Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові з 9 по 15 грудня: день народження Старого Лева та Українське Різдво

13 грудня, 2024 п'ятниця
17:20

Із 9 по 15 грудня на львів'ян і гостей міста очікує низка нових виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей, презентацій та екскурсій

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Зустрічі, презентації, екскурсії та майстер-класи

День народження Видавництва Старого Лева

Із 13 по 15 грудня Видавництво Старого Лева святкує свій 23-й день народження та запрошує з цього приводу гостей на низку подій у своїх книгарнях у Львові.

"Історія Старого Лева розпочиналася далекого 2001 року у Львові, і з року в рік ваша підтримка та любов до красивих книжок і зворушливих історій лише зростає. Дякуємо вам за цю безмежну підтримку і запрошуємо на родинне святкування, яке відбудеться 13-15 грудня у всіх книгарнях-кав’ярнях Старого Лева. Чекатимемо вас на теплі обійми, святкові події для дітей та дорослих, різдвяну атмосферу і приємні знижки", – 

На відвідувачів чекатимуть цікаві майстер-класи, розмови, читання книг, концерти та презентації. Окрім того, упродовж 13-15 грудня у всіх книгарнях-кав’ярнях Старого Лева, на сайті видавництва та у багатьох партнерських магазинах діятиме знижка 23% на всі паперові та електронні книги ВСЛ.

афіша

При пам'яті

У суботу та неділю, 14 й 15 грудня, у Львові у Домі звуку відбудеться заключна подія року "При пам’яті", яка об'єднає виставку та вистави, читання п’єси, кінопокази й дискусії.

Про це повідомляють у Домі звуку, передає "Еспресо.Захід".

У програмі подій говоритимуть досвідами українських міст та формами пам’ятання і свідчення.  

""При пам’яті" – це форма мислити та розмовляти про феномени пам’яті та пам’ятання в часі життя у війні, – розповідають організатори. – Цього року ми приділили багато уваги роботі із нашими архівами та матеріальною спадщиною, Штучним Інтелектом та звуковими ландшафтами, документували й свідчили досвіди війни. В проєктах, тісно пов’язаних із міськими просторами та людьми, що їх співтворять, ми спостерігали важливість пам’яті, – особистої та колективної, нас та місць що нас оточують, необхідність поговорити про пам’ять війни з різних перспектив".

Вхід на усі події вільний, лише потрібно зареєструватися попередньо. Реєстрація за посиланням. А детальна програма тут.

Театр

Візьми зараз із собою

У п'ятницю, 13 грудня, Jam Factory Art Center запрошує на виставу "Візьми зараз із собою".

Це вистава у жанрі перформативного прощання, де використовуються лише аналогові мультимедіа. Без сценічного світла, у теплому світлі торшерних ламп глядачі наче опиняться у знайомій квартирі, стануть свідками діалогів і монологів старих друзів, з якими можна сміятися, ностальгувати та думати про майбутнє. 

Дія вистави розгортається у львівському районі Підзамче. Перед початком роботи над п’єсою та перформансом команда знайомилися з історією району, місцевими мешканцями та культурними ландшафтами довкола артцентру. 

Початок о 19:00. Вартість квитків 300 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

Візьми зараз із собою, вистава

Фото: Софія Соляр

Концерти

Українське Різдво

Українська скрипалька Соломія Івахів 15 грудня презентуватиме у Львові альбом "Українське Різдво", який вона записала у США.

Альбом об’єднав 12 українських різдвяних мелодій в аранжуванні композитора Богдана Кривопуста та виконанні знаної у світі скрипальки, заслуженої артистки України Соломії Івахів. Ці святкові композиції вона записала разом із симфонічним оркестром Львівської національної філармонії під диригуванням Сергія Хоровця.

Соломія Івахів поставила собі за мету познайомити світ з українською різдвяною музикою. Зокрема до списку увійшли "По всьому світу стала новина", "Добрий вечір тобі!", "Бог ся рождає", "Що то за предиво", "Нова радість стала", "Слава во вишніх Богу", "Народився Бог на санях".

Початок концерту о 18:00. Вартість квитків від 220 до 450 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

скрипалька Соломія Івахів з оркестром

Вечір джазу з Carlo Muscat Jazz Quartet (Мальта – Україна)

У неділю, 15 грудня, Jam Factory Art Center запрошує провести вечір із джазом від Carlo Muscat Jazz Quartet (Мальта – Україна).

Це буде український дебют нового альбому Карло Муската "The Body Is Only Light", записаного в Києві у березні 2024 року. Концерт стане першим виконанням композицій альбому в Україні та першим виступом Карло у Львові. 

"Переживши перші дні російського вторгнення в столиці та все, що сталося протягом наступних двох років, музиканти змогли зафіксувати у творах сутність свободи, сили, скорботи, рішучості, обурення, любові, надії та багато іншого", – розповідають в артцентрі.

