Львівський ІТ Кластер запустив проєкт Mission: Back in Tech, щоб адаптувати ветеранів до роботи в ІТ
31 липня Львівський ІТ Кластер спільно з Національним реабілітаційним центром UNBROKEN провів конференцію "Нова реальність: Mission: Back in Tech", присвячену темі адаптації ІТ-компаній до повернення працівників з війни
Як повідомляє Львівський ІТ Кластер, подія об’єднала понад сотню представників техкомпаній, лікарів-психотерапевтів, психіатрів та військовослужбовців, передає "Еспресо.Захід".
Зазначається, що Львівський ІТ Кластер прагне допомогти ІТ-компаніям підготуватися до повернення співробітників з війни. Саме тому вони запустили проєкт Mission: Back in Tech, у межах якого провели першу велику офлайн-конференцію спільно з Центром ментального здоров’я.
"Наша основна місія — побудувати мости між колегами, які раніше працювали разом, але війна їх роз’єднала. Тепер вони переживають, як налагодити спільну роботу. Ми готові їм у цьому допомогти. Конференція стала першим кроком у реалізації нашого проєкту. Ми почули побажання та очікування ветеранів щодо їхнього подальшого професійного розвитку, а також вислухали поради психіатрів і психотерапевтів. Наш наступний крок — формування робочих груп, до яких ми закликаємо приєднатися представників техкомпаній-учасниць Кластера, щоб разом втілити проєкт у життя", — наголошує керівниця проєкту Mission: Back in Tech, директорка департаменту партнерств Львівського ІТ Кластера Наталія Герас.
Інтеграція демобілізованих співробітників у робочий процес — одне з першочергових завдань для компаній зараз. Через повномасштабне вторгнення багато ІТ-спеціалістів були змушені призупинити свою професійну діяльність і стати на захист держави. Після демобілізації техфахівцям часто нелегко адаптуватися до цивільного життя та повернутися до роботи. Відтак, компанії повинні бути готові надати необхідну підтримку колегам, які завершили військову службу.
Розуміння і чуйність колег дозволять ветеранам почуватися впевненіше, зазначають лікарі.
"Ветерани прагнуть поваги, визнання і розуміння того, що їхній внесок є надважливим. Тому не бійтеся висловлювати вдячність і спілкуватися з такими колегами. Навіть звичайне військове вітання буде великим кроком у налагодженні комунікації з ветеранами, адже вони розумітимуть, що їхній подвиг цінують", — підкреслює військова медикиня та лікарка-психотерапевтка Мар’яна Мамонова.
Фото: Львівський ІТ Кластер
Частина українських ІТ-компаній вже розробляє програми підтримки для швидкого відновлення професійних навичок та компетентностей ветеранів. Вони включають фінансову допомогу, медичні послуги, соціальні ініціативи та освітні можливості. Водночас, ветерани зазначають, що першочергово потребують підтримки у відновленні ментального здоров’я.
Проєкт Mission: Back in Tech є частиною ініціативи Victory Projects. Він проваджуватиметься у три етапи:
Розробка методичних матеріалів. Вони допоможуть компаніям підготуватися до повернