День сухопутних військ: чому їхня роль ключова у війні за незалежність України
День сухопутних військ України щорічно відзначається 12 грудня. Це свято є даниною пошани тим, хто стоїть на передовій захисту держави, особливо в теперішній час війни з Росією
"Еспресо.Захід" розповість про історію святкування, яким є склад Сухопутних військ та чому це свято важливе.
Історія святкування
Це свято було офіційно запроваджене указом президента України № 1167/97 від 18 жовтня 1997 року. Його мета – вшанувати внесок українських воїнів найчисленнішого самостійного виду Збройних сил України в забезпечення обороноздатності держави.
"…ураховуючи заслуги Сухопутних військ України як найчисленнішого виду Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави…", - йдеться в указі.
Сухопутні війська України мають глибокі історичні корені, адже традиції захисту рідної землі формувалися серед українців впродовж сотень років. Традиційно їх виводять ще за часів Київської Русі та запорізького козацтва.
Сучасні Сухопутні війська беруть початок від армії Української Народної Республіки та Української Галицької Армії, які діяли в роки визвольних змагань у 1917–1922 роках. Теперішні Сухопутні війська ЗСУ стали спадкоємцями їх бойових традицій та військових назв.
Яким є склад Сухопутних військ України
Сухопутні війська є найбільшим і найрізноманітнішим видом Збройних сил України. Вони включають такі роди військ:
Механізовані та мотопіхотні війська. Основу сухопутних військ становлять механізовані підрозділи, здатні діяти у різних умовах і на різних ландшафтах.
Танкові війська. Вони забезпечують прорив оборони противника, підтримку механізованих військ і захист від ворожих бронетанкових сил.
Ракетні війська та артилерія. Їх завдання — вогневе ураження противника, підтримка наступу та оборони.
Війська протиповітряної оборони сухопутних військ. Ці підрозділи захищають війська від повітряного нападу.
Сили спеціальних операцій. Вони виконують розвідувально-диверсійні, антитерористичні та інші спеціальні завдання.
Інженерні війська та війська зв’язку. Забезпечують підтримку дій основних сил.
"Століття тому головними силами українських сухопутних військ були піхота, кіннота й артилерія. На сьогодні Сухопутні війська — це механізовані, танкові, ракетні війська й артилерія, армійська авіація та ППО, підрозділи тилового й технічного забезпечення, спеціальні війська. На їхньому озброєнні — найсучасніші зразки озброєння та військової техніки, якими українські воїни володіють на найвищому професійному рівні", - відзначають у Armyinform.
Важливість Сухопутних військ
Сухопутні війська є основою бойової могутності держави. Їхня роль особливо важлива в умовах російсько-української війни. Адже вони забезпечують: захист територіальної цілісності України, протидію ворожим наступальним операціям та займаються визволенням окупованих територій.
За роки незалежності сухопутні війська України також брали участь у багатьох миротворчих місіях, доводячи свою професійність та відданість загальнолюдським цінностям.
День сухопутних військ є нагодою вшанувати тисячі українських військовослужбовців, які служать у надзвичайно складних умовах, демонструючи мужність, професіоналізм і відданість присязі. Це також можливість нагадати суспільству про важливість підтримки армії, яка є гарантом миру та безпеки.
День сухопутних військ України — це свято, що об’єднує народ і армію, нагадуючи, що мир, свобода та суверенітет є результатом важкої праці та великої жертовності захисників держави.
Читайте також: Армія, яка захищає свободу й незалежність: День Збройних Сил України
- Актуальне
- Важливе