"В Україні мало знають про злочинний характер УПА": сейм Польщі ухвалив постанову з нагоди 81-ї річниці Волинської трагедії
Польський Сейм ухвалив постанову про вшанування 81-ї річниці подій липня 1943 року на Волині
Про це пише Європейська правда, передає "Еспресо.Захід".
Волинську трагедію в польській історіографії називають "Волинською різаниною". За постанову з нагоди 81-ї річниці проголосували 427 депутатів сейму, проти не було жодного голосу, тоді як утримались сім польських парламентарів. Варто відзначити, що у 2023 році документ схвалили одноголосно 440 польських депутатів.
Документ каже про "геноцид"
Автором проєкту постанови стала депутатка від опозиційного "Права і справедливості" Йоанна Ліхоцька. Документ стверджує, що "внаслідок геноциду, вчиненого у 1943-1945 роках, було вбито понад сто тисяч громадян Другої Речі Посполитої, переважно селян".
"Сейм Республіки засуджує всі спроби релятивізації правди про Волинську різанину, а також лицемірство і фальш в обговоренні цієї події. Вже під час Другої світової війни командири ОУН/УПА використовували тактику звинувачення радянської влади та німців", – йдеться в постанові.
Поляки вважають, що в Україні мало знають про злочинний характер УПА
"Сьогодні, бачачи, що в Україні мало знають про злочинний характер Української повстанської армії, Сейм Республіки Польща закликає до проведення всіх просвітницьких заходів, які стануть основою для співпраці між Польщею та Україною", – зазначають у документі.
У постанові також стверджують, що в Україні "зростає популярність згадок" про Організацію українських націоналістів та УПА та закликає на державному рівні "докласти зусиль для викорінення такого ставлення".
Водночас там пропонується вшанувати пам’ять українців, які, ризикуючи власним життям, рятували поляків, а пам’ять про них повинна бути наріжним каменем для побудови польсько-українських відносин на основі правди та протистояння шовінізму.
Довідково про Волинську трагедію
Волинська трагедія (у польській історіографії пол. Rzeź wołyńska, "Волинська різанина") – взаємні етнічні чистки польського та українського населення, здійснені Українською повстанською армією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту, радянських партизанів та українського та польського цивільного населення у 1943 році під час Другої світової війни на Волині. Йдеться про десятки тисяч загиблих.
- "Еспресо.Захід" розповідало історичний контекст подій, причини цієї трагедії, та як зараз українці й поляки оцінюють цю трагічну спільну сторінку історії.
- Актуальне
- Важливе