Як виглядає недобудований сміттєпереробний завод у Львові. Фото
У Львові триває будівництво сміттєпереробного заводу, який щорічно зможе переробляти 250 тисяч тонн відходів
Як зараз виглядає завод та як просувається будівництво, дізнавалась журналістка "Еспресо.Захід".
"На сьогодні завершується перша фаза будівництва. Вона охоплює усі роботи, які пов'язані з технічним укриттям самого полігону, проведенням інженерних мереж. І буквально завтра відбудеться перше засідання робочої групи від Міністерства інфраструктури, яка має дати погодження на підписання другої фази, – пояснює директор ЛКП "Зелений Львів" Олександр Єгоров. – Друга фаза передбачає накриття повністю готового шару цього технічного укриття, яке є зроблене".
Фото: Андріана Стахів
Завершити будівництво та запустити завод планують дещо пізніше аніж це передбачалося спочатку. Станом на зараз він має бути готовий до 28 лютого 2025 року.
За словами начальника відділу реалізації проєктів ЛКП "Зелене місто" Назарія Кирилейзи, на заводі працюватиме спеціальна система, яка дозволить уникнути розповсюдження запахів у навколишньому середовищі. Тобто зона прийому відходів буде ізольовуватись.
"Заїхав сміттєвоз, двері зачинилися – для того, щоб система знепилення правильно витягувала і запах і все інше, щоб навколишнє середовище не було забруднене жодним чином. Тобто цей завод розроблений і будується на основі європейських стандартів", – розповідає Назарій Кирилейза, показуючи шлях сміттєвоза на макеті майбутнього заводу на Пластовій, 13.
Читайте також: У Львові пояснили, чому на сміттєпереробний завод треба позичити ще 16 млн євро та куди пішли кошти ЄБРР
Фото: Андріана Стахів
Сьогодні стан готовності сміттєпереробного заводу оцінюють у 65%. Окрім того, зазначають, що частина обладнання, яке буде працювати тут, уже прибула до Львова."Завод розрахований на мінімізацію повністю шкоди навколишньому середовищу", – підкреслив Назарій Кирилейза.
Тут планують виготовляти також rdf-паливо – це паливо, яке виробляється з різних видів відходів. І місто вже має підписані угоди із заводами, які готові цю сировину забирати.
Читайте також: Петро Адамик назвав, скільки треба позичити Львову, аби добудувати сміттєпереробний завод, і скільки – аби заморозити будівництво
Фото: Андріана Стахів
- Актуальне
- Важливе