З Винників до Львова за 101 грн: компанія-інвестор прокоментувала інцидент
Безготівкова оплата у громадському транспорті можлива не лише у Львові, а й в автобусах приміського та міжміського сполучення. Однак і тут виникають проблеми з користуванням. Компанія-інвестор прокоментувала інцидент
На Гарячій лінії Львова Оксана Федина розповіла, як проїхала з Винників до Львова, а це всього 5 км, за 101 грн, передає "Еспресо.Захід".
"Приміські автобуси та система безготівкового проїзду: зайшла сьогодні в автобус у Винниках та вирішила оплатити карткою. Спиталась у водія, чи це ще треба на виході прикладати картку, на що він відповів, що не знає, але це і так остання зупинка перед кінцевою (Львів АС 6), тому "мабуть, не треба". Жодних наклейок з вказівками, чи на тому екранчику немає. Тому я просто вийшла. Поїздка в 5 км з Винник до Львова вартувала мені 101 грн. Контактний телефон не відповідає (не в мережі). Прохання провести розʼяснення з водіями та з контактним центром компанії, яка відповідає за електронний квиток у приміських автобусах", - написала жінка.
На е-квитку пише, що це була маршрутка №750, яка курсує до Золочева. Водій: Зозуля П. В.
"Приміські (3-4 значні) автобусні маршрути не підпорядковуються Львівській міській раді. Тому, у випадку виникнення питань щодо роботи даних маршрутів, радимо звертатись на гарячу лінію області – 032 2596031", - пишуть на Гарячій лінії.
Компанія-інвестор прокоментувала інцидент
Інвестор із впровадження АСООП "Smart Ticket Technology" Олег Долінський відзначив, що зі слів дописувачки, проблема виникла не через систему, а через неуважність пасажира та небажання допомогти у водія.
"Людина не приклала другий раз до валідатора картку при виході і їй звісно списало штрафний тариф. У всіх автобусах розміщенні інформаційні плакати, як користуватися послугою. Усі водії, а це більше тисячі, пройшли відповідні навчання та інструктаж щодо роботи системи. Тому на початковому етапі, розуміємо, що є фактор водіїв, які можуть недобросовісно ставитися до нововведень та неналежно інформувати пасажирів про роботу системи, або про наявність інформаційного плаката в автобусі", – заявив він.
Читайте також: Неробочі валідатори, відсутні маршрутки та фейкові квитки: як львів’яни описують перший день з е-квитком
У таких випадках пасажир може звертатися на гарячу лінію СТТ, або в управління транспорту Львівської ОВА, та повідомляти ситуацію, номер автобуса та номер маршруту.
"Ми також звертаємося до перевізників, аби вони належним чином провели розʼяснювальну роботу з водіями щодо їх робочих функцій. Пасажирам нагадуємо, що у приміських та міжміських маршрутах області діє різна тарифна сітка, тому система е-квитка побудована за моделлю безконтактної оплати check-in/out, яка автоматично знімає кошти за відстань. Тому прикладати потрібно і при вході, і при виході", – додав Долінський.
Як скористатися е-квитком
Відзначимо, що цієї осені Львівщина офіційно стала першою областю, де у приміських та міжміських автобусах на всіх напрямках запрацювала безготівкова оплата за проїзд.
Щоб скористатися е-квитком у приміському чи міжміському транспорті, заходячи в автобус та виходячи з нього, потрібно прикласти до валідатора банківську картку чи будь-який пристрій з функцією NFS. Таким чином пасажир платить виключно за ту відстань, яку проїхав. В іншому разі ви сплачуєте повну суму від першої до останньої зупинки автобуса. 0 800 300 844 – номер телефону, якщо виникають проблеми з е-квитком в обласному транспорті.
Додамо, що на впровадження е-квитка у Львівській області не витратили жодної копійки – ні з державного, ні з обласного, ні з місцевих бюджетів. Близько 40 млн гривень на втілення проєкту скерував інвестор – "Смарт-Тикет Технолоджи".
- Актуальне
- Важливе