Еспресо. Захід
Ексклюзив

Я не люблю, коли зараз говорять, що туризму нема. Він є, просто – інакший, – Христина Лебедь

19 серпня, 2022 п'ятниця
09:04

Понад місяць тому у Львові відновив свою саме профільну роботу Туристичний інформаційний центр на вулиці Руській, 20. Влітку до міста почали приїздити охочі перепочити та познайомитись із ним

Зміст

Про це журналістка "Еспресо.Захід" поговорила з очільницею управління туризму Львівської міської ради Христиною Лебедь.

"Ще від травня у нас працювала функція прогулянок Львовом вихідного дня. Ми бачили, що на них є попит, бачили людей, які ходять і роздивляються місто, заходять у сувенірні крамниці. Розуміли, що це є туристи. А які це туристи – ми не знали. Тож це питання треба було вивчати. Тому в липні ми відкрили тут, на Руській, 20, туристичний центр. Зазвичай ці центри працювали в аеропорту, на вокзалі й у ратуші.  Аеропорт – зараз зрозуміло, чому ні, на вокзалі розташовані волонтерські місії і саме вони там потрібні, ратуша – об’єкт стратегічний, а це місце пасує прекрасно. Я взагалі вважаю, що цей будинок Левинського є фантастичною окрасою міста. Ми відкрили тут великі вікна, все проглядається добре, ми помітні. Тоді й побачили, що є туристи у Львові. Вони інакші, не такі, до яких ми звикли, але вони є", – пояснює Христина Лебедь.

Здебільшого зараз до Львова приїжджають українські туристи, мешканці інших міст, на кілька днів відпочити сім’ями чи з друзями. Дехто зупиняється дорогою до Карпат. Є також люди, які повертаються з-за кордону і на кілька днів залишаються у Львові перед дорогою додому. Саме вони впродовж свого короткого перебування вивчають місто, шукають, куди піти, тож часто потребують інформації.

"Біля входу ми поставили мапу, де кожен може позначити, звідки він. Ця карта виявилась дуже доброю ідеєю: вона притягує людей, їм цікаво, багатьом хочеться залишити свою позначку, а це вже дає інформацію нам, ми розуміємо географію гостей нашого ТІЦу, – розповідає керівниця управління. – Бувають з нею й дуже щемкі історії. Коли людина запитує, де ж ставити ту позначку, бо у неї, наприклад, два доми – Маріуполь та Ірпінь. У 2014 році із Донеччини вони поїхали на Київщину, а тоді мусили покинути домівку знову. І не знають, де позначити той дім. У цій карті насправді дуже багато емоцій".

Читайте також: У Митрополичих садах у Львові з "Джазу нескоречних" відкриється концертний сезон на підтримку ЗСУ

Загалом упродовж липня ТІЦ на Руській відвідали 1869 людей. Із них 95% – українці, зокрема із Харкова, Києва, Дніпра та інших міст. Решта гостей – це люди зі США, Польщі, Іспанії, Німеччини та Канади.

"Якщо говорити про іноземців, то частіше це волонтери, які хочуть пізнати місто. Хоча нещодавно до нас приходив португалець, який сказав: Я приїхав як турист, я вирішив саме так підтримати вашу країну, своїми грошима. Мав приїхати із жінкою, але цього разу їй було трохи страшно, тому ми обов’язково повернемось сюди разом", – додає Христина і говорить про те, що зараз помітно зросла кількість іноземних госте на вулицях Львова. – І нам зараз цікаво дослідити, хто саме вони та чому приїхали до міста. Адже ж не всі – волонтери. Тобто, є частина людей, які не бояться їхати. Вони не впливають зараз на економічну ситуацію, бо їх критично мало, але вони важливі. Це також процес комунікації зі світом. Ми не можемо відкрито всіх запрошувати, тут люди мають вирішувати самі. Але ми готові надати інформацію про ситуацію в місті, про кількість та місця розташування укриттів, про дальність від лінії фронту, про шляхи добирання, але рішення за ними, бо ми все ж є країною з війною".

Проте, попри появу частини таких звичних іноземних туристів у Львові, основний туристичний гість та його запит до міста зараз змінюються.

