Доктор Пі - видатний науковець чи агент ФСБ (частина друга)
Колеги Андрія Слюсарчука зі Львівської політехніки на суді стверджували, що бачили його фото серед портретів найкращих студентів в університеті Пирогова у Москві, а самому Слюсарчуку телефонували з ФСБ
Продовження матеріалу "Виправдальний вирок "Доктору Пі": загадкова біографія, засекречені дослідження та російські спецслужби", у якому журналістка "Еспресо.Захід" проаналізувала вирок Андрію Слюсарчуку.
Колеги Слюсарчука зі Львівської політехніки заявили про причетність ФСБ
Серед свідків захисту були колеги Андрія Слюсарчука з університету "Львівська політехніка". Зокрема, один з них заявив, що познайомився зі Слюсарчуком у 2001 році, коли навчався у Львівській політехніці й жив із ним в одному гуртожитку.
"Свідок читав його деякі наукові роботи, які його цікавили. Це були закриті теми, які не публікувалися на загал. Своєї біографії він не розповідав, лише згадував, що батьки були лікарями і загинули", – йдеться в тексті вироку.
Пізніше свідок входив до групи науковців, які мали розробити концепцію Інституту мозку. (У 2009 році президент Віктор Ющенко видав указ, який передбачав створення Інститу мозку як головної науково-дослідної установи з визначення пріоритетних напрямів вивчення мозку, проведення фундаментальних і прикладних досліджень у неврології, психіатрії, психології та нейрореабілітації тощо). Керівником групи був Андрій Слюсарчук. Тоді передбачали, що саме Слюсарчук має очолити майбутній інститут.
Свідок розповів, що всі вони у той час неодноразово їздили в Москву, Санкт-Петербург, щоб вивчити напрацювання російських колег у цьому напрямі. Зокрема, свідок разом зі Слюсарчуком і ще трьома особами їздили в медуніверситет ім.Пирогова в Москві, де Андрій Слюсарчук отримував дублікат диплома про вищу освіту.
"Слюсарчука за присутності свідка особисто зустрічав ректор університету, який давав розпорядження щодо отримання дубліката й візував заяву для архіву, приймав його у себе в кабінеті, називав його "малишом", бо той був по віку наймолодший на курсі… Свідок особисто бачив фото (Слюсарчука, – ред.) на стенді університету (зверху справа) серед інших фото кращих випускників. У коридорах університету Слюсарчука зустрічали викладачі, впізнавали… розпитували, де він працює, шкодували, що не залишився в Москві. Це на свідка справило величезне враження. У Москві він також разом із Слюсарчуком заїжджав у гуртожиток, де той жив під час навчання, зустрічав його однокурсників. Пізніше Слючарчук уже під час слідства просив їх дати показання про його навчання в Москві, але ті відмовилися, побоюючись реакції ФСБ", – йдеться в тексті вироку.
Цей свідок запевнив, що бачив оригінал диплома про освіту, який Слюсарчук випадково пошкодив, а пізніше бачив уже виданий дублікат цього диплома, отриманий ним у Москві.
"Окрім цього, свідок зазначив, що під час досудового розслідування на нього чинився тиск з боку працівників правоохоронних органів, йому давали вказівки, про що він не повинен говорити, і залякували кримінальною відповідальністю. У ході судового засідання в Сихівському суді міста Львова він озвучив лише ті показання, які йому дозволили озвучити працівники правоохоронних органів, пригрозивши звільненням з роботи за його позицію щодо Слючарчука", – йдеться у вироку.
Ще один свідок із Львівської політехніки також заявив, що був зі Слюсарчуком під час поїздки в медінститут Пирогова.
"У присутності свідка до Слюсарчука дзвонили з ВАК РФ і просили перейти до них на роботу, також дзвонили й зустрічали працівники ФСБ, просили повернутися в РФ, викладати психологію і співпрацювати", – йдеться у тексті вироку.
