Швидше за Львів: на Львівщині у всіх приміських та міжміських автобусах запрацював е-квиток
Сьогодні, 30 листопада, Львівщина офіційно стала першою областю, де у приміських та міжміських автобусах на всіх напрямках запрацювала безготівкова оплата за проїзд
Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький, передає "Еспресо.Захід".
Щоб скористатися е-квитком, заходячи в автобус та виходячи з нього, потрібно прикласти до валідатора банківську картку чи будь-який пристрій з функцією NFS. Таким чином пасажир платить виключно за ту відстань, яку проїхав.
Фото: Львівська ОВА
Як зазначає голова ЛОВА, на впровадження е-квитка у Львівській області не витратили жодної копійки – ні з державного, ні з обласного, ні з місцевих бюджетів. Близько 40 млн гривень на втілення проєкту скерував інвестор – "Смарт-Тикет Технолоджи".
"Єдине незмінне завдання для громад, – компенсація вартості проїзду пільговим категоріям. Пільговики можуть користуватися громадським транспортом на тих умовах, що й раніше", – каже Козицький.
Фото: Львівська ОВА
Обладнання для безготівкової оплати за проїзд встановили у всіх 1050 автобусах, які курсують на території Львівської області. Наразі триває перехідний період – у приміських та міжміських автобусах Львівщини можна розрахуватись і готівкою, і безготівково.
Якщо у вас є запитання, побажання або зауваження, телефонуйте на безкоштовну Гарячу лінію щодо роботи е-квитка у приміських та міжміських автобусах Львівської області: 0 800 300 844.
Що дає запровадження е-квитка?
Фото: Львівська ОВА
Насамперед це чітке розуміння, скільки пільговиків користуються автобусами і на яких напрямках, а також – контроль за грошима. Система покаже, скільки реально коштів сплачують пасажири. Йдемо до того, щоб повністю припинити обіг необлікованої готівки і мотивувати перевізників чесно сплачувати податки.
Для пасажирів е-квиток – це про зручність. Без контактів із водієм, не чекаєте на решту та не стоїте у черзі. Крім того, тепер вже перевізники не зможуть формувати різні тарифи на той самий кілометраж.
Для автотранспортних підприємств та водіїв – це конкретні дані про пасажиропотік, які підкажуть, можливо транспортна мережа області потребує змін і на якісь напрямки потрібно додати більше автобусів, на інші – навпаки.
Фото: Львівська ОВА
Партнером інвестора "Смарт-Тикет Технолоджи" є міжнародна платіжна компанія VISA. Знаю, що вже зараз вони спільно напрацьовують програми зі знижками для пасажирів. Також VISA бере на себе усі ризики, пов’язані із фінансовою складовою.
"Почати робити щось по-іншому, ніж звикло, на початку завжди непросто. Але це того варте. Дорогі жителі та гості Львівщини, тестуйте систему і давайте зворотний зв’язок. Ми зацікавлені у тому, щоб якнайшвидше все запрацювало досконало", – підсумовує голова Львівської ОВА.
Відзначимо, що впровадити е-квиток на Львівщині вдалося за рік часу. Натомість у Львові процес розпочався у 2016 році, але має закінчитися в середині грудня цього року:
"Можна роками розповідати про впровадження е-квитка у Львові, взяти майже 7 мільйонів євро кредитних коштів, які потім людям, які живуть у місті, доведеться ще й віддавати, і досі не зробити цього. А можна залучити приватного інвестора, який запровадить систему безготівкової оплати за проїзд у понад тисячі приміських та міжміських автобусів по всій області і зробить це за рік. Жодних бюджетних коштів на запровадження е-квитка в автобусах, які курсують Львівською областю, не витратили", – прокоментував Максим Козицький.
- Нагадаємо, у Львові з 11 грудня 2023 року безготівкова оплата проїзду стане доступною в усіх міських автобусах, трамваях та тролейбусах. Але, які зміни чекають на пасажирів та на що слід звернути увагу, читайте за посиланням.
- Актуальне
- Важливе