гривень: у Краківці зупинили бус, набитий коштовностями
07:48
електрика - розетки
Львівобленерго оновило графіки вимкнень світла на 18 листопада
07:45
погода осінь
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 18 листопада
07:20
Іменини Романа за новим календарем: історія свята та традиції
Іменини Романа за новим календарем: історія свята та традиції
07:14
Огляд
Феномен "Доктора Пі": скандальна історія про шахрайство, альтернативні біографії та виправдання судом
2024, неділя
17 листопада
21:17
МАГАТЕ
Група МАГАТЕ застала вибух, коли росіяни атакували підстанцію, що живить Хмельницьку АЕС
19:39
Закарпатські воїни показали, як за допомогою HIMARS знищили скупчення російської піхоти на Запоріжжі
19:16
Огляд
погода мокрий сніг зима
Зранку мокрий сніг: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 18 листопада
18:59
Оновлено
пожежа в Жовкві
Гасили майже 4 години: рятувальники ліквідували масштабну пожежу у Жовкві
18:45
пожники
Через ракетну атаку місто Бурштин на Прикарпатті залишилось без тепла і гарячої води
18:13
Оновлено
ліквідація пожежі в Рівному після ракетного удару 17.11.2024
На Рівненщині внаслідок ракетної атаки пошкоджено понад 160 вікон, 20 тис. жителів залишаються без світла
18:04
нафтова свердловина
Компанія Козицького допомагає Укрнафті шукати нафту на Львівщині
17:38
нагороди родичам загиблих
У Львові командир 103-ї бригади ТрО вручив нагороди родинам загиблих побратимів
17:17
Оновлено
Ракетний удар по Львівщині: загинула жінка, у Добротворі пошкоджений магістральний трубопровід
16:56
кордон зі Словаччиною
Один з пунктів пропуску на кордоні зі Словаччиною призупинить роботу 18 листопада
16:24
Температура на західному кордоні опустилась до -10⁰ С: прикордонники показали зимові фото
15:37
Біля Львова у власній квартирі внаслідок пожежі загинув 48-річний чоловік
Більше новин