"Я не люблю, коли зараз говорять, що туризму нема. Він є, просто – інакший. І наше завдання – зрозуміти, яким саме інакшим він є, – переконана вона. – Який запит змінився, який гість є у Львові, якого гостя ми чекатимемо найближчим часом, які в нього запити. Що ми можемо йому запропонувати, на що він готовий витрачати кошти. Розуміємо, що найближчі роки маємо працювати передовсім на внутрішнього туриста. Довгий час ми працювали для іноземного туриста, тому що внутрішні, які приїздили, це часто Київ, Одеса, Харків – самі давали собі ради, знали чого хочуть і куди їм піти. А зараз у нас є ті туристи, які раніше просто не доїжджали до Львова, бо мали інші звички й традиції відпочинку".

Читайте також: Солевидобування в Буштино: панацея після втрати Артемсолі чи примарні надії

Новий досвід для перемоги

Окрім того, наразі працівники управління мають нагоду переймати досвід туристичної галузі інших країн, яка є дуже дружньою та відкритою для українці. Першим місцем, куди змогли поїхати львів'яни, стала туристична виставка у Франкфурті.

"Здавалося, для чого ми туди їдемо? Ми ж нікого до себе зараз запрошувати не можемо, події влаштовувати не можемо. А виявилося, що таки потрібно. Помічаючи стенд України, люди підходили і запитували, як ми сюди приїхали, чи живемо зараз у Німеччині і тому змогли. Ми вже пояснювали, що приїхали зі Львова, що там живемо. У людей там є таке уявлення, що ми всі живемо у підвалі, або уявлення знищеної землі, також є неправильне трактування війни, яка відбувається. Ми постійно пояснювали, що не вся Україна знищена, а те, що знищене, ми відвоюємо та відновимо. І що є Львів, який є вхідною точкою зараз, і отой Львів є неймовірно справжній та красивий. І ось є інстаграм, де ви можете бачити життя міста зараз. Ви можете стежити, аби запланувати собі найближчу зустріч, як тільки це стане безпечним. Ми розповідаємо про нашу позицію і що ми робимо, що Львів є гуманітарним штабом країни. Як би нам не здавалося, що багато про це все говоримо, потрібно ще більше", – підсумовує керівниця управління.

За липень співробітникам ТІЦу вдалося відвідати 11 туристичних офісів у 6 країнах – Ірландії, Іспанії, Хорватії, Австрії, Польщі та Словенії. Можливість набратися нового досвіду львівські спеціалісти мали завдяки приймаючій стороні. Це були зустрічі й на рівні керівництва міст, де обговорювали спільні майбутні проєкти, обмін досвідом.

"Вони готові розповідати про Львів, про Україну, говорити про війну та створювати проєкти підтримки, а у потрібний момент вчасно повідомити, що ми відкриті для їхніх туристів, – ділиться Христина Лебедь. – Знову ж таки, весь досвід, який ми сьогодні отримуємо, прописуємо та збираємо докупи, щоб поділитися ним з іншими містами. Бо розуміємо, що сьогодні Львів має можливість генерувати ідеї та збирати досвід, коли в інших містах йдуть запеклі бої. Але ж ті міста ми будемо відновлювати, туди повертатимуться люди, туристи. На той момент матимемо для них готові дорожні карти відновлення та налагодження систем і будемо першими, хто допомагатиме їм це робити. Наша місія зараз – подбати про майбутнє відновлення. Власне й про туристичну нішу, бо Україна буде цікавою для всіх".

Читайте також: Єдина країна: як галичани записались у Добробат і поїхали відбудовувати Чернігівщину

