Коли планують завершити будівництво нового корпусу гімназії "Провесінь" у Львові та скільки коштів у нього вже вклали
У 2024 році, згідно з коментарем депутатки ЛМР, у проєкт вклали близько 5 млн грн, а його готовність становить приблизно 60%
Історію проєкту та інформацію про його поточний стан розповідає "Еспресо Захід".
Чому та коли до гімназії "Провесінь" вирішили добудовувати новий корпус
Вперше про добудову навчального закладу на вул. Тракт Глинянський заговорили у 2019 році. Тоді таке рішення аргументували забудовою та стрімким розвитком Личаківського району, відтак зростала і кількість мешканців. Тому і вирішили розширяти вже гімназію "Провесінь".
Припинити роботи місту довелось у 2022 році, адже проєкт потребував значних вкладень, а виділяти такі суми, попри повномасштабне вторгнення, було неможливо. Надалі будівництво заморозили на декілька років.
Вперше після перерви про новий корпус гімназії заговорили у квітні 2024 року. Йдеться про петицію на місцевій платформі DEM, де зібрали 500 підписів, аби її розглянула муніципальна влада.
Фото: пресслужба ЛМР
"Станом на сьогодні, зведені стіни та зроблено частково перекриття. Проте, роботи призупинені. У 2022 році завершено лише покрівельні роботи, щоб зупинити замокання та нищення вже зведених конструкцій. На 2023 рік у міському бюджеті було передбачено 6 млн грн, проте в підсумку навіть цієї порівняно незначної суми коштів не було використано управлінням освіти та підрядником", – йшлось у тексті петиції.
Водночас авторка звернення Лілія Галан додала, що станом на початок 2021-2022 навчального року у гімназії "Провесінь" діяло 16 класів, та вже тоді ще 4 класи діяли у другу зміну, разом це 343 учні.
Вже за рік, за словами авторки, у 2022-2023 навчальному році діяло вже 17 класів та 5 класів у другу зміну, а кількість учнів збільшилась до 378. Наразі ж ця цифра сягнула 404 дітей.
При цьому Лілія Галан вказує, що у приміщенні гімназії деякі навчальні класи мають площу 37-40 м2, при нормі у 60 м2.
Відтак, у тексті звернення авторка просила завершити будівництво нового корпусу закладу освіти, адже мікрорайон дуже його потребує.
Відновлення проєкту та продовження будівництва
Вже 4 липня на пленарному засіданні Львівської міськради депутати розглянули петицію та підтримали її. А за тиждень, 9 липня, на місці недобуду відбулася нарада усіх дотичних підрозділів міста та підрядних організацій, де було прийнято рішення якнайшвидше відновити будівництво школи. Тоді ж і заявили, що до проєкту залучать інвесторські кошти.
"Також ми маємо практику співпраці з європейськими інституціями, які дофінансовують будівництво наших шкіл. Так, до прикладу, буде зі школою в Брюховичах. Тому по гімназії "Провесінь" ми також будемо звертатися до міжнародних організацій. Але це вже буде робитися в процесі. Головне зараз – відновити роботи, щоб в максимально стислі терміни корпус був введений в експлуатацію і тут був дитячий сміх", – вказав тоді міський голова Львова Андрій Садовий.
Тоді ж також зазначили, що готовність проєкту становить 35%, а його загальна площа – близько 2700 кв. м. Окрім того, в повідомленні вказали, що корпус гімназії матиме укриття, класні кімнати, актову і спортивну зали, тир та харчоблок.
Також додамо, що масштабний тендер на цей проєкт проводили ще у жовтні 2021 року. Тоді вартість реконструкція з добудовою гімназії "Провесінь" (йдеться про коригування проєкту) оцінювали у 62,5 млн грн. Перемогла на розіграші будівельна компанія "Вельт капітал", яка погодилась виконати роботи за 58,9 млн грн.
Варто зазначити, що, згідно з ухвалою ЛМР від 8 лютого 2024 року "Про затвердження розподілу коштів бюджету розвитку бюджету Львівської міської територіальної громади на 2024 рік", на будівництво заклали мільйон гривень з бюджету міста. Водночас загальна сума вкладених у це коштів становить 23 млн 782 тис. грн, а вартість усього проєкту на той момент вимірювалась у 78 млн 298 тис. грн. Завершити ж добудову корпусу планували у 2025 році.
Плани на майбутнє
Як розповіла у коментарі "Еспресо Захід" депутатка ЛМР та голова комісія освіти й науки Вікторія Христенко вказала, що станом на 10 грудня поточного року готовність проєкту становить близько 60%. Також жінка додала, що приблизні цьогорічні вкладення у корпус – 5 млн грн.
"В цьому році всі роботи вже закінчуються. Там тривали роботи ще з літа, тепер будемо мати розгляд нового бюджету розвитку, який мав би бути в січні, і тоді побачимо, що буде далі, – зазначила депутатка міської ради.
Причиною заморозки будівництва вона назвала і пандемію Covid-19, і повномасштабне вторгнення, і відсутність вольового бажання міського голови. Та наразі є політична воля усіх депутатів та управління освіти, а проєкт рухається до завершення.
Терміни ж здачі об'єкта наразі назвати складно, адже для початку депутати повинні прийняти бюджет розвитку на 2025 рік.
"Депутати повинні проголосувати бюджет розвитку – це сама політична історія. На ній завжди всі сваряться та піаряться. Переважно це затягується до лютого-березня, поки всі домовляться і кожен відстоїть свої інтереси. Тоді апарат виконавчої влади зможе ним оперувати", – пояснила депутатка.
Проте проблема, за її словами, криється також у підрядній організації, яка через затримки може почати нарікати на підвищення вартості проєкту, через що доведеться провести переоцінку та повторно організовувати тендер. Якщо ж така історія і трапиться, то це може затягнути відновлення будівництва приблизно до червня 2025 року.
Депутатка підсумувала, що ці проблеми можуть і не виникнути, будуть якісь особливі гарантії міського голови і підрядник не боятиметься продовжувати роботу, проте трапляється таке вкрай рідко.
- На Львівщині у 2025 році можуть закрити понад пів сотні шкіл.
- Актуальне
- Важливе