Початок о 19:00.

Мистецтво

Візерунки Різдва

У п'ятницю, 13 грудня, Дім Франка запрошує на відкриття атмосферної виставки "Візерунки Різдва".

"Багато років я збираю навколо себе людей, які цікавляться традиціями, автентичним одягом та побутовою культурою українців.Тому ми спільно з народними митцями підготували для вас цю виставку присвячену атрибутиці українського Різдва: павук, зірка, витинанка, свічники та давній одяг", – каже творчиня виставки Христина Щербина.

Початок о 17:00.

Різдвяна виставка

Традиційна Різдвяна виставка вісімнадцятий раз відбувається в галереї Зелена канапа.

У виставці беруть участь близько 50 митців з України, здебільшого зі Львова.  Тут представлений живопис, графіка, скульптура, кераміка, ляльки і всі види доброго файн-арту. А об’єднує їх настрій, сюжет, асоціативний ряд – відповідний атмосфері різдвяного періоду, традиціям святкування, міфології пов’язаній з циклом різдвяних подій.

Триватиме експозиція до 5 січня.

афіша

Кераміка без кордонів

У Національному музеї у Львові запрошують оглянути виставку "Кераміка без кордонів". 

Це твори випускників кафедри художньої кераміки Львівської національної академії мистецтв, які є сьогодні членами Міжнародної академії кераміки в Женеві. Також в одному із залів будуть виставлені кращі праці студентської молоді.

Серед організаторів виставки кафедра художньої кераміки Львівської національної академії мистецтв, Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького та галерея "ЦеГлинаАрт".

Експозиція триватиме до 15 грудня.

Чорний вогонь Гавареччини

У Львівському скансені відкрили виставку "Чорний вогонь Гавареччини", яка розповість історію одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки через твори, спогади та світлини людей, причетних до відродження гаварецького ремесла.

На експозиції представлені знакові роботи гаварецьких майстрів кінця XIX – початку XXI століть, а також твори мистецтва і документи, які зберігаються у збірках Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, Музею Українського католицького університету та у приватних колекціях.

Експозиція розгорнулася у Великій виставковій залі Львівського скансену.

"Структури взаємности"

Jam Factory Art Center на виставку "Структури взаємности".

Кураторки – Катерина Ботанова, Ілона Демченко та Ксенія Малих – пропонують порефлексувати над різними досвідами суспільної взаємодії в складні часи. 

Виставку презентуватимуть у двох просторах: "Просторі Минулого" та "Просторі Теперішнього". У "Просторі Минулого" художниці та художники ділитимуться досвідами з України, інших країн і континентів: образами пам’ятання і забуття, втрат і відновлення, а також повернення власних голосів та історій. 

У "Просторі Теперішнього" архітектор і художник Олександр Бурлака спеціально для виставки створить конструкцію, де основні елементи підтримують один одного без будь-яких додаткових опор. 

Детальніша інформація про експозицію за посиланням.

афіша

"Захисна оболонка"

У львівській Я Галерея Пентхаус можна побачити спільний проєкт "Захисна оболонка" скульптора Олексія Абрамова і графіка Ярослава Герасименка.

Ці роботи пронизують апокаліптичні мотиви. Олексій Абрамов у скульптурі, а Ярослав Герасименко у графіці відтворюють реалістичні візуальні форми, які можна назвати, на думку Павла Гудімова, новим академічним підходом.

Скульптурні та графічні форми символічно вписалися у розкішний простір Пентхаусу XX століття. А спільна концепція творів говорить із відвідувачами про стан вразливості, а поряд із тим навпаки – стійкості, поєднуючи відчуття та переживання.

Фото: Андріана Стахів

Виставка "Памʼять театру" 

У Львові відкриттям виставки "Памʼять театру" у театрі Марії Заньковецької розпочали цьогорічний Львівський тиждень скульптури.

Ця виставка поєднує театральні предмети із сучасною скульптурою. Це спільний проєкт Національного драматичного театру імені Марії Заньковецької та куратора артцентру "Я Галерея" Павла Гудімова. 

В експозиції представлять пам'ятні театральні предмети. Зокрема, це шафи, дзеркала, макети сценографії, перуки, а також більш екзотичні речі, які зазвичай залишаються у фондах театру. Усі експонати супроводжуються QR-кодами для детального ознайомлення з історією кожного предмета.

За словами організаторів, виставка триватиме щонайменше два місяці. Вхід вільний для відвідувачів театру. Наприкінці театрального сезону експонати цієї виставки стануть частиною нової вистави про Марію Заньковецьку.

