Підписання фейкової петиції про присвоєння звання посмертно військовому коштувало прикарпатці 135 тис. грн
На Прикарпатті 73-річна місцева мешканка підписала фейкову петицію про присвоєння звання посмертно військовому та втратила 135 тис. грн
Про це повідомило Головне управління Нацполіції Івано-Франківській області, інформує Еспресо.Захід
На Прикарпатті у шахрайську схему потрапила 73-річна мешканка Надвірнянської громади, яка у соціальній мережі "Фейсбук" перейшла за посиланням про підписання петиції стосовно присвоєння звання загиблому військовому. Це посилання було замасковане під фішингове, у якому потерпіла ввела пароль до входу у банківський застосунок. Після чого, з додатком виникли проблеми.
Як розповіли у поліції, жінка особисто звернулася до банківської установи. Там і дізналася, що через несанкціонований доступ до її мобільного банкінгу аферисти перераховували 135 000 гривень кількома платежами. Поліція встановлює осіб, причетних до шахрайства у рамках відкритого кримінального провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Правоохоронці наголошують, що шахрайська схема, у яку потрапила жінка, нова. І ця схема активно зараз поширюється у соціальних мережах. "Мета схеми, - кажуть у поліції, - отримати доступ до акаунтів та банківських додатків користувачів. Громадяни отримують повідомлення з посиланням на фейкові сторінки "Електронних петицій" про нібито "Проголосуйте за петицію щодо присвоєння звання загиблим військовим". Пам'ятайте - це афера".
Поліцейські застерігають, що для убезпечення себе від ролі жертви такої шахрайської схеми, варто дотримуватися кількох простих правил безпеки: у жодному разі не переходити за посиланнями від незнайомців, навіть з такими важливими проханнями, як підписання петиції; якщо отримали подібне прохання в соцмережах, допомагайте, але будьте обачними. Не переходьте за посиланнями навіть від друзів, адже шахраї можуть зламувати сторінки в соцмережах та писати від їхнього імені; у разі отримання таких повідомлень блокуйте номер, з якого було надіслане СМС-повідомлення, та в жодному разі не переходьте за невідомими посиланнями; щоб підписати петицію, необхідно дійсно авторизуватися, але в жодному разі не через соцмережі.
"Якщо Ви стали жертвою шахрайства, - інформують у поліції, - заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ або повідомте про Ваш випадок за номером телефону: 0 800 505 170".
- На Прикарпатті шахраї ошукали жінку під виглядом допомоги від держави
- Актуальне
- Важливе