Неробочі валідатори, відсутні маршрутки та фейкові квитки: як львів’яни описують перший день з е-квитком
Сьогодні, 11 грудня, у всіх видах громадського транспорту Львова запрацювала електронна система оплати за проїзд, а також відбулася зміна ціни проїзду і в автобусному, і в електротранспорті
Перший день нововведень виявився непростим як для пасажирів, так і водіїв. "Еспресо.Захід" пропонує поглянути на найпопулярніші скарги містян щодо роботи е-квитка, які опублікували на Гарячій лінії Львова. Таких дописів десятки і сотні коментарів під ними, де львів’яни діляться, як сьогодні добиралися на роботу оплачуючи по кілька разів за проїзд, чекаючи по півгодини на свою маршрутку і не маючи можливості безкоштовно пересісти з електротранспорту, коли той зупинявся.
Читайте також: Міський транспорт Львова спромігся стати першим в Україні – але не за зручністю чи комфортом. Блог Віктора Гальчинського
Не всі транспортні засоби виїхали на маршрути
Чи не найважливіша проблема, яка сталася 11 грудня у громадському транспорті Львова – відсутність всіх транспортних засобів на маршруті. Про це написали чимало людей, скаржачись на різні маршрути. Однак у міськраді пояснюють, що насправді всі вони курсують за графіком і присутня лише проблема з GPS трекерами, які можуть некоректно відображати дані про графік руху певних маршрутів онлайн.
Ось, що писали львів’яни:
"Як людям на роботу добиратись? 23 маршрут - зміст його існування незрозумілий! Графіка не дотримуються, в додатках всі машини не відстежуються", "43 маршрутка - жодної", "17 маршрутка – одна на рейсі", "21 маршрутка взагалі одна на маршруті. На вихідні вони взагалі не їздять", "Допоможіть зрозуміти, як можна у понеділок зранку зайти у 29 маршрутку, коли їх на маршруті тільки 7, тільки на кінцевій?, "17 – дві на маршруті", "14 маршрутка також вирішила бастувати", "Чому такий нерівномірний рух маршруток, 4 в Дубляни, а тільки 2 в центр в години пік", "10:25 більшість 22 тролейбусів "відпочиває" біля Автовокзалу, а 25 маршрутки 5 шт. на весь маршрут! Це що в ті маршрутки на яких не вистачило валідаторів взагалі зняли з маршруту?", "61 маршрут – не було. Добиралася до роботи з трьома пересадками, в кожному випадку валідуючи картку.... Це такий задум? Якщо я не права, то що то за цирк пани так звані керівники міста? "
Не всі валідатори працюють, а деякі водії видають фейкові квитки за проїзд
Одна з найбільших проблем була пов’язана з валідаторами. Не на всіх транспортних засобах вони коректно працювали, попри півроку тестування фахівцями ЛКП "Львівавтодору". Також на деяких маршрутах водії вирішили заробити додаткові кошти собі в кишеню, та видавали одноразові паперові квитки старого зразка, а не обліковані через систему. У міськраді обіцяли налагодити валідатори. Які не працювали. Хоча по умовами договору, якщо валідатор несправний, водій має з’їхати з маршруту, а у Львівавтодорі мають замінити його на справний.
Ось, що писали львів’яни:
"Сьогодні в більшості маршрутках Львова валідатори не працювали. Люди відмовлялися платити готівкою, бо придбали ЛеоКарт", "Водій маршрутки 23 після оплати не видав квиток, на моє питання, де квиток, то видав ось такий (старого зразка), номер ВС1503АА", "Я двічі їхала, то раз взагалі не дали, а другий раз теж був отакий відривний — ніякого роздруку через термінал. Тому лівак залишається, на жаль".
Читайте також: Розчарування року: як довгоочікувана "Леокарт" виявилась карткою на знижку та як працюють е-квитки у інших містах
Гроші знімаються пізніше, тому дехто платив по кілька разів
Попри те, що в міськраді ще місяць тому пояснювали, як працюватиме зняття грошей з банківської картки при валідації, для багатьох львів’ян це був шок дізнатися, що система заморожує 1 грн з їх рахунку, а лише ввечері банк знімає оплату. Відповідно, багато людей по кілька разів прикладали карточки і таким чином платили по кілька разів за проїзд. За словами ЛКП "Львівавтодор", така система зроблена, щоб пришвидшити посадку пасажирів. Адже банківська оплата може підвисати, а таким чином система лише перевіряє наявність коштів і "заморожує" 1 грн.
Ось, що писали львів’яни:
"Чому мені зняло 1 грн?", "Водій сам не знає, як це має бути, і сказав платіть готівкою", "Чому гроші списуються вночі?", "Таких випадків буде багато, люди і пікнуть по два-три рази, а ще потім водію 20 грн дадуть".
Відсутність пересадки, тому у разі зупинки, платиш знову
До цього в електротранспорті Львова діяв пересадковий квиток, який був дійсний 90 хв після валідації. Тому була можливість, в разі поломки трамвая чи тролейбуса, пересісти на інший. Однак поки львівський е-квиток не має функції пересадки. У ЛКП "Львівавтодор" обіцяють, що така функція буде доступна вже у 2024 році. Тому, наразі, людям доводиться платити по кілька разів за проїзд.
Ось, що писали львів’яни:
"Мене цікавить проїзд в електротранспорті, у випадку якщо він встав, проїхала 1 зупинку, гроші зняло, що робити? Йти на маршрутку і знову платити?", "Я вже так два рази їхала, оплатила, доїхали до наступної зупинки і трамвай встав, йшла пішки".
Додамо, що у е-квиток у Львові офіційно запроваджують з 2017 року (а неофіційно ще з 2012 року). У підсумку має запрацювати АСОП (автоматична система оплати проїзду), а це не лише безготівкова оплата у всіх видах транспорту, що нарешті сталося 11 грудня, але й зміна філософії перевезень через оплату за виконану роботу (кілометри) перевізниками та ряд інших змін.
- Більш детальніше про те, які зміни настали для пасажирів Львова та на що слід звернути увагу при користування е-квитком й ЛеоКарт, читайте за посиланням.
- Актуальне
- Важливе