Рідкісна хвороба насправді не рідкісна: медики прокоментували поширення вірусу герпесу на Львівщині
До Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні госпіталізували людей із захворюванням – герпесом зостер, відомим як оперізуючий лишай. Медики розповіли, що це за недуга
Про це повідомляє директорка Львівського центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко-Тімко, передає "Еспресо.Захід".
"Мережею ширяться чутки про рідкісний вірус Герпес зостер на Львівщині. Я Вас розчарую. Вірус давно відомий. Викликає вітряну віспу у дітей, потім "спить" в організмі. А якщо у людини є порушення роботи імунної системи з різних причин - може виникнути оперізувальний лишай (герпес Зостер). І, звісно, можуть бути різноманітні ускладнення", - розповіла Наталія Іванченко-Тімко.
Вона також додає, що існує вакцина від вітряної віспи.
Нагадаємо, що раніше завідувачка 4-го діагностичного відділення інфекційної лікарні Таміла Алексанян у коментарі Lviv.Media розповіла, що у відділенні перебуває п’ятеро хворих із діагнозом герпес зостер, остання пацієнтка поступила до лікарні вранці вівторка, 10 грудня. Серед госпіталізованих – чоловіки віком 34, 65 та 70 років, а також дві жінки — одній 70 років, а іншій понад 60 років. Одна із пацієнток перебуває у лікарні вже два тижні. Лікування лишаю триває в середньому 2-3 тижні — усім хворим у лікарні вчасно розпочали противірусну терапію.
"Герпес проявляється у вигляді пухирцевих висипань, найчастіше на грудній клітці обов’язково з одного боку, рідше – на голові чи руках та ногах. Висипання з’являються вздовж ходу нерва: як він проходить по шкірі, так і з’являються висипи. Хвороба супроводжується важким станом, сильними болями, які можуть тривати довго, а також важкими ускладненнями, такими як менінгіт чи енцефаліт. Спочатку уражене місце поболює, свербить, згодом кірки підсихають, відлущуються, ранки можуть сочитися, а потім усе це супроводжується значним болем" – розповіла Таміла Алексанян.
Вона також зазначила, що це захворювання викликається вірусом герпесу, який залишається в організмі після перенесеної у дитинстві вітрянки. Проявляється воно переважно у людей зі зниженим імунітетом, перевтомою або ж у разі розвитку онкологічних процесів, які ще не помітні. Сучасні препарати дозволяють ефективно вилікувати цю хворобу, але це тривалий процес.
- До слова, на Львівщині за тиждень зросла кількість хворих на грип та ГРВІ
- Актуальне
- Важливе