Топ-10 львівських благодійних ініціатив 2021 року
Як львів'яни разом роблять неможливе.
Українці вдягають і взувають свою армію, лікують своїх захисників, допомагають родинам, в яких ростуть діти з рідкісними хворобами і роблять неможливе можливим. Під знаком добра минув ще один рік - 2021-ий.
"Еспресо.Захід" зібрав найбільш неймовірні речі, які львів'яни змогли разом у році, який минає, щоб нагадати всім - добра таки сильніше і, об’єднавшись, ми можемо долати труднощі і починати те, що не під силу владним інституціям.
Мільйон троянд для Вікторії
Для півторарічної львів’янки Вікторії Полюги зі спінальною м’язовою атрофією (СМА) зібрали необхідні 55 млн грн на найдорожчий у світі укол Zolgensma. У травні волонтери створили благодійну платформу, де люди могли не просто переказати кошти, а придбати натомість символічну троянду. Усю весну й літо волонтери проводили фестивалі і аукціони. За перші два дні в рамках акції "Квіти зів'януть, а життя розквітне" на лікування маленької львів'янки зі СМА зібрали понад 500 тис. грн.
Фото:зі facebook-сторінки Врятувати Вікторію Разом.
Читайте також: Троянди для Віки: як незвичні подарунки допоможуть врятувати маленьку львів'янку
Дорослі ж замість розважатися влаштували Добру неділю для порятунку дівчинки. Працівники ЛОДА передали частину своїх зарплат для її лікування, а відомі люди долучилися до благодійного аукціону; львівські молодята попросили гостей замість живих квітів придбати віртуальні для допомоги маленькій львів’янці. А коли для Вікусі зібрали трошки більше ніж планувалося, батьки Вікторії переказали 1 млн грн Павлику Мотичці із Закарпаття.
Вільний подих для Давидка
Хлопчик Давид із колишнього Турківського району народився з двобічним паралічем діафрагми і не міг самостійно дихати. Від народження хлопчик постійно жив у лікарні. Давидко має рідкісну патологію – двобічний параліч діафрагми, частіше в дітей буває однобічний. У такому випадку львівські хірурги роблять операцію без стимулятора.Читайте також: "Ювелірна робота": у Львові зробили унікальну операцію 8-місячному хлопчику
Фото: "Охматдит"
Про збір коштів на пристрій, який допоможе малюкові дихати самостійно, оголосив на початку весни благодійний фонд "Із янголом на плечі". Львів’яни неймовірні: буквально за добу малюкові назбирали на ШВЛ, а за чотири тижні – на стимулятор нерва діафрагми! Львівяни зібрали на цей пристрій 500 тисяч грн і $50 тисяч.
В "Охматдиті" знайшли найкращий спосіб - навчилися методики такої операції в режимі онлайн і вже у червні прооперували малечу.
Ліки всередині нас – ТКМ удома
У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі (у народі – Чорнобильська лікарня) у Львові створюють відділення трансплантації кісткового мозку. Головним спонсором проекту є Fondazione Rosa Pristina з Італії.
Бюджет проєкту становить 500 тисяч доларів. Реалізувати його мають до кінця 2022 року. Благодійний фонд "Запорука" допоміг лікарні знайти надійного партнера з Італії. Досі на пересадку кісткового мозку треба було їхати до Києва або за кордон, бо в Україні такі операції виконують лише у Києві. З новим відділенням для батьків трансплантація буде безкоштовною.
Читайте також: Не треба їхати за кордон: у Львові створюють відділення трансплантації кісткового мозку
До італійських благодійників долучаться українські та місцева влада, львівські благодійні фонди "Крила надії", "Із янголом на плечі", які вже багато років допомагають одужувати дітям з онкологічними недугами.
Опікунка для донечки найменшої мами України
Марія Українець з Червонограда, яку 10 років тому медіа охрестили найменшою мамою України і в такому статусі її всі знають, останнім часом боролася з важкою онкологічною недугою, але, на жаль, Марії не стало. У неї залишилися 10-річна донечка Вероніка.
Читайте також: Не мама, а Уляна. Опікункою донечки найменшої мами України стане львівська волонтерка Уляна Флишко
Відома львівська волонтерка, яка підтримувала і допомагала Марії ще з часів її вагітності, Уляна Флишко повідомила новину, що хоче оформити опікунство над донечкою Марії.
"Найбільшим здобутком волонтерської праці стала для мене Вероніка. 10 років тому я працювала журналісткою в одній із газет і в мене було завдання - написати історію Марії Українець, яка не побоялася при своїй карликовості вийти заміж і народити дитину. Чим могла, тим і допомагала їй, організовувала лікування та інші потреби родини. Але Божа воля була іншою – Марії не стало. Але є її донечка. І я маю їй допомогти", – переконана Улянка.
