Нова транспортна мережа та абонементи: що надалі очікувати від е-квитка у Львові
11 грудня буде рік, як у Львові запрацювала безготівкова оплата проїзду в всьому громадському транспорті Львова. Однак до цього часу досі не вдалося зробити трьох важливих речей для оптимізації роботи е-квитка
Про це розповів "Еспресо.Захід" голова комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності Львівської міськради Ігор Зінкевич.
"За цей час не зроблено декілька основних речей. Досі немає нової транспортної мережі, яка б прибрала дублюючі маршрути. Також досі не зробили програмного забезпечення, тобто софту, який би дав можливість оптимізувати роботу, зокрема, запустити застосунок до е-квитка. На жаль, попередні керівники спростили до нуля технічне завдання і зараз воно доробляється. Також є законодавча проблема, що лише за кілометр роботи електротранспорту може бути оплата, а не маршруток й автобусів. Однак маємо певні розмови з міністерством, щоб у Львові запустили пілотний проєкт. Тоді ми зможемо мати ціноутворення щодо абонементів на весь транспорт. Це три речі, які ми ще не виконали", - відзначив Ігор Зінкевич.
Також Зінкевич додав, що транспортна мережа не напрацьована і на сьогоднішній момент є зміни в керівництві управління транспорту, які, можливо, дозволять пришвидшити роботу в цьому питанні.
Читайте також: Займатиметься велосипедами: у Львові керівника управління транспорту "підвищили" до заступника Забарила
Незабаром пасажири отримають "приємний сюрприз"
Голова комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності ЛМР розповів і про позитивні зміни, які вже сталися в громадському транспорті Львова та анонсував "нові приємні сюрпризи для пасажирів" ближче нового року про які поки що не може сказати конкретно.
"Дуже важливо для львівського громадського транспорту, що ми нарешті отримали справжню бухгалтерію перевезень, бачимо повну аналітику й звітність. Також маємо цифри й за кількістю перевезення пільговиків, студентів, учнів. Цим вже не вийде маніпулювати. А всі ці речі показують фактаж ціноутворення е-квитка та ціни за проїзд. Часто говорять, що у нас найдорожчий громадський транспорт, але будемо чесно говорити, окрім того, що платять люди, ми ще дотуємо з міського бюджету. І тоді можна порівняти цей транспорт, який залучається в інших містах. Адже при користуванні ЛеоКарт – ціна проїзду 13 грн, тобто решту перевізникам доплачує місто. Стосовно готівкової оплати у 25 грн, ми будемо стояти на тому, щоб ціну не підіймати. Наразі, я б сказав, що теперішні 13, 15 та 25 грн – це десь золота середина. Так, хотілося б дешевше, але є розуміння бюджету, є розуміння потреб бюджету на що зараз витрачати кошти під час війни", - сказав Ігор Зінкевич.
Зінкевич також відзначив, що сталися позитивні зміни у плані комунікації між пасажирами та водіями, завдяки тому, що останні все менше мають справ з готівкою, з пільговиками та можуть краще зосередитися на безпосередній роботі на керуванні транспортним засобом.
"Ну і важливо, що попри технічні негаразди, які особливо гостро всі відчули на почату запровадження е-квитка через блекаути й кібератаки, вдалося напрацювати рішення зі зменшення подібних ризиків на майбутнє. Тому Львів вчиться, є куди рости, але загалом покращення вже відчутне", - каже Зінкевич.
Хоча депутат визнає, що для повної зміни картини львівського громадського транспорту, потрібно завершити три згадані моменти, які дозволять ставити питання про купівлю нового транспорту, годин його роботи та інших важливих позитивних моментів на які очікують пасажири.
"Оновлення транспортної мережі, можливість погодинної оплати всього транспорту, що дасть можливість запустити абонементи – це те, що важливо зробити надалі", - додає Зінкевич.
- Нагадаємо, нещодавно у Львові все більше пасажирів обирають безготівковий розрахунок у громадському транспорті. Зараз таким способом оплати користуються понад 90% пасажирів, готівку ж використовує лише близько 9% користувачів міського транспорту
- Актуальне
- Важливе