У Медакадемії ім. Шупика Слюсарчука запідозрили у плагіаті
На відміну від колег із Львівської політехніки, у Національній медичній академії післядипломної освіти ім. Шупика про Андрія Слюсарчука відгукуються не надто позитивно. За словами ректора академії, де з червня 2008 року по січень 2010 року Слючарчук працював на 0,25 ставки на посаді професора кафедри нейрохірургії, на початку він належно виконував свої посадові обов'язки, але згодом до нього почали виникати питання щодо професійності та нострифікації його російських дипломів, наявності в нього наукових праць. НМАПО скеровувала запит до ВАК РФ стосовно документів про освіту Слюсарчука й отримала на нього дві відповіді – в одній його освіту підтверджували, у другій стверджували, що він у РФ не навчався.
Завідувач кафедри нейрохірургії академії заявив на суді, що співробітники кафедри не змогли знайти в інтернеті наукові роботи Слюсарчука, а сам він їх не надав. Коли знайшов одну з праць, запідозрив у плагіаті, про що написав рапорт ректору. Після цього Андрія Слюсарчука звільнили із займаної посади.
Які документи про освіту суд визнав справжніми
Основою виправдання Андрія Слюсарчука стало те, що суду забракло доказів, що документи Слюсарчука про освіту - підробка. Обвинувачення базувалось на тому, що Слюсарчук - не лікар, а тому трепанації черепа, які він проводив пацієнтам, самі по собі розглядали як важкі тілесні ушкодження.
Шевченківський райсуд визнав необґрунтованою позицію обвинувачення, що Андрій Слючарчук не здобував і не міг здобувати вищу медичну освіту в освітніх закладах РФ, отримувати наукові звання доктора наук та професора. Йдеться про такі документи:
- дублікат диплом російського Державного медичного університету Федерального агентства з охорони здоров'я та соціального розвитку, виданий 15.08.2005 р. про закінчення ним у 1991 році навчання у 2-му московському ордена Леніна Державному медичному інституті;
- диплом кандидата медичних наук московської медичної академії ім. Сеченова;
- диплом доктора медичних наук серії, виданий Вищою атестаційною комісією РФ на підставі рішення від 27.03.2003 р.;
- атестат професора, виданий Вищою атестаційною комісією російської федерації на підставі рішення від 17.11.2005;
- сертифікат російського Державногомедичного університету, виданий 01.07.1994 р. на підставі рішення екзаменаційної комісії при російському Державному медичному університеті;
- посвідчення російського Державного медичного університету, видане 02.09.1994 р. про проходження підготовки в клінічній ординатурі на кафедрі нейрохірургії-неврології російського Державного медичного університету і закінчення повного курсу за спеціальністю лікар-нейрохірург;
- сертифікат серії про присвоєння рішенням екзаменаційної кваліфікаційної комісії при російському Державному медичному університеті від 01.04.2004 р., кваліфікації лікар-нейрохірург вищої категорії, та рішенням екзаменаційної кваліфікаційної комісії при російському Державному медичному університеті від 03.04.2004 р., кваліфікації лікар-невролог вищої категорії;
- диплом про перепідготовку санкт-петербурзького державного університету, виданий 30.06.1993 р. про проходження перепідготовки за спеціальністю "Практична психологія в системі охорони здоров'я" та присвоєння кваліфікації практичного психолога;
- диплом про професійну перепідготовку, виданий в 1996 році за реєстраційним №267, про проходження перепідготовки в російському державному медичному університеті на кафедрі психіатрії та наркології ФЛК і ППВ за спеціальністю клінічна психіатрія-наркологія, та рішення Державної атестаційної комісії від 26.03.1996 р., що посвідчує право на ведення професійної діяльності в сфері лікар психіатр-нарколог.
На момент оголошення вироку Шевченківського суду Андрій Слюсарчук працював науковим консультантом ТзОВ "Науково-виробнича компанія "Екофарм".
Першу частину матеріалу, "Виправдальний вирок "Доктору Пі": загадкова біографія, засекречені дослідження та російські спецслужби", читайте тут.
- Актуальне
- Важливе