Куди піти у Львові з 9 по 15 грудня: Українське Різдво від Соломії Івахів та Різдвяна виставка у Зеленій канапі
Із 9 по 15 грудня на львів'ян і гостей міста очікує низка нових виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей, презентацій та екскурсій
Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.
Зустрічі, презентації, екскурсії та майстер-класи
При пам'яті
У суботу та неділю, 14 й 15 грудня, у Львові у Домі звуку відбудеться заключна подія року "При пам’яті", яка об'єднає виставку та вистави, читання п’єси, кінопокази й дискусії.
Про це повідомляють у Домі звуку, передає "Еспресо.Захід".
У програмі подій говоритимуть досвідами
""При пам’яті" – це форма мислити та розмовляти про феномени пам’яті та пам’ятання в часі життя у війні, – розповідають організатори. – Цього року ми приділили багато уваги роботі із нашими архівами та матеріальною спадщиною, Штучним Інтелектом та звуковими ландшафтами, документували й свідчили досвіди війни. В проєктах, тісно пов’язаних із міськими просторами та людьми, що їх співтворять, ми спостерігали важливість пам’яті, – особистої та колективної, нас та місць що нас оточують, необхідність поговорити про пам’ять війни з різних перспектив".
Вхід на усі події вільний, лише потрібно зареєструватися попередньо. Реєстрація за посиланням. А детальна програма тут.
Концерти
Українське Різдво
Українська скрипалька Соломія Івахів 15 грудня презентуватиме у Львові альбом "Українське Різдво", який вона записала у США.
Альбом об’єднав 12 українських різдвяних мелодій в аранжуванні композитора Богдана Кривопуста та виконанні знаної у світі скрипальки, заслуженої артистки України Соломії Івахів. Ці святкові композиції вона записала разом із симфонічним оркестром Львівської національної філармонії під диригуванням Сергія Хоровця.
Соломія Івахів поставила собі за мету познайомити світ з українською різдвяною музикою. Зокрема до списку увійшли "По всьому світу стала новина", "Добрий вечір тобі!", "Бог ся рождає", "Що то за предиво", "Нова радість стала", "Слава во вишніх Богу", "Народився Бог на санях".
Початок концерту о 18:00. Вартість квитків від 220 до 450 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Мистецтво
Різдвяна виставка
Традиційна Різдвяна виставка вісімнадцятий раз відбувається в галереї Зелена канапа.
У виставці беруть участь близько 50 митців з України, здебільшого зі Львова. Тут представлений живопис, графіка, скульптура, кераміка, ляльки і всі види доброго файн-арту. А об’єднує їх настрій, сюжет, асоціативний ряд – відповідний атмосфері різдвяного періоду, традиціям святкування, міфології пов’язаній з циклом різдвяних подій.
Триватиме експозиція до 5 січня.
Кераміка без кордонів
У Національному музеї у Львові запрошують оглянути виставку "Кераміка без кордонів".
Це твори випускників кафедри художньої кераміки Львівської національної академії мистецтв, які є сьогодні членами Міжнародної академії кераміки в Женеві. Також в одному із залів будуть виставлені кращі праці студентської молоді.
Серед організаторів виставки кафедра художньої кераміки Львівської національної академії мистецтв, Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького та галерея "ЦеГлинаАрт".
Експозиція триватиме до 15 грудня.
Чорний вогонь Гавареччини
У Львівському скансені відкрили виставку "Чорний вогонь Гавареччини", яка розповість історію одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки через твори, спогади та світлини людей, причетних до відродження гаварецького ремесла.
На експозиції представлені знакові роботи гаварецьких майстрів кінця XIX – початку XXI століть, а також твори мистецтва і документи, які зберігаються у збірках Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, Музею Українського католицького університету та у приватних колекціях.
Експозиція розгорнулася у Великій виставковій залі Львівського скансену.
"Структури взаємности"
Jam Factory Art Center на виставку "Структури взаємности".
Кураторки – Катерина Ботанова, Ілона Демченко та Ксенія Малих – пропонують порефлексувати над різними досвідами суспільної взаємодії в складні часи.
Виставку презентуватимуть у двох просторах: "Просторі Минулого" та "Просторі Теперішнього". У "Просторі Минулого" художниці та художники ділитимуться досвідами з України, інших країн і континентів: образами пам’ятання і забуття, втрат і відновлення, а також повернення власних голосів та історій.
У "Просторі Теперішнього" архітектор і художник Олександр Бурлака спеціально для виставки створить конструкцію, де основні елементи підтримують один одного без будь-яких додаткових опор.
Детальніша інформація про експозицію за посиланням.
"Захисна оболонка"
У львівській Я Галерея Пентхаус можна побачити спільний проєкт "Захисна оболонка" скульптора Олексія Абрамова і графіка Ярослава Герасименка.
Ці роботи пронизують апокаліптичні мотиви. Олексій Абрамов у скульптурі, а Ярослав Герасименко у графіці відтворюють реалістичні візуальні форми, які можна назвати, на думку Павла Гудімова, новим академічним підходом.
Скульптурні та графічні форми символічно вписалися у розкішний простір Пентхаусу XX століття. А спільна концепція творів говорить із відвідувачами про стан вразливості, а поряд із тим навпаки – стійкості, поєднуючи відчуття та переживання.
Фото: Андріана Стахів
Виставка "Памʼять театру"
У Львові відкриттям виставки "Памʼять театру" у театрі Марії Заньковецької розпочали цьогорічний Львівський тиждень скульптури.
Ця виставка поєднує театральні предмети із сучасною скульптурою. Це спільний проєкт Національного драматичного театру імені Марії Заньковецької та куратора артцентру "Я Галерея" Павла Гудімова.
В експозиції представлять пам'ятні театральні предмети. Зокрема, це шафи, дзеркала, макети сценографії, перуки, а також більш екзотичні речі, які зазвичай залишаються у фондах театру. Усі експонати супроводжуються QR-кодами для детального ознайомлення з історією кожного предмета.
За словами організаторів, виставка триватиме щонайменше два місяці. Вхід вільний для відвідувачів театру. Наприкінці театрального сезону експонати цієї виставки стануть частиною нової вистави про Марію Заньковецьку.
- Актуальне
- Важливе