У Львові пояснили, чому на сміттєпереробний завод треба позичити ще 16 млн євро та куди пішли кошти ЄБРР
Сміттєпереробний завод у Львові зможуть збудувати до 28 лютого 2025 року, якщо місто позичить ще 16,5 млн євро,
Про це йшлось на брифінгу на будівельному майданчику сміттєпереробного заводу на Пластовій,13, передає кореспондент "Еспресо.Захід".
Сміттєпереробний завод у Львові, який почали будувати у 2021 році, зможе переробляти 250 тисяч тонн відходів, замість 210 тисяч, які планували попередньо, а також вироблятиме rdf-паливо. Однак лише у тому випадку, якщо Львів позичить додаткові кошти на добудову заводу, оскільки кредитних та грантових коштів ЄБРР на завершення будівництва недостатньо.
Фото: Андріана Стахів
Скільки коштів уже витратили на будівництво сміттєпереробного заводу
"На сьогодні з загальної суми коштів на будівництво заводу витрачено 15,6 млн євро. Додатково, аби завершити будівництво, а також інфраструктурні моменти, які потрібні для його запуску і які є в обов’язку замовника, тобто міста, нам потрібно 16,5 млн євро”, – каже директорка департаменту економічного розвитку ЛМР Інна Свистун.
Читайте також: Будівництво сміттєпереробного заводу у Львові: депутат Бербека пояснив, чому треба ще 718 млн грн кредиту
За її словами, за контрактом з ЄБРР вартість будівництва заводу була 35 млн євро і вона не змінилась, але місто досі не виконало свою частину зобов’язань.
"Загалом вартість будівництва заводу не змінилась – вона як була 35 млн у контракті, так і є. У цій сумі була кредитна складова 14,7 млн євро, а також грант від ЄБРР на 10 млн. Уся інша сума – це стартові кошти, які повинні бути профінансовані як внесок міста", – каже Інна Свистун.
Що саме має профінансувати місто
Наразі у ЛКП "Зелений Львів" стан готовності заводу оцінюють у 65% та кажуть, що частина обладнання, яке буде працювати на заводі, уже прибула до Львова. Попередній термін завершення робіт запланований на 28 лютого 2025 року, однак завод добудують лише у тому випадку, якщо депутати погодяться взяти додатковий кредит на будівництво
"На сьогодні при відсутності фінансування є ризик посунути терміни далі, і впродовж останнього часу ми намагаємось це пояснити громаді та депутатам. Кожне наступне відтермінування прямо залежить від фінансування, – каже директор ЛКП "Зелений Львів" Олександр Єгоров. – Коли підписувались усі контракти і умови, ми зі своєї сторони як місто брали на себе зобов’язання з підготовки інфраструктури. В інфраструктурні об’єкти входять як очисні споруди, так і трансформаторні підстанції. Ви розумієте, який зараз є дефіцит і які великі черги на виготовлення цього обладнання. На сьогодні місто змогло домовитись ексклюзивно з виробниками трансформаторних підстанцій про те, що нас поставлять поза чергою у випадку того, якщо будуть дотримані терміни фінансуванні. На сьогодні ми не можемо їм нічого відповісти".
За словами Олександра Єгорова, з тих 718 млн грн, які потрібні додатково на добудову заводу, 10 млн євро (440 тис. грн) - це додаткові роботи, 3 млн індексація та 2,9 - недофінансована частка міста.
- Актуальне
- Важливе