У центрі Львова понад пів сотні ресторанів закривають і продають, – ресторатор Юрко Назарук
У Львові у "ближньому центрі" закривають понад пів сотні ресторанів, а після зими перелік закриттів і звільнень у сфері гостинності буде значно більше
Про це написав співзасновник Холдингу емоцій "!Фест" Юрко Назарук, оприлюднивши зображення списку закладів, які зачиняються.
"То список ресторанів у Львові, які станом на зараз закриваються та продаються. В ближньому центрі. Їх понад 50. І це ще, як на мене, дуже позитивна цифра. Після зими буде твердо більше", – написав він.
На думку Назарука, ситуація у бізнесі, зокрема у сфері гостинності погіршується, то заклади і надалі закриватимуть, а людей звільнятимуть.
"Весь сектор послуг та гостинності падає. Буде купа закриттів та звільнень.
І це у Львові. Нема працівників, нема клієнтів, комендантська година (неясно нащо вона далі у Львові), найважливіше менше грошей – таке відчуття, шо кров густішає і все сповільняється. Уявні прогнози стають липкою реальністю", – пише Назарук.
Читайте також: Топ-10 нових ресторанів, кав'ярень та барів Львова 2024 року
Водночас він вважає, що єдине, що потрібно для підтримки бізнесу – дати йому спокій.
"Те, шо буде з бізнесом після війни і до завершення – зараз настільки ж загрозливо, як і сама війна. Але ж то тільки в бізнесу так. Бо у всіх, хто його перевіряє і пильнує – все добре. Можна створити ше одну раду підтримки бізнесу, а можна просто нарешті дати спокій, – каже він. – Але ніхто не зупиняється, віримо в підприємництво і скоро Різдво".
Ресторанний маркетолог Всеволод Поліщук у соцмережах відреагував на цю новину. У коментарях до свого допису він пояснив причини, які стоять за закриттям ресторанів.
"Падіння ринку можна було передбачити мінімум у квітні. Точніше, передбачити можна було рік тому, а у квітні остаточно переконатися в тому, що воно буде. Кадрова проблема впливає дуже сильно. Cost на працівників росте, cost на залучення працівників росте. Якість знижується, відповідно й продуктивність. Відтак, співвідношення витрат на працівника до заробітку від працівника. Є заклади, у яких на кілька місяців затягнулося відкриття через відсутність персоналу. Ще одне питання — комунальні, їх частка виросла в деяких закладах.
Загальне зниження купівельної спроможності, зменшення кількості людей у місті, серед них наявність людей, які не дуже ходять містом, і ще енна кількість чинників", — зазначив pесторанний маркетолог.
- Актуальне
- Важливе