"Нащадки асвабадітєлєй не хочуть забувати комуністичну назву": історик про скандал з перейменуванням Червонограда на Львівщині
Львівський історик Ігор Федик вважає, що жителі Червонограда не хочуть позбуватись радянської назви міста, оскільки багато з них нащадки росіян, яких завезли туди
Про це Ігор Федик написав у своїй сторінці у фейсбук.
"До Уралу місця всім вистачить! Тільки що я прочитав, що переважаюча кількість жителів Червонограда виступили проти перейменування свого міста! Нічого дивного. Коли був відкритий Львівсько-Волинський вугільний басейн, до Червонограда та інших містечок, московська комуна почала звозити тисячі росіян і манкуртів з України, заповнюючи житло вивезених і знищених українців та поляків. Кристинопіль був перейменований на Червоноград, "город шахтьорской слави", – написав він.
Історик нагадав, що у 1939- 40-их років чекісти розстріляли з кулеметів польських курсантів. Пізніше винищували і українців. У Великих Мостах у важкому бою, загинуло 12 Героїв УПА, що не здалися сталінським катам.
"В "Истории городов и сел Украинской СССР. Львовская обл. відзначено : Скеровані на будівництво з промислових центрів країни робітники, серед яких було багато комуністів та комсомольців склали ядро трудових колективів. що формувалися на промислових підприємствах міста"..." З Донбасу, Кузбасу, Підмосков'я, Воркути і інших вугільних басейнів їхали сюди кращі спеціалісти шахтобудівники..." ( ст. 701). Воно і не дивно! Нащадки асвабадітєлєй не хочуть забути про комуністичну назву міста, що існує з 1951р. І це в часі, коли, Москва веде криваву війну проти нашої незалежності!!! Думається, що СБУ дасть принципову оцінку організаторам протесту проти перейменування міста. І це в Галичині!", – написав Ігор Федик.
Що відомо про перейменування Червонограда
У серпні Інститут національної пам'яті рекомендував перейменувати Червоноград.
14 вересня депутати Червоноградської міськради ухвалили на засіданні сесії рішення щодо перейменування міста, консультації з громадськістю розпочалися 2 жовтня та триватимуть 30 календарних днів.
У неділю, 8 жовтня, в Народному домі відбулися консультації з громадськістю щодо перейменування міста. На зустрічі була присутня начальниця управління забезпечення політики національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті Олена Охрімчук. Однак присутні проголосували проти, навіть не давши висловитись представниці Інституту. У міській раді назвали обговорення "емоційною дискусією.
Пізніше стало відомо, що одна з учасниць зборів з трибуни заявила, що СРСР досі існує, а Верховна рада не має права ухвалювати рішення про перейменування міста, оскільки вона не набула правосуб’єктності. Таким чином фактично назвавши ВРУ нелегітимною.
Демарш червоноградців неабияк потішив російських пропагандистів. Один з мешканців міста поділився у фейсбук скріном з російського сайту "Антифашист", де опублікували статтю "Западенский бунт. Жители Червонограда восстали против декомунизации".
- Актуальне
- Важливе