Неподалік від Галича з'явиться новий чоловічий монастир
Отці провінції "Згромадження Воплоченого Слова" розпочали будівництво нового чоловічого монастиря на Прикарпатті
Про це йдеться на фейсбук-сторінці "Згромадження Воплоченого Слова в Україні", передає "Еспресо.Захід".
Зазначається, що з благословення архиєпископа та митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина, монастир постане в с. Єзупіль, поблизу відпустового місця "Духова криниця" та с. Крилос (Давній Галич).
Як повідомляють ченці, думка про відновлення чоловічого монастиря поблизу "Духової криниці" з’явилася давно. У березні 2023 року вони подали прохання про виділення земельної ділянки. Рішення про відведення землі для будівництва прийняла Єзупільська селищна рада у квітні того ж року. До серпня 2024 року завершили розробку робочого проєкту, а в жовтні отримали дозвіл на будівельні роботи від Державної інспекції архітектури та містобудування України.
Довідка
"Духова криниця" — це духовний осередок, де протягом століть черпають силу паломники. За переказами, тут з’являлася Матір Божа, а цілюще джерело відоме своїми чудодійними властивостями. За історичними свідченнями, ще в час Галицько-Волинського князівства тут існував Свято-Іванівський монастир, який виконував не лише духовну, а й оборонну функцію, а його ченці водою зі святої криниці зцілювали хворих і лікували поранених у битвах галичан. За свідченнями Руського літопису, цей монастир тут був вже у 1068 році.
З оповідань відомо, що в середньовіччя тут посвячували свої знамена дружинники Ярослава Осмомисла і Данила Галицького, воїни боярина Дмитра Дедька, власника Чешибісів (тепер — Єзуполя), перед походом на польського короля в 1349 році та повстанці Семена Височана під час визвольної війни українців у 1648–1654 роках.
У 1878 році тут була збудована каплиця, і аж до 1944 року в цьому урочищі відбувалися велелюдні прощі. Після Другої світової війни каплицю було знищено, а джерело сплюндровано. Згодом, у час радянського атеїстичного режиму, людям взагалі було заборонено сюди приходити.
У 1990-х роках святе місце відновили: тут освятили церковцю Святого Івана Хрестителя, і відтоді щорічно на Різдво Івана Хрестителя відбуваються нічні чування та Архиєрейська Божественна Літургія.
- У Львові оголосили конкурс на проєкт православного храму в центрі міста.
- Актуальне
- Важливе