"Медичний Оскар" на потреби онкохворих дітей
Фельдшер з львівської "швидкої" Андрій Голод отримав орден святого Пантелеймона у номінації "Найкращий медичний працівник". Це щорічний "медичний Оскар" від Українського лікарського товариства , який є найвищою громадською відзнакою за професіоналізм та милосердя у медичній спільноті. Разом з орденом львівському медику вручили 10 тисяч гривень. Їх медик передав на потреби онкохворих дітей з Чорнобильської лікарні.
Читайте також: "Без цих грошей я міг обійтися": лікар зі Львова віддав свій "медичний Оскар" на потреби онкохворих дітей
Андрій Юрійович Голод працює фельдшером з медицини невідкладних станів бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги підстанції №1.
"Я не хотів, щоб цей мій крок афішували. Сам здивувався, коли сьогодні зранку прочитав про це у Фейсбуку. Якось так жив завжди, що намагаюся з кожної зарплати віддавати певну суму на щось добре. То були не аж такі великі суми, як зараз, але завжди старався допомогти тим, хто цього потребує. Тому й вирішив віддати ці гроші комусь із хворих дітей", - розповів Андрій Голод.
Робота швеї для мам з дітьми з інвалідністю
Відомій мережі ательє потрібні швеї, які можуть працювати з дому. Підійдуть мами у декреті і мами, які виховують дітей з інвалідністю.
"Ми розуміємо, що з особливими дітками потрібен індивідуальний графік, а також розуміємо, скільки часу та нервів йде на дорогу, щоб добратись на роботу. Тож вирішили надати всю необхідну техніку, навчити шити і передавати замовлення", - розповіла співзасновниця ательє Катерина.
Читайте також: Шити і бути з дитиною: у львівському ательє запрошують на дистанційну роботу мам, які мають дітей з інвалідністю
Ательє не вимагає працювати в певні години. Можна виконувати замовлення тоді, коли це зручно, лише вчасно здавати його. Мамам пропонують стабільну зарплату, а ще допомагають діткам з лікуванням чи реабілітацією. Зголосилося аж 67 жінок.
Кіно для незрячих
Львівський обласний осередок ВГО "Українська спілка інвалідів – УСІ" започаткував зйомки кіно для незрячих. Перша робота львів’ян – комедійний фільм тривалістю 30 хвилин про пригоди двох незрячих друзів. Тут є все - позитив, польоти на парапланах, життєствердний гумор і практичні знання, як допомогти незрячим у побуті, розказані у ненав'язливий спосіб.
Читайте також: У Львові знімають фільм про/для незрячих
"Це комедія, смішнючий фільм, під час перегляду якого можна пореготати від душі, а не сентиментальна драма про важку долю незрячих. У головних ролях – двоє незрячих чоловіків. Їх відібрали серед незрячих осіб", – розповіла Оксана Потимко.
У травні фільм знімали, а вже у жовтні презентували.
Банк їжі для тих, хто потребує
"Тarilka" – перший в Україні банк їжі. Автором ідеї є Ростислав. Він запросив Івана допомогти розробити концепцію та сформувати команду. У квітні 2020 сформували перший продовольчий "маршрут добра".
Читайте також: "Маршрути добра": як волонтери у Львові створюють банк їжі
Сенс банку їжі в тому, що продукти, у яких майже закінчився термін використання, віддають малозабезпеченим людям. Супермаркет укладає з "Тарілкою" угоду про партнерство, і щодня повідомляє, що може віддати. Волонтери приїжджають на "тарілкомобілі" й забирають продукти.
Офіційно запустили продовольчий банк для тих, хто у скруті, у серпні.
Розірвати порочне коло і творити красу
У Львові жінок, які постраждали від домашнього насильства, навчають перукарської майстерності. Від домашнього насильства, складних життєвих обставин, до професійної перукарки. L'Oréal Україна запустила для львів’янок освітню програму "Краса для всіх" на базі Професійного центру святого І.Боско.
Читайте також: Творити красу, щоб розірвати зачароване коло
Найкращі професійні тренери бренду Matrix навчають жінок перукарській майстерності. Учасниці отримають сертифікат про здобуття професії перукарки, який дає можливість працювати. Упродовж шести місяців 74 учасниці проходять навчання (до 20 осіб у групі).
Звичайні жінки шиють незвичайні речі
У львівському соціальному ательє народився новий бренд одягу, який створюють жінки, що постраждали від домашнього насильства. Про свою роботу засновниці кажуть так: "Звичайні жінки, які опинилися у складних обставинах, роблять незвичайні речі".
Читайте також: Як одна дитяча мрія перетворилася на "Butterfly"
Білі сорочки, сукні і комбінезони з вишивкою, принтовані хустини - "Butterfly" запропонував незвичні базові речі, які вже стали musthave у жіночому гардеробі. Усю цю красу шиють дівчата і жінки, які нещодавно потерпали від домашнього насильства, але змогли вирватися з обставин і почати нове життя, у якому є незалежність від насильника і улюблена робота, яка дає дохід.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе