Будівництво сміттєпереробного заводу у Львові: депутат Бербека пояснив, чому треба ще 718 млн грн кредиту
Львів хоче взяти ще 840 млн грн кредиту, з яких 718 млн грн мають піти на добудову сміттєпереробного заводу у Львові
Сесія Львівської міської ради вкотре не змогла прийняти постанову про здійснення запозичень до міського бюджету на суму 840 млн грн, яка з’являється у порядку денному уже впродовж пів року. Левова частка позики – 718 млн грн – має бути скерована на добудову сміттєпереробного заводу на Пластовій у Львові, на який уже скерували 36 млн євро у рамках проєкту з ЄБРР. Чому на добудову заводу забракло такої значної суми і на що саме будуть скеровані кошти "Еспресо.Захід" розповів голова тимчасової контрольної комісії міської ради з питань діяльності ЛКП "Зелене місто" щодо будівництва сміттєпереробного заводу Назарій Бербека.
"718 млн грн – це новий запит від ЛКП "Зелений Львів", яке є замовником будівництва, – каже Назарій Бербека. – Ця сума складається з трьох блоків. Перший – це додаткові роботи, які не були враховані в основному контракті. Там є низка робіт, які довелось додатково виконувати. Саме на ці додаткові роботи потрібно приблизно 10 млн євро, тобто 440 млн грн. Другий блок – індексація цін з 2021 року за чинними контрактами. Це 2,9 млн євро. Третій блок – це частка міста у чинному контракті з ЄБРР – це дефіцит у 2,9 млн євро".
За словами Назарія Бербеки, відповідно до контракту з ЄБРР на будівництво сміттєпереробного заводу на Пластовій було передбачено три джерела фінансування – кредитні кошти, грантові, а також часка, яку мало внести місто.
"Кредит уже вибраний, за грантові кошти зараз йде поставка обладнання. Внесок міста буде за рахунок кредитних коштів, – каже голова комісії. – За даними ЛКП "Зелене місто” будівельні роботи виконані у межах 60%. Відбуваються перші поставки та монтаж обладнання".
За словами Назарія Бербеки, у ЛКП "Зелене місто” декларують завершення будівництва на лютий 2025 року.
"Чи вистачить цього кредиту мені важко сказати – це залежатиме від того, чи будівельні роботи йтимуть за графіком. Адже на будівництві кожен місяць простою – це додаткові видатки та здорожчання. Тому це також залежить від фахового менеджменту, можливостей підрядної організації та вчасного надходження коштів", – каже Назарій Бербека.
При цьому незалежного аудити стосовно того, куди були витрачені кредитні кошти, поки не було.
Що відомо про сміттєпереробний завод у Львові
На початку квітня 2023 року будівництво сміттєпереробного заводу у Львові було виконано на 25%, при тому звести його обіцяли до кінця року. На серпень виконання становило 30% від загальних робіт
У листопаді 2023 року повідомлялося, що на підприємстві триває встановлення усіх потрібних елементів. Робітники працювали над біофільтрами та біотунелями.
29 липня 2024 року партія "Європейська солідарність" закликала міського голову Львова провести публічний звіт перед громадою про стан будівництва сміттєпереробного заводу та витрачені на це кошти
- Актуальне
- Важливе