Дискусія гостра, процес збору нових назв для міста триває, – заступник мера Червонограда Тирко
Тема перейменування Червонограда розділила думки мешканців міста, дискусія навколо цього питання гостра і частина спільноти виступає проти нової назви
Про це у коментарі кореспондентці Еспресо Катерині Олійник розповів заступник міського голови Червонограда Тарас Тирко.
"Дискусія насправді є гострою. Прокоментую позицію тих людей, які проти перейменування. На мій погляд, люди, які проти перейменування, також розділяються на дві групи. Перша категорія – це ті, які звиклися з назвою. Вона їм подобається, вона викликає якісь ностальгічні почуття і тому вони не вбачають у цьому нічого комуністичного", – говорить він.
Фото: Катерина Олійник
Разом із тим другій категорія містян, яка виступає проти перейменування, не подобається саме варіант нової назви Кристинопіль.
"Не можу ще озвучувати інші назви, оскільки ще триває процес збору цих назв. після того, як цей процес завершиться, спеціальна робоча група опрацює всі запропоновані назви і вони будуть виставлені на голосування для мешканців нашого міста. До 12 жовтня, – додає Тарас Тирко. – По закону, в нас відведено 30 днів на проведення консультацій, які стартували 2 жовтня".
Як зазначає заступник міського голови, якщо мешканці не погодяться, тоді депутати міської ради, ймовірно, не будуть пропонувати нову назву для міста. Далі рішення будуть приймати депутати Верховної ради.
Він також наголосив, що Червоноградська міська рада не уповноважена перейменовувати місто чи будь-які інші населені пункти. Це може бути лише рішення ВР.
Фото: Катерина Олійник
Що відомо про перейменування Червонограда
У серпні Інститут національної пам'яті рекомендував перейменувати Червоноград.
14 вересня депутати Червоноградської міськради ухвалили на засіданні сесії рішення щодо перейменування міста, консультації з громадськістю розпочалися 2 жовтня та триватимуть 30 календарних днів.
У неділю, 8 жовтня, в Народному домі відбулися консультації з громадськістю щодо перейменування міста. На зустрічі була присутня начальниця управління забезпечення політики національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті Олена Охрімчук. Однак присутні проголосували проти, навіть не давши висловитись представниці Інституту. У міській раді назвали обговорення "емоційною дискусією.
Пізніше стало відомо, що одна з учасниць зборів з трибуни заявила, що СРСР досі існує, а Верховна рада не має права ухвалювати рішення про перейменування міста, оскільки вона не набула правосуб’єктності. Таким чином фактично назвавши ВРУ нелегітимною.
Демарш червоноградців неабияк потішив російських пропагандистів. Один з мешканців міста поділився у фейсбук скріном з російського сайту "Антифашист", де опублікували статтю "Западенский бунт. Жители Червонограда восстали против декомунизации".
Тим часом львівський історик Ігор Федик вважає, що жителі Червонограда не хочуть позбуватись радянської назви міста, оскільки багато з них нащадки росіян, яких завезли туди
- Актуальне
- Важливе