У Львові закликали публічно прозвітувати про витрати на будівництво сміттєпереробного заводу
Партія "Європейська солідарність" закликала міського голову Львова провести публічний звіт перед громадою про стан будівництва сміттєпереробного заводу та витрачені на це кошти
Про це повідомив керівник секретаріату "Європейської Солідарності" на Львівщині Богдан Юрків, передає "Еспресо.Захід".
"На сьомому році будівництва "сміттєпереробного заводу", констатуємо факт, що "освоєно" більше 41,5 млн євро, в тому числі і запозичених коштів, водночас міський голова Львова Андрій Садовий пропонує негайно отримати черговий кредит сумою 718 млн гривень. Розуміючи, що громада стала заручником завершення робіт, "Свропейська солідарність" виступає за добудову заводу без корупційних схем із дотриманням принципів публічності та прозорості", - пише Богдан Юрків.
Для завершення робіт і введення в експлуатацію сміттєпереробного заводу у Львові "Європейська Солідарність" вимагає, щоб до 15 вересня 2024 року:
- Міському голові провести публічний звіт перед громадою про стан будівництва та витрачені на це кошти;
- Представити офіційний звіт про використання коштів для проведення експертизи Інститутом судових експертиз.
Також у партії вимагають притягнути до відповідальності посадових осіб причетних до:
- погодження проекту без врахування повного обсягу робіт;
- проведення робіт у невідповідності з проектно-кошторисною документацією;
- перерахунку коштів без належно укладеного договору підряду і отримання дозволів на початок робіт;
- завищення вартості робіт у порівнянні з ринковими.
Крім цього у партії пропонують на сесії Львівської міської ради погодити всі проєктні рішення та провести необхідні експертизи для визначення переліку робіт, необхідних для завершення будівництва та введення в експлуатацію заводу, а також представити календарний план виконання робіт та введення заводу в експлуатацію з переліком статей, сум видатків та термінів фінансування.
"Передбачити щомісячний звіт міського голови про хід виконання робіт на сесії Львівської міської ради. Прийняти рішення щодо надання інформації про виконані роботи депутатській тимчасовій спеціальній комісії не рідше ніж двічі на місяць. Передбачити юридичну та фінансову відповідальність проектанта та підрядника у випадку необхідності захоронення більше 10% від об’єму ТПВ", - додає Богдан Юрків.
Що відомо про сміттєпереробний завод у Львові
Львівський полігон твердих побутових відходів поблизу села Великі грибовичі було відкрито близько 60 років тому. У 2011 році львівська міська рада визнала ситуацію на сміттєзвалищі у Великих грибовичах "екологічно недопустимою та такою, що потребує невідкладного вирішення".
У травні 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі сталася пожежа, через яку загинули 4 людини. роботу звалища зупинили, і сміття зі львова почали вивозити на інші полігони. У 2017 році міський голова Львова Андрій Садовий оголосив про плани з будівництва сміттєпереробного заводу, проте роботи не розпочалися. У серпні 2020 року Львівський окружний адміністративний суд постановив транслювати засідання щодо будівництва заводу онлайн. У квітні 2021 року на Грибовицькому сміттєзвалищі почали монтувати системи для дегазації полігону, а в серпні того ж року розпочався новий етап рекультивації.
На початку квітня 2023 року будівництво сміттєпереробного заводу у Львові було виконано на 25%, при тому звести його обіцяли до кінця року. На серпень виконання становило 30% від загальних робіт
У листопаді 2023 року повідомлялося, що на підприємстві триває встановлення усіх потрібних елементів. Робітники працювали над біофільтрами та біотунелями.
- Актуальне
- Важливе