Відчути місто на дотик: у Жовкві відкрили мініскульптуру центру міста
На Львівщині у Жовкві на площі Вічевій, неподалік ратуші, з’явився бронзовий тактильний макет, що відображає архітектуру історичного центру Жовкви
Як повідомляє Львівська ОВА, цей проєкт – важливий крок до створення інклюзивного простору, зокрема для людей з порушеннями зору, передає "Еспресо.Захід".
"Ідеальне місто Жовква отримало ідеальну тактильну споруду, яка відображає історичну частину нашого королівського міста. Я тішуся, що ми реалізували цей проєкт, адже він важливий для розвитку туризму та доступності. Маємо на меті й надалі працювати в цьому напрямку", - зазначив під час відкриття міський голова Жовкви Олег Вольський.
Хто оплатив мініскульптуру
Проєкт було реалізовано на умовах співфінансування: 60% коштів виділено з програми розвитку туризму та курортів Львівської області, а 40% – з бюджету Жовківської міської ради. Загальний кошторис – 598 700 грн.
"У сучасних реаліях, коли через війну кількість людей із інвалідністю зростає, ми маємо забезпечити для них комфортні умови життя та відпочинку. Це один із перших кроків розвитку безбар’єрного середовища у Жовкві, але попереду ще багато роботи, щоб наші територіальні громади стали доступними для людей із різними нозологіями", – відзначив т.в.о. начальник управління туризму та курортів ЛОВА Тарас Лозинський.
Чийого авторства робота
Мініскульптура, виконана з бронзи, передає архітектурні особливості середмістя Жовкви. Вона облаштована металевими таблицями з написами шрифтом Брайля. Автором проєкту є відомий скульптор Василь Одрехівський. "Це найбільший макет, який доводилося створювати, і перший, що відображає ціле місто з його архітектурними будівлями», – наголосив Василь Одрехівський.
Перші тактильні скульптури Василь Одрехівський почав створювати у 2014 році завдяки співпраці із керівницею ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами НУ "Львівська політехніка" Оксаною Потимко.
"Для незрячих людей – це неймовірний подарунок. Вперше я можу уявити, як виглядає Жовква. Завдяки таким проєктам ви даруєте нам очі", - поділилася своїми емоціями під час обстеження тактильної мініскульптури пані Оксана.
Директор Львівської асоціації розвитку туризму Андрій Мацелюх запевнив, що асоціація підтримає аудит доступності міста. Це дозволить оцінити рівень безбар’єрності міста, що є одним із найпопулярніших напрямків для одноденних екскурсій.
У 2023 році подібний проєкт реалізували у заповіднику "Тустань" – створили тактильну мініскульптуру середньовічної фортеці.
- Нагадаємо, минулого року в Ужгороді до Дня знань відкрили нову мініскульптуру. Біля головного корпусу місцевого університету є скульптура під назвою "Alma mater".
- Актуальне
- Важливе