Що відомо про смерті пацієнтів "Доктора Пі" (частина третя)
У матеріалах справи Андрія Слюсарчука зафіксовано п'ять смертей пацієнтів, яких він оперував. Що розповіли свідки про ці операції
Продовження матеріалу "Виправдальний вирок "Доктору Пі": загадкова біографія, засекречені дослідження та російські спецслужби", у якому журналістка "Еспресо.Захід" проаналізувала виправдальний вирок Андрію Слюсарчуку
Найважчими звинуваченнями, які висували Андрію Слюсарчуку, було здійснення незаконної лікарської діяльності, що спричинило тяжкі наслідки. Йдеться про операції на мозку, після яких пацієнти померли. Таких випадків у судовій справі 5, двоє померлих – діти.
Спільним в цих випадках є те, що операції Слюсарчук проводив у невеликих місцевих лікарнях на Львівщині, Тернопільщині та Хмельниччині, де не було належного обладнання для таких оперативни втручань. А всі пацієнти, крім одного, вже перебували в украй важкому стані.
Зокрема, Андрій Слюсарчук оперував жителя села Смільна Бродівського району. Чоловік потрапив до лікарні з травмою голови після побиття і терміново потребував операції через гематому в головному мозку. Першу операцію у Бродівській лікарні йому провів лікар-нейрохірург 8-ї МКЛ міста Львова. За його словами, хворий був у важкому стані, кома II ступеня. Другу операцію йому провів Андрій Слюсарчук, також у Бродах, оскільки транспортувати пацієнта було неможливо. Наступного дня після другої операції чоловік помер.
Експерти Львівського обласного бюро судово-медичної експертизи дійшли висновку, що "проведена ним (Слюсарчуком, - ред.) трепанація черепа цьому важкохворому не має прямого причинного зв'язку з настанням смерті, до яких-небудь наслідків не привела, хоча могла сприяти більш швидкому настанню смерті від тяжкої черепно-мозкової травми".
8 червня 2008 року в Чортківську районну лікарню на Тернопільщині зі струсом мозку потрапила дівчинка. Дитина була нетранспортабельна. Слюсарчук провів їй трепанацію черепа з метою видалення гематоми. Наступного дня після операції дитина, не приходячи до тями, померла.
Батько написав заяву в правоохоронні органи після того, як дізнався зі ЗМІ, що лікар – шахрай. Натомість мати дівчинки не вважає Слюсарчука винним.
"До нього доньку оперувати ніхто з лікарів не хотів, лікар з Тернополя сказав, що операція не має змісту, бо мозок у неї вже мертвий. Вона, як мати, дала письмову згоду на операцію , бо вважала, що це може бути останній шанс на її спасіння… Був ризик, що вона помре під час операції, але скористатись цим шансом треба було. Вона відмовилась писати заяву в поліцію на Слюсарчука, бо не вважає його у чомусь винуватим", – йдеться у вироку суду.
У серпні того самого року Слюсарчук провів ще одну операцію у Чортківській ЦРЛ. Цього разу він оперував чоловіка, який упав у каналізацію. Як розповів лікар-невролог Чортківської ЦРЛ, хворий був у стані церебральної коми, що було наслідком аспірації каналізаційними водами й інгаляції каналізаційними газами.
"Перед операцією підозр на черепно-мозкову травму у Криніцького не було, бо в лікарні не було МРТ, яке це могло встановити. Такий діагноз був поставлений Слюсарчуком і виявився правильним. Він дуже професійно зробив дренування шлуночка мозку хворому, такої методики він раніше не бачив. Своїми діями Слюсарчук шкоди хворому не завдав, той помер від набряку мозку, а не від операції", – йдеться у тексті вироку.
Ще один пацієнт, який помер після операції, проведеної Андрієм Слюсарчуком, – чоловік 1957 року народження з пухлиною у мозку. Він наполягав, аби його оперував саме Слюсарчук у лікарні в Славуті, хоча там не було належних умов. Родичі стверджували, що чоловік прийшов до лікарні самостійно та розповідав, що передав лікарю 7000 доларів за "мазь від метастазів". Оперував Слюсарчук разом із заступницею головного лікаря Хмельницької обласної лікарні, яка йому асистувала на двох операціях.
"Під час першої операції було здійснено трепанацію черепа, виявлена та видалена пухлина, промивання. Слюсарчук вводив хворому якийсь препарат, проте, який саме це був препарат, їй не відомо, пояснював, що це ефективний препарат для припинення росту пухлини іноземного виробництва", – розповіла вона.
Помер також чотирирічний хлопчик із Тернопільщини. Дитина отримала важку травму через падіння і потрапила до Кременецької лікарні у важкому стані. Його Слюсарчук оперував тричі.
Як розповіла на суді заступниця головного лікаря з медичної частини Кременецької лікарні, дитина потрапила до лікарні 06.01.2010 року з важкою закритою черепно-мозковою травмою, тому було прийняте рішення про виклик санавіації - нейрохірурга й анестезіолога. Першу операцію провів нейрохірург із Тернополя. Дитина залишалася у вкрай важкому стані. 08.01.2010 р. батько дитини викликав Андрія Слюсарчука та довірив йому лікування дитини. Коли Андрій Слюсарчук прибув до лікарні, він пред'явив посвідчення професора нейрохірургії та посвідчення про відрядження, видане станцією екстреної медичної допомоги.
До слова, це єдиний раз, коли у вироку згадують документи про офіційне відрядження. У інших випадках, складається враження, Андрія Слюсарчука пускали в операційні районних лікарень, навіть не переконавшись, чи є він штатним працівником якогось медзакладу і чи має досвід проведення таких операцій.
При цьому на суді медики, які були присутні при операціях, запевняли, що під час оперативних втручань кваліфікація Слюсарчука у них не викликала підозр, хоча дехто з лікарів визнавав, що був на такого роду операціях уперше.
Першу частину матеріалу, "Виправдальний вирок "Доктору Пі": загадкова біографія, засекречені дослідження та російські спецслужби", читайте тут.
Другу частину матеріалу, "Доктор Пі - видатний науковець чи агент ФСБ", читайте тут.
- Актуальне
- Важливе