виставка Памʼять театру" у Львові

Теги:
Читайте також:
Львів
+0.4°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.94
    Купівля 41.94
    Продаж 42.46
  • EUR
    Купівля 43.59
    Продаж 44.32
  • Актуальне
  • Важливе
2025, четвер
23 січня
08:34
Із Куп'янська у притулок на Рівненщині евакуювали двох кішок
Із Куп'янська у притулок на Рівненщині евакуювали двох кішок
08:12
ВЕС
Міндовкілля зупинило розгляд документів щодо 30 вітряків на полонині Руна
07:44
зима
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 23 січня
07:05
Огляд
Герой України та воює з 2014 року: що відомо про очільника львівської Національної академії сухопутних військ Романа Качура
2025, середа
22 січня
22:39
поїзд в Карпати
Укрзалізниця запускає нові нічні потяги із Закарпаття та Прикарпаття до Львова й Києва
22:18
Закрив собою двох побратимів: у госпіталі помер захисник із Рівненщини
22:03
У Рівному загорівся тролейбус, його погасив поліцейський
21:46
Укрзалізниця відкрила продаж квитків на новий потяг Чернівці – Рава-Руська – Варшава
Потяг Рава-Руська – Чернівці продовжили до Коломиї
21:31
У Львові маршрутка наїхала на 46-річного пішохода
У Львові зареєстрували петицію, щоб збільшити час для безкоштовної пересадки у громадському транспорті
21:17
На Закарпатті затримала зловмисників, які переправляли ухилянтів через Тису до Румунії
20:58
"Заробили" 8 млн грн: на Хмельниччині оголосили підозри лікарям, які незаконно оформляли інвалідність
20:40
На Хмельниччині у пожежі загинула дворічна дитина
20:16
У містечку на Львівщині відкрили Алею слави з памʼятними стелами 45 захисників
19:54
Ексклюзив
Перемога чи популізм: чому активісти та юристи не сприйняли закон про заборону джипінгу в Карпатах
19:35
Огляд
БЗВП
Базова військова підготовка у вишах: за що можуть вигнати студента та хто звільняється від БЗВП
19:22
корупція
На Волині керівника комунального підприємства підозрюють у розтраті 3,8 млн грн
18:53
дрони
Переплатили за дрони: на Прикарпатті через суд намагаються повернути до бюджету кошти
18:37
Ексклюзив
У Львові вшанували пам’ять перших полеглих Героїв Небесної Сотні
18:19
У Львові успішно провели операцію 10-місячному хлопчику, який проковтнув іграшковий перстень
18:00
прощання
У Львові 23 січня прощатимуться із захисниками Олександром Закірченком та Богданом Матійківим
17:45
ГРВІ
У Львові зростає кількість хворих на пневмонію
17:43
Огляд
Без істотних опадів: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 23 січня
17:30
На кордоні затримали автобус, в якому знайшли незадекларовані одяг та взуття на понад 3,3 млн грн
17:14
На Прикарпатті у 105 років померла зв'язкова ОУН-УПА на псевдо "Фіалка" 
17:00
"На радощах заспівав": бійці 63-ї ОМБр взяли полоненого за допомогою дрона з гучномовцем
16:44
У Львові в артцентрі Jam Factory показуватимуть кіно
16:30
Чоловіку, який влаштував стрілянину по людях на Тернопільщині, оголосили підозру
Вбито трьох людей: справу стрілянини на Тернопільщині відправили до суду
16:15
У Львові лікарі врятували 11-місячного хлопчика, який перекинув на себе чайник з окропом
16:02
Руслан Марцінків
Провадження проти мера Франківська Марцінківа щодо висловлювання про вивезення ромів з міста закрили
15:44
Буковинські лісівники показали, як розважаються ведмеді, коли не сплять
15:30
тюрма
У Львові чоловік, який переправляв ухилянтів за кордон, посадили на 5 років до тюрми
15:16
На Львівщині 14-річна дитина вчинила самогубство: поліція розслідує обставини справи
15:00
Арсен і Данило, воїни 2-ї Галицької бригади
"Соборність – це не просто історія, це наше сьогодення": воїни 2-ї Галицької бригади про бойове братерство і відчуття єдності
14:45
На Рівненщині судитимуть місцевого за бурштин на майже 1,5 млн грн 
14:31
Львівський аеропорт
Міжнародний аеропорт "Львів" співпрацюватиме з Київським авіаційним інститутом
14:14
На Хмельниччині чоловік перерахував 208 тис. грн за неіснуючий трактор
13:44
Акція нагадування про хвилину пам'яті у Львові
У Львові десятки людей вийшли на акцію нагадування про хвилину пам'яті. Фото
13:21
Соборність України як мішень. Спочатку вони ліквідували потяг "Львів-Луганськ". Блог Тетяни Вергелес
13:06
ДТП на Хмельниччині
У ДТП на Хмельниччині загинули мати з 8-річною донькою
12:51
Новини Заходу України
Тернопільщина – єдина область в Україні, де перевищено епідемічний поріг захворюваності на грип
Більше новин