Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на полонині Боржаві у Карпатах
Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків полонині Боржаві
Про це повідомили на сторінці Всеукраїнського громадського руху Save Borzhava.
"24 квітня у Києві Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду Стародуб О.П., Єзеров А.А. та Кравчук В.М. остаточно визнано незаконним та скасовано дозвіл Держархбудінспекції, який надавав право на будівництво вітряків на полонині Боржаві. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає", – йдеться у повідомленні.
Рішенням остаточно скасовано дозвіл на будівельні роботи.
"Такий результат можливий, коли, попри тиск, дискредитацію і спроби підкупу, роками з команди ніхто не гнеться, не здається і не продається. Все буде Боржава!", - коментують громадські активісти.
Так чином, остаточно залишено в силі рішення Восьмого апеляційного адміністративного суду (м. Львів) прийнятого на користь збереження полонини Боржава.
Активісти нагадали, що, ТОВ "Атлас Воловець Енерджи" отримав дозвіл на будівництво 34 вітроенергетичних установок висотою до 180 м на вершинах та відрогах Боржавських Полонин.
У той же час уся територія планованого будівництва віднесена Радою Європи до "Смарагдової Мережі".
"Полонина Боржава є особливо цінною з точки зору збереження біорізноманіття у Європі, а будівництво тут є порушенням міжнародних зобов’язань України зі збереження таких територій. Масштабні будівельні роботи на нестійких ґрунтах полонини призведуть до ряду катастрофічних наслідків для чутливої гірської екосистеми, а також для господарства прилеглих районів. Техногенне втручання в унікальні ландшафти матиме наслідком втрату туристично-рекреаційного потенціалу цього регіону", – додали у дописі.
Читайте також: Як "Вітряні парки України" руйнують заповідні Карпати
- Як ми писали раніше, на Закарпатті збираються реалізувати відразу декілька великих проєктів з будівництва вітрових електростанцій на найпопулярніших туристичних локація
- Актуальне
- Важливе