Адаптивний одяг для поранених бійців: жінки-переселенки завершили безкоштовні курси у Львові
13 грудня у львівській бібліотеці ProFashion відбулася презентація випускних робіт 12 жінок, які після початку повномасштабного вторгнення знайшли прихисток у Львові та вирішили опанувати нову професію
Про це йдеться в пресрелізі заходу, передає "Еспресо.Захід".
Учасниці з Луганська, Харкова, Слов'янська, Нікополя та інших міст України навчали азів кравецької майстерності професійні викладачі протягом 2,5 місяців в межах проєкту "Більше можливостей для молоді в Україні", який співфінансує німецька організація "Schüler Helfen Leben".
Одна з учасниць проєкту Оля розповідає, що переїхала у Львів разом з чоловіком військовим та дочкою ще у 2022 році. До цього жінка 14 років працювала фармацевтом. Тепер каже, хоче допомагати пораненим Захисникам.
"Мій чоловік військовий, захищає нас, поки ми з донькою тут. Про курси дізналася від знайомої, набралася сміливості і зареєструвалася. Дуже рада, що потрапила сюди і навчилася шити, а також отримала неймовірний досвід, який планую далі розвивати. Хочу навчитися шити і створювати білизну. Окрім цього планую долучитися до швейної роти, яка допомагає пораненим військовим: шиє адаптивний одяг. До цього 14 років працювала фармацевтом", - додає жінка.
В іншої учасниці, Тетяни Баршак з Нікополя чоловік теж військовий. Спільно вони вже встигли відкрити власний бренд з виготовлення термобілизни і флісових кофт.
"Цього року мені довелося змінити свою діяльність, до цього була перукарем, але через раптове виникнення алергії була вимушена шукати себе в іншій сфері. Ці курси допомогли мені здобути базові навички конструювання одягу, а також зрозуміти принцип зміни крою, деталі лекал, і як підлаштовувати їх під будь-який індивідуальний розмір. Продукція під нашим з чоловіком брендом вийде вже в наступному місяці", - розповідає Тетяна Баршак.
"Усі жінки приїхали до Львова через війну"
Координаторка проєкту Уляна Пак розповіла, що для осіб, які змушені були покинути свої домівки, окрім пошуку житла, дуже важливим також є пошук роботи. Є багато ініціатив, які допомагають внутрішньо переміщеним особам, разом з тим, мало хто допомагає змінювати професію. А це дуже важлива ініціатива.
"Усі наші випускниці приїхали до Львова через війну і вони шукали можливості освоїти нову професію. Хтось реалізує свою мрію, дехто вже працює над відкриттям власного бренду одягу, або шиє одяг на замовлення. Ці курси чудова можливість змінити життя і відкрити прихований талант до кравецької майстерності. Також він дає новий стимул віднайти себе у новому місці, серед нових людей та обставин", - каже Уляна Пак.
"Прийшла на ці курси шукати нову роботу, а навчилася не лише шити і конструювати, а й радіти життю. Я приїхала з Херсона, виїхали з окупації у 2022 році. Перебували в окупації пару місяців. Плануємо з чоловіком повернутися коли це буде можливо, коли в місті буде безпечно. Завдяки навчанню я встигла пошити піджак, штани і спідницю. Також почала шити ще декілька речей, адже цей курс надихнув продовжувати цю справу після закінчення навчання", - ділиться враженнями одна з учасниць, Касянова Ганна.
Програма навчання для учасниць складалася з теоретичної частини та багатогодинної практики на промисловому обладнанні. Навчання тривало щодня у будні по 4 години. На випускному учасниці продемонстрували власноруч виготовлений одяг на імпровізованому показі.
"Протягом навчання наші учасниці опанували мистецтво конструювання, шиття та моделювання одягу. Вони створювали сукні, штани, спідниці, відкривали для себе тонкощі дизайну та працювали над власними унікальними виробами. Кожна учасниця курсу пошила мінімум шість речей для свого гардероба. І все це — власноруч, із величезною любов’ю до деталей та творчим підходом до кожного етапу роботи", - розповіла директорка Львівської інноваційної школи кравецької майстерності Олена Гусєва.
Курс кравецької майстерності реалізується українською ГО "Alliance of Development" за співфінансування німецької організації "Schüler Helfen Leben" в межах проєкту "Більше можливостей для молоді в Україні". В межах цього проєкту також проводимо безкоштовні навчання з англійської мови для дорослих.
Читайте також: "Частина працівників перейшла на російський бік": історія сім'ї з Херсона, яка відкрила бізнес у Нововолинську
- Актуальне
- Важливе