У Червонограді завершилося голосування за нову назву міста: який варіант обрали мешканці
У місті Червоноград на Львівщині завершилося голосування щодо перейменування міста. Загалом свій голос на електронній платформі віддали 2823 мешканців
Про це свідчань дані голосування, передає "Еспресо.Захід".
Найбільшу кількість голосів віддали за перейменування міста Червоноград на Червоноград (1294 або 35,1%). На другому місці опинилася ініціатива перейменувати місто на Кристинопіль (1086 або 29,5%).
Інші ідеї щодо перейменування міста набрали 100 і менше голосів, зокрема:
- Шептицький – 2.7% (100)
- Перейменування не на часі – 2.2% (80)
- Христинопіль – 1.9% (71)
- Проти перейменування (не підтримую жодну із запропонованих назв) – 1.7% (64)
- Бужани – 1.5% (54)
- Клюсів – 0.7% (26)
- Новий Двір – 0.4% (13)
- Бужанськ – 0.3% (11)
- Червень – 0.2% (8)
- Бобинськ – 0.2% (6)
- Українослав – 0.1% (4)
- Сагайдачний – 0.1% (3)
- Буг – 0.1% (2)
- Шевченко – 0.0% (1)
Голосування за нову назву міста Червоноград, яку затвердила комісія, тривало з 26 жовтня до 2 листопада на сайті Червоноградської міської ради. Після громадського обговорення перейменування має затвердити міська рада, районна рада та обласна рада. Потім нову назву міста подадуть на розгляд Верховної Ради.
Що відомо про перейменування Червонограда
У серпні Інститут національної пам'яті рекомендував перейменувати Червоноград.
14 вересня депутати Червоноградської міськради ухвалили на засіданні сесії рішення щодо перейменування міста, консультації з громадськістю розпочалися 2 жовтня та триватимуть 30 календарних днів.
У неділю, 8 жовтня, в Народному домі відбулися консультації з громадськістю щодо перейменування міста. На зустрічі була присутня начальниця управління забезпечення політики національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті Олена Охрімчук. Однак присутні проголосували проти, навіть не давши висловитись представниці Інституту. У міській раді назвали обговорення "емоційною дискусією.
Пізніше стало відомо, що одна з учасниць зборів з трибуни заявила, що СРСР досі існує, а Верховна рада не має права ухвалювати рішення про перейменування міста, оскільки вона не набула правосуб’єктності. Таким чином фактично назвавши ВРУ нелегітимною.
Демарш червоноградців неабияк потішив російських пропагандистів. Один з мешканців міста поділився у фейсбук скріном з російського сайту "Антифашист", де опублікували статтю "Западенский бунт. Жители Червонограда восстали против декомунизации".
Тим часом львівський історик Ігор Федик вважає, що жителі Червонограда не хочуть позбуватись радянської назви міста, оскільки багато з них нащадки росіян, яких завезли туди.
Згодом спеціальна робоча група обрала 14 варіантів перейменування Червонограда, які і виставили на електронне голосування.
- Актуальне
- Важливе