У Львові запрацював мобільний застосунок ЛеоКарт. Як ним користуватися
Сьогодні, 11 грудня, у річницю запуску е-квитка у всьому громадському транспорті Львова, у місті також презентували (вдруге) мобільний застосунок ЛеоКарт, за допомогою якого можна купувати загальні пересадкові квитки для поїздок у автобусах, трамваях та тролейбусах
Про це повідомляє Електронний квиток ЛеоКарт, передає "Еспресо.Захід".
Що дозволяє роботи застосунок ЛеоКарт
"Додаток ЛеоКарт – це один із варіантів безготівкової оплати проїзду у громадському транспорті Львівської МТГ", - кажуть у відомстві.
Очікується, що відсоток готівкової оплати з мобільним додатком знизиться з 9% до 4%-5%, кажуть в ЛМР.
Наразі, початкова версія застосунку передбачає купівлю "Пересадкових квитків" одразу в телефоні:
- квиток 13 грн/поїздка;
- можливість безоплатної пересадки до 40 хв;
- можна також купити квитки наперед і активувати їх перед використанням навіть без інтернету;
- є можливість купувати квиток одночасно для 5 пасажирів.
Загалом, через додаток одночасно можна купити до 100 квитків про запас. І вже поступово, за необхідності, їх активовувати та використовувати. Відзначимо, що при купівлі квитків через додаток кошти з банківської списуються миттєво.
Як користуватися
Всі куплені квитки відображаються у застосунку, зокрема, історія їх теж. Тому переглянути свої використані квитки можна в архіві.
Загальний принцип такий: ви купуєте квиток, активуєте його перед поїздкою і валідуєте в транспорті згенерований QR-код.
Валідувати QR-код з додатку необхідно саме біля зчитувача вгорі валідатора з правої сторони.
Підтвердження успішної валідації QR-коду в додатку – зелена галочка на валідаторі та одинарний звуковий сигнал.
Після активації квитка пасажир має до 40 хв, щоб здійснити валідацію проїзду у першому транспортному засобі та необмежену кількість безоплатних пересадок в інших транспортних засобах. Зворотний відлік часу активованого квитка можна бачити у додатку.
Важливо, що QR-код в додатку необхідно валідувати при кожній пересадці в кожному транспортному засобі!
Цікаво те, що додаток повідомляє про завершення терміну дії активованого квитка за 5 хв. А після закінчення 40 хв пересадкового квитка у додатку – пересадка не працює, але QR-код у додатку зберігається для контролю до кінця маршруту.
При перевірці контролерами необхідно показати квиток з QR-кодом. Контролер перевіряє валідацію, скануючи QR-код спеціальним пристроєм.
Також важливо, якщо цей квиток активували, але не здійснили валідацію – це відсутня валідація проїзду та оплата за штрафний квиток!
Де скачати застосунок
Програму можна завантажити:
В міськраді також попереджають, що в перші тижні додаток працюватиме у тестовому режимі. У разі виявлення неточностей пасажирів просять інформувати про це ЛКП "Львівавтодор" - через гарячу лінію за номером 0800 303 007 чи соцмережі.
Додамо, що мобільний додаток "Електронний квиток ЛеоКарт" розробили фахівці української ІТ-компанії SoftServe.
Які ще функції будуть у майбутньому в застосунку
Як розповів директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило, в подальшому функціонал застосунку буде доповнюватися.
"Наступний крок — запуск абонементів, функція планування маршрутів тощо", - зазначив Забапиро.
Він каже, що для запуску абонементів місто вже має напрацювання та технічну можливість. Однак, запустити їх поки не дозволяє законодавство, оскільки до того треба перейти на оплату транспортної роботи автомобільним перевізникам. Відтак, щоб реалізувати функціонал абонементів, місто очікує на відповідні зміни до законодавства.
Заміна пластикової карточки
Раніше про те, що застосунок вже доступний, повідомив голова комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності Львівської міськради Ігор Зінкевич.
Як зазначив депутат, застосунок має не лише весь функціонал картки, але й надає інформацію щодо поїздок. Він додав, що застосунок ЛеоКарт вже можна завантажити на мобільний гаджет, що дозволяє повністю замінити пластикову карту.
Також Зінкевич відзначив, що буде одразу багато завантажень від мешканців і, ймовірно, траплятимуться збої через навантаження в системі. Проте зазначив, що за день все налагодять.
Фото: Ігор Зінкевич
Читайте також: Річниця впровадження е-квитка у Львові: як вдалося і що ще не працює
- Нагадаємо, що у Львові вперше показали застосунок ЛеоКарт громадськості ще в січні 2022 року. Тоді повідомлялося, що потрібно ще кілька місяців, щоб він став доступним. Однак через повномасштабну війну, звільнення керівника з розгортання е-квитка та судові колізії з підрядником щодо впровадження е-квитка, дату запуску застосунку переносили по декілька разів на рік впродовж 2022-2024 років.
- Актуальне
- Важливе