Діаліз у час війни: як і де можна пройти процедуру, що рятує життя
Пацієнти, нирки яких не працюють, змушені щонайменше тричі на тиждень проходити процедуру гемодіалізу. Лежать по чотири години на ліжку, поки їхню кров перекачує спеціальна машина.
За даними Міністерства охорони здоров'я України, людей з термінальною стадією хронічної нирковою недостатністю, які потребують замісної терапії, в Україні – 7,4 тисячі. Навіть у мирний час їхнє життя супроводжувалося значними труднощами. Зокрема вони не могли поїхати за кордон чи навіть до сусіднього міста довше, як на два дні. Сьогодні, попри воєнні дії, такі пацієнти продовжують отримувати необхідну допомогу. У цьому запевняють у МОЗі, передає "Еспресо.Захід".
Якщо людина виїхала з територій, які активно обстрілюють, у більш безпечне місце, пройти процедуру вона може в найближчій лікарні, що уклала договір з Національною службою здоров'я України за напрямком гемодіалізу або перитонеального діалізу. Ознайомитися з переліком таких лікарень можна на дашборді НСЗУ у вкладці "Укладені договори про медичне обслуговування населення" за цим посиланням. Аналогічну інформацію надасть оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
На Львівщині послугу із замісної ниркової терапії надає 11 лікарень, на Івано-Франківщині – 9, на Тернопільщині – 6, на Волині й Рівненщині – по 4, на Закарпатті – 2. Також гемодіаліз продовжують проводити окремі медичні заклади у Києві, на Київщині, Харківщині, Донеччині, Запоріжжі, Чернігівщині, Житомирщині, Вінничині, Черкащині, Кіровоградщині, Дніпропетровщині та Сумщині. Дізнатися адреси і контактні дані лікарень, а також про їхню готовність приймати нових пацієнтів можна з цієї таблиці.
Переглянути карту місць проведення замісної ниркової терапії по всій країні можна тут.
Як розповіла "Еспресо.Захід" лікарка відділення госпітальної нефрології та діалізу Львівської обласної клінічної лікарні Юлія Залізна, їхнє відділення продовжує працювати у штатному режимі. Однак оскільки звертається багато пацієнтів-переселенців з інших областей, графік його роботи продовжили. "Починаємо о 07:00-07:30, а завершуємо о 02:00. Сирени зазвичай чутно вночі, тому протиповітряна тривога на надання допомоги хворим не впливає", – запевнила лікарка.
Більшість переселенців, за її словами, проходить лише одну процедуру, а далі їдуть до Польщі, Німеччини. Проте є й такі, що залишаються у Львові чи Львівській області на довше. Наразі відділенню вистачає і діалізних машин, і розхідних матеріалів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе