Що важливо знати під час рекрутингу до війська, пояснюють в ОК "Захід"
Чи потрібно оновлювати військові облікові дані перед тим, як іти в рекрутинговий центр, що потрібно зробити, щоб ТЦК скерував на посаду, яку вибрав собі військовозобов'язаний
Про це журналістка "Еспресо.Захід" розпитала в речника оперативного командування "Захід" Олега Домбровського.
Зараз кожна бригада почала створювати рекрутингові центри. Я знаю, принаймні у Львові в нас їх відкривається багато. Наскільки такі центри виправдали себе в наповненні війська?
Запит у людей є і з часом він лише зростатиме. Скажу з досвіду людей, які проходять через Центр рекрутингу Української армії та спілкуються зі своїми друзями, знайомими, сусідами та близькими. Інформація розходиться, працює "сарафанне радіо". Цей процес теж постійно вдосконалюється. Звісно, можливо, з часом буде ще додана якась опція. До речі, чудова можливість з'явилася в застосунку Резерв + щодо вибору місця військової служби. Громадяни можуть вибрати підрозділ, ознайомитися з вакантними посадами, обов'язками, функціоналом, з історією цього підрозділу і для чого він призначений. І далі залишити свої анкетні дані, щоб з ними могли зв'язатися рекрутери. Система працює, і це ще один із якісних інструментів, які розвантажать роботу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та пришвидшать самий процес потрапляння людини до тієї військової частини, де вона вибрала собі майбутнє місце.
Пане Олеже, я знаю, в людей є побоювання, наприклад, через те, що вони виберуть певну посаду в рекрутинговому центрі, бригада дасть їм відношення, але під час оновлення даних у ТЦК їх перенаправлять в іншу бригаду на іншу посаду. Чи є прописана норма, що військовозобов'язаний, який звернувся в рекрутинговий центр, дійсно потрапить у бригаду на посаду, яку обрав для себе в рекрутинговому центрі?
Центри рекрутингу української армії та рекрутингові групи, створені при військових частинах, виконують інформаційну функцію, звідки громадяни можуть отримати вичерпну відповідь безпосередньо від тих представників військових частин, де вони в майбутньому себе бачать. І звернувшись туди, добровільно піти служити. Звісно, потрібно мати оновлені військові облікові дані й не мати проблем із законом. Хочу звернути увагу, що з 5 лютого 2025 року ту категорію громадян України, які мали статус обмежено придатних за станом здоров'я і не пройшли військово-лікарську комісію після 18 травня, автоматично переведуть у наших єдиних базах даних "Оберіг" у статус тих, які перебувають в розшуку.
А якщо, наприклад, людина не оновила свої дані, але прийшла в рекрутинговий центр і вибрала посаду, скажімо, оператора БПЛА. Їй, наскільки я розумію, спочатку потрібно піти в ТЦК, оновити дані. І от на тому етапі ТЦК може відразу дати бойову повістку в інший підрозділ…
Звісно, ні. Рекрутинговий центр або група можуть надати рекомендаційний лист. І людина вже з ним іде до свого територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Зрештою, не важливо, в який, можна і не за місцем прописки, а місцем проживання чи перебування. Звернутися в ТЦК, показати рекомендаційний лист і сказати, що хочу добровільно призватися, щоб виконувати завдання в складі цього підрозділу. Тоді дані оновляться автоматично, адже людина все одно буде проходити військово-лікарську комісію та надавати про себе інформацію. ТЦК не може відмовити людині йти саме в цей підрозділ. Вони виконують свою роботу: приймають документи, відправляють їх для подальшого опрацювання. Якщо людина обирає собі якусь професію, може спокійно йти в ТЦК, оновлювати свої дані й іти в той підрозділ, який вона обрала. Єдине, хотів би застерегти. Бували, на жаль, випадки, коли між самим громадянином і військовою частиною втрачався зв'язок. Це поодинокі випадки, ми про них знаємо, це, знову ж таки, про вдосконалення нашої системи роботи. Наразі всі представники територіальних центрів комплектування, які є місточком між громадянином і військовою частиною, де людина вибрала собі майбутню службу, мають підтримувати цей зв'язок і максимально сприяти. Але дуже багато залежить від самого військовозобов'язаного. Не можна втрачати зв'язок з рекрутерами, своїм командиром підрозділу, якщо такий контакт відбувся. Це важливо для того, щоб процес потрапляння саме у свій підрозділ відбувся максимально ефективно й корисно для обох сторін. Це, знаєте, як на футбольному полі. Є гравці. Без двох команд гри не буде. Так воно, на жаль, не спрацьовує. Звісно, відповідальність тут спільна: тієї людини, яка виявила бажання служити, і сторони, яка бере на себе певні зобов'язання в інформаційному плані, чи вже в безпосередньому плані супроводження цього громадянина.
- Актуальне
- Важливе