Інститут національної пам'яті рекомендує перейменувати Червоноград
Відповідне рішення опубліковане на сайті Українського інституту національної пам'яті
Про це повідомив депутат Львівської облради Захар Миляник, передає "Еспресо.Захід".
Зокрема, на Львівщині перейменувати рекомендують Червоноград та Червоне у Золочівському районі.
"Щодо Червонограда, фахівці інституту зазначають, що "історична назва міста – Кристинопіль. До складу СРСР воно увійшло 15 лютого 1951 року на підставі радянсько-польської міжурядової угоди, внаслідок чого Польща отримала Устрики Долішні. У тому ж 1951 році місто перейменовано на Червоноград. За часів СРСР розвивався як шахтарське місто з розвіданими покладами кам'яного вугілля", - розповів депутат.
Він також пояснив, що рекомендація переназвати місто від Інституту національної памʼяті означає, що, згідно із законом про деколонізацію, який набув чинності 27 липня 2023 року, впродовж шести місяців влада міста має оголосили громадські слухання та вибрати одну із запропонованих жителями назв. "Назва "Червоноград" на обговорення більше не виноситься. Якщо цього не зроблять до кінця січня, відповідним розпорядженням переназвати місто може голова громади, а з квітня 2024 року – начальник обласної військової адміністрації", - наголосив Захар Миляник.
- На початку липня головний юрист Львівської обласної ради, т. в. о керівника справами ЛОР Ярослав Гасяк зазначив, що Червонограду повернуть історичну назву. Але навколо її правопису все ще точаться дискусії. Наразі є дві версії назви міста – Христинопіль та Кристинопіль.
- Зазначимо, спочатку Нацкомісія пропонувала перейменувати у Львівській області більше 20 населених пунктів. Але після узгодження з громадами і органами самоврядування список скоротився до 8. Наразі тривають обговорення щодо їх перейменування. Більшість змін стосуються відповідників згідно з українським правописом.
- Пізніше історик Володимир В'ятрович заявив, що до пeрeліків потрапили сотні назв, які явно відповідають стандартам дeржавної мови.
- Актуальне
- Важливе