![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Мешканці Червонограда виступили проти перейменування міста
На зборах щодо перейменування Червонограда присутні проголосували проти та не дали виступити представнику Українського інституту нацпам'яті
Про це повідомили у тегеграм-каналі Деколонізація.Україна, передає "Еспресо.Захід".
"Ми підготуємо звернення до СБУ. Бо зривати процес деколонізації під час повномасштабної війни - це робота на агресора. Вибору в Червонограда немає. Якщо не перейменуються самі - місто перейменує вже Верховна Рада України", - йдеться у повідомленні.
За інформацією Червоноградської міської ради, у неділю, 8 жовтня, в Народному домі відбулися консультації з громадськістю щодо перейменування міста. На зустрічі була присутня начальниця управління забезпечення політики національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті Олена Охрімчук.
Кожен з учасників консультацій у форматі "вільного мікрофона" мав можливість висловити свою позицію стосовно доцільності перейменування, запропонувати нову назву міста чи повернути його колишню назву.
"Під час досить-таки емоційної дискусії, переважна більшість присутніх у залі висловилися за те, аби не змінювати назву міста, оскільки в ньому народилося і виросло не одне покоління червоноградців, українських патріотів, котрі аж ніяк не пов’язані із радянським минулим. Історію Червонограда творили люди, котрі пройшли крізь тюрми і заслання у більшовицьких таборах. Червоний колір у них асоціюється не з совєтською символікою, а насамперед з червоно-чорними барвами прапора УПА, червоною калиною, зрештою, історичною назвою Червона Русь. За їх переконанням, місто, яке першим в радянському союзі зняло пам’ятник леніну іще в 90-х роках, чітко задекларувало свою проукраїнську позицію", - зазначили у міськраді.
Також чимало пропозицій лунало, аби відкласти розгляд цього питання, оскільки воно не на часі. І лише троє учасників зустрічі запропонували змінити назву міста, відповідно на: Кристинопіль, Клюсів та Сагайдачний.
- Нагадаємо, 14 вересня депутати Червоноградської міськради ухвалили на засіданні сесії рішення щодо перейменування міста, консультації з громадськістю розпочалися 2 жовтня та триватимуть 30 календарних днів.
- Перед тим у серпні Інститут національної пам'яті рекомендував перейменувати Червоноград.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)