
У Львові презентували віртуальний музей Романа Шухевича
У п'ятницю, 7 березня, у Львівському історичному музеї відбулася презентація віртуального музею головнокомандувача УПА Романа Шухевича
Про це повідомляє кореспондентка "Еспресо.Захід" Андріана Стахів.
У такий спосіб, поки невідомі дати відновлення музею реального, ознайомитись із будинком, який став останнім прихистком героїчного українця, зможуть усі відвідувачі сайту Історичного музею. Адже саме на його базі і працюватиме віртуальний варіант.
"Мене тішить, що це є музей, який він бачив, який нам всім знайомий так, як він виглядав, як функціонував. І ще дуже важливо, його можна побачити не тільки на країні, у Львові, його можна побачити у всьому світі. Багато є українців за межами України, є й ті, які живуть тут в Україні, бо хто душею з Україною, але вони ніколи не знали, не бачили, як виглядав музей Романа Шухевича. Тепер в них є така можливість", – зазначила під час презентації донька генерал-хорунжого Марія Трильовська (Шухевич).
Фото: Андріана Стахів
Вона відзначила, що досі невідомо, коли вдасться дочекатися відбудови зруйнованого росіянами рік тому музею її батька, тож наразі віртуальний варіант відіграє важливу роль: "Відбудови будинку музею ми не знаємо, коли дочекаємося, дай Боже, дочекатися до 120-ї річниці дня народження Романа Шухевича у 2027 році".
Завдяки віртуальному музею гості сайту матимуть можливість як детальніше прочитати про постать самого Шухевича, так і більше дізнатися про деталі його життя, зокрема у криївці на Білогорщі. Тут можна оглянути у 3-D форматі різні предмети та елементи побуту, а також відвідати віртуальну екскурсію, яку спеціально для цього озвучив учасник "Піккардійської терції" Ярослав Нудик.
Фото: Андріана Стахів
"Також до екскурсії ми додали цитати людей, які мали безпосередній стосунок до подій, або ж були близькими до Романа Шухевича. Вони яскраво ілюструють зокрема його побут на цій квартирі у Білогорщі", – додав заступник директора Львівського історичного музею Петро Слободян, який разом з іншими колегами працював з розробниками над створенням віртуального музею.
Фото: Андріана Стахів
Як розповів директор Львівського історичного музею Роман Чмелик, спонсорами створення віртуального музею генерал-хорунжого стали компанії Epam та Skeiron, а також Фонд Петра Порошенка, який ще в перші дні після руйнування музею Шухевича пожертвував 100 тисяч гривень для його відновлення.
Фото: Андріана Стахів
- У ніч на 1 січня 2024 року унаслідок влучання уламків дронів у музеї Романа Шухевича у Львові виникла пожежа, внаслідок чого будівля була повністю зруйнована. На щастя, найцінніші експонати музею Шухевича у Львові, а це близько 600 одиниць, ще на початку повномасштабного вторгнення РФ перенесли в безпечне місце. Однак, втрачені усі предмети побуту, що пов’язані з діяльністю Шухевича.
- 5 березня 2025 року Львівська міська рада повідомила, що відновлений музей збільшиться на 49% і матиме площу 312,4 м² та нові експозиційні зали, а мешканці мікрорайону отримають нове укриття.
- Тим часом другий рік поспіль 5 березня роковини загибелі головнокомандувача УПА Романа Шухевича відзначали біля руїн його музею, який російський безпілотник знищив 1 січня 2024 року.
- Актуальне
- Важливе