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.45
    Купівля 41.45
    Продаж 41.93
  • EUR
    Купівля 43.56
    Продаж 44.22
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
15 грудня
09:30
На Львівщині прощаються з полеглим бійцем Василем Боднаром
09:15
Ексклюзив
Що відомо про смерті пацієнтів "Доктора Пі" (частина третя)
09:03
світло
Львівобленерго оновило графіки вимкнень світла на 15 грудня
08:45
На трасі "Тернопіль - Львів - Рава-Руська" зіткнулись вантажівка й мікроавтобус, є загиблі 
08:36
сніг, мокрий сніг
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 15 грудня
07:30
Огляд
Таємниці руїн Бронецького замку: легенди, історія та сховані скарби Карпат
2024, субота
14 грудня
22:03
Юні танцюристи із Тернополя здобули три нагороди на Чемпіонаті світу та Європи
20:30
кіт
"Негайно відчиніть!": чому коти ненавидять закриті двері
20:01
Вертеп на Схід: зі Львова на деокуповану Харківщину
У Рівному відбудеться шкільний фестиваль вертепів
19:30
робота військових у місті Часів Яр
Зустрічають ворога "квітами": воїни 24 ОМБр показали кадри роботи на Донеччині
18:53
ДТП у Львові
У Львові під трамвай потрапив чоловік, він у важкому стані у лікарні
18:35
контрабанда на кордоні
На кордоні зі Словаччиною митники виявили контрабандних електронних сигарет на 1,5 млн грн
18:05
пожежа у Луцькому районі
На Волині у пожежі загинув чоловік, імовірно через необережне куріння
17:26
Єгері 71-ї бригади знищили ворожу бронетехніку разом із десантом всередині
Єгері 71-ї бригади знищили ворожу бронетехніку разом із десантом всередині
16:44
Оновлено
сніг, мокрий сніг
Ожеледиця та сніг: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 15 грудня
16:17
Колекціонер з Тернопільщини створив музейний комплекс у дідовій хаті
Колекціонер з Тернопільщини створив музейний комплекс у дідовій хаті
15:39
Геннадій Васьків
Суд дозволив затримати підозрюваного у привласненні благодійних коштів ексзаступника Садового Геннадія Васьківа
14:51
У Воловецькій лікарні на Закарпатті виявили порушення прав військових та дітей
У Воловецькій лікарні на Закарпатті виявили порушення прав військових та дітей: що відомо
14:01
Захиснику зі Львівщини Василю Яремку посмертно надали звання "Герой України"
Захиснику зі Львівщини Василю Яремку посмертно надали звання "Герой України"
13:29
Вулицю в Тернополі перейменують на честь полеглого Героя України Сергія Короля
12:59
На Франківщині шукають родину для 16-річного Сергія
12:32
Вісім чоловіків у бусі з овочами: на Закарпатті поблизу кордону з Угорщиною затримали ухилянтів
11:59
У Львові в Гарнізонному храмі відкрили виставку "Молитва за Україну"
11:33
На Закарпатті вибухотехніки показали, як знешкодили залишки російської ракети
11:01
Скільки людей перетнули західний кордон України 13 грудня
10:41
На Львівщині шукають водія, який на смерть збив 64-річного чоловіка і втік
10:13
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 14 грудня
09:51
Ексклюзив
Що важливо знати під час рекрутингу до війська, пояснюють в ОК "Захід"
09:30
прощання
Львівщина 14 грудня прощається з трьома полеглими військовими
09:11
"За 2 місяці ми знищили близько 30 російських причіпних гармат", — воїн Закарпатської бригади
08:46
Ексклюзив
Аркуш
"Більшість випадків СЗЧ мають аргументовані причини": розмова з Аркушем, начальником рекрутингу 47-ї бригади
08:39
Ексклюзив
Доктор Пі - видатний науковець чи агент ФСБ (частина друга)
2024, п'ятниця
13 грудня
22:30
На Рівненщині поліцейські врятували собаку, який лежав на дорозі й не міг пересуватися
22:08
тюрма
Не хотів йти до війська через релігію: на Хмельниччині до 3 років засудили 35-річного чоловіка
21:44
На міжнародному фестивалі юна тернополянка здобула срібло в номінації "Модель світу"
21:19
незаконна зрубка дерев
На Прикарпатті чоловік, який зрізав декілька дерев у нацпарку, заплатив понад 585 тис. грн штрафу
20:44
Воїни 24-ї бригади показали, як у Часовому Яру безпілотниками нищать ворожі танки й бомбомети
20:21
Адаптивний одяг для поранених бійців: жінки-переселенки завершили безкоштовні курси у Львові
20:03
У Львові пояснили, чому пластикову картку ЛеоКарт не потрібно додавати у застосунок LeoСard
19:17
На Підзамче у Львові хочуть збудувати багатоквартирні будинки з підземним паркінгом, знісши закинуті приміщення
Більше новин