Поки лише штраф й зняття вивісок. Щодо МАФів на Героїв УПА у Львові завершили офіційну перевірку
Міська інспекція Держархбудконтролю завершила офіційну перевірку щодо МАФів у підземному переході та на зупинці громадського транспорту
Про це повідомив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.
Як зазначив чиновник, наразі власників МАФів змусили демонтувати вивіски, адже місто їх не погоджувало.
Окрім того, ДАБК виявило порушення у тому, що ПП «Правниче агентство "Статус-Кво", тобто власники МАФів, зробило не ремонт переходу, а значно масштабнішу реконструкцію.
"А саме значно розширило свої приміщення: влаштувало замість чотирьох приміщень – шість, при цьому прихопило громадський простір – тротуар. Мова про те, що приміщення стали довшими орієнтовно на 3 м. У кіосках триває торгівля, хоча ніхто збудованих приміщень не приймав в експлуатацію. А це, звісно, заборонено законом", – вказав Любомир Зубач.
Відтак, інспекція встановила здійснення авторського та технічного нагляду з порушенням вимог законодавства, за що власників оштрафували на 262 тис. грн.
Читайте також: Міська влада Львова наразі не може демонтувати МАФ у підземному переході та на зупинці громадського транспорту
Також щодо цих тимчасових споруд вже у четвер відбудеться судове засідання. Місто вимагатиме скасування права власності на будівлі, що з’явилися навколо підземного переходу, демонтажу всіх цих надбудов, а отже, звільнення комунальної земельної ділянки.
Що відомо про МАФи на Героїв УПА
Нагадаємо, що на так зване "розширення" підземного переходу звернули увагу ще минулого року. Тоді міська інспекція ДАБК звернулася в Київ з проханням дозволити провести офіційну перевірку. Адже на вул. Героїв УПА, 73 підприємці розпочали масштабну реконструкцію без дозволу.
"Йдеться не просто про реконструкцію, а про захоплення комунальної землі – орієнтовно на три метри тротуару "розширився" підземний перехід. При чому таке "розширення" зареєстрував у праві власності досить знаний у певних колах держреєстратор Зубрянської сільради Живко М.", – зазначали тоді у департаменті містобудування ЛМР.
Міська інспекція ДАБК звернулась у прокуратуру, а та, своєю чергою, у поліцію – і вже там відкрили кримінальне провадження. Однак і зараз ситуація залишається на тому самому місці.
У жовтні Західний апеляційний господарський суд відмовив Львівській міськраді та скасував заборону на будівельні роботи та введення в експлуатацію МАФів на підземному переході біля "Кінескопу".
Цікаво, в чиїй власності перебувають приміщення в підземному переході. Вони належать ПП "Правниче агентство "Статус-Кво", що є правонаступниками ТОВ "Юридичне агентство "Юкон". Власниками ТОВ "Юридичне агентство "Юкон" є родина відомого адвоката Володимира Косенка та його дружини Людмили. Косенки також мають у власності колишній корпус заводу "Кінескоп".
- Актуальне
- Важливе