Військовослужбовець з Івано-Франківська Олег Курташ захистив докторську дисертацію
Військовослужбовець, лейтенант медичної служби 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Олег Курташ захистив дисертацію про сучасні методи лікування хвороби Гіршпрунга у дітей
Про це повідомили у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця, передає "Еспресо.Захід".
Діючий військовослужбовець, лейтенант медичної служби Олег Курташ успішно захистив дисертацію на тему "Сучасна тактика і методи хірургічного лікування хвороби Гіршпрунга у дітей різних вікових груп із урахуванням локалізації та протяжності агангліозу". Дослідження присвячене актуальнім проблемам діагностики та пошуку нових методів хірургічного лікування хвороби Гіршпрунга (ХГ).
Про захист дисертації
Захист дисертації відбувся 10 грудня у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця й мав характер відкритої наукової дискусії, у якій взяли участь члени спеціалізованої вченої ради та опоненти докторанта.
Вчені відзначили, що на підставі аналізу результатів, отриманих під час виконання роботи, Олег Курташ розробив алгоритм обстеження дітей з ХГ, що сприяло більш ранньому виявленню цієї патології та оцінці ступеня важкості пацієнта.
Про хворобу Гіршпрунга
Хвороба Гіршпрунга – складна вада розвитку кишечника, яка характеризується відсутністю м’язових та підслизових нервових сплетень в певному відрізку стінки кишки, що призводить до утруднення випорожнення. Частота цієї аномалії у світі за останні роки зросла у 15 разів, чому значно посприяла інтенсифікація ранньої діагностики.
Про нові підходи у лікуванні
Дисертант запропоновав диференційний підхід у тактиці хірургічного лікування ХГ у дітей різних вікових груп, який охоплює всі ланки процесу лікування – від спеціалізованої передопераційної підготовки, вибору етапності, способу хірургічної корекції до профілактики післяопераційних ускладнень, що забезпечує значне покращення результатів лікування юних пацієнтів. Завдяки чому на 2 тижні скорочується час перебування пацієнтів у клініці після радикальної операції, значно знижується частота післяопераційних ускладнень і досягаються успішні або задовільні функціональні результати лікування у 99,40% випадків.
Серед нововведень, які запропонував дисерсант, – операція з формуванням функціонально вигідного тонко-тонкокишкового резервуару (хірургічно створена конструкція) після тотальної колектомії у дітей з агангліозом.
З огляду на актуальність проблеми, розроблені Олегом Курташом підходи щодо діагностики та способів лікування ХГ у дітей різних вікових груп вже впроваджені в практику роботи спеціалізованих хірургічних відділень дитячих лікувальних установ України. Окрім того, основні теоретичні положення дисертаційної роботи включені в цикл лекцій і практичних занять на кафедрах дитячої хірургії українських закладів вищої медичної освіти, курсах післядипломної освіти та вдосконалення. Матеріали дисертації використані в написанні 2 підручників та 5 навчальних посібників для здобувачів освіти, зазначили у навчальному закладі.
Відтак Спеціалізована вчена рада ухвалила рішення присудити Олегу Курташу науковий ступінь доктора медичних наук.
Читайте також: День сухопутних військ: чому їхня роль ключова у війні за незалежність України
Про військового
Нещодавно Олег Курташ отримав"Хрест пошани" за його непохитну відданість та мужність під час проведення "Курської операції".
Олег Курташ є не лише військовим, а й досвідченим медиком. Він працює доцентом кафедри дитячої хірургії Івано-Франківського національного медичного університету та є кандидатом медичних наук. Під час російсько-української війни він виконує обов’язки начальника госпітального відділення медичної роти 95-ї окремої десантно-штурмової поліської бригади десантно-штурмових військ ЗСУ, займаючи посаду лейтенанта медичної служби.
Цього року Олег Курташ також був нагороджений найвищою відзнакою Івано-Франківської області – медаллю "За заслуги перед Прикарпаттям". Крім того, він отримав відзнаку Івано-Франківської міської ради "Міць і гордість громади", що свідчить про його вагомий внесок у розвиток регіону та допомогу людям у складні часи.
- Актуальне
- Важливе