У Львові через атаку на музей Шухевича втрачені усі предмети побуту, що пов’язані з діяльністю генерала
Сьогодні, 2 січня, комісія з питань культури, інформаційної політики та промоції в межах виїзного засідання відвідала місце ворожої атаки безпілотниками на Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на вулиці Білогорща у Львові
Про це розповідає Львівська обласна рада, передає "Еспресо.Захід".
Як розповів директор Львівського історичного музею Роман Чмелик, відділом якого є музей Шухевича, на жаль, втрачені усі предмети побуту, які пов’язані з життям та діяльністю генерал-хорунжого: стіл, крісла, фотель, фортепіано. А от погруддя Романа Шухевича авторства Михайла Черешньовського вдалося відшукати, воно майже не ушкоджене.
Фото: Львівська обласна рада
"Комісійно ми ухвалили рішення про відбудову музею. На нашу думку, ми маємо не лише відбудувати музей, а й розвинути його до нового рівня. Він має стати місцем національної пам’яті міжнародного рівня. Розуміємо, що зараз у час війни це буде зробити непросто, але завдяки меценатам, благодійникам і небайдужим людям, бюджетним коштам, нам вдасться створити набагато потужніший музей з відповідною експозицією. Ми також ініціюємо звернення на військову адміністрацію щодо посилення захисту від можливих терористичних повітряних атак російської федерації інших музеїв та місць історичної пам’яті Львівщини. Окрім того, ми звертаємося до в.о. голови Львівської обласної ради зібрати позачергову сесію для обговорення наслідків терористичної атаки РФ та щодо захисту нашої історико-культурної спадщини від ударів ворога", - зазначив голова комісії культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета.
Фото: Львівська обласна рада
Довідково. Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на вул. Білогорща, 76а створили 2001 року у будинку, де була його остання штаб-квартира. На першому поверсі була тематична експозиція про родину Шухевичів, юнацькі роки Романа, його військово-політичну діяльність та визвольний рух. На другому поверсі була житлова кімната зі збереженими речима побуту під час перебування там командира УПА. Також там була обладнана криївка при вході на горище. В будинку 5 березня 1950 року відбувся останній бій Романа Шухевича з підрозділом МДБ СРСР, під час якого він загинув.
- Актуальне
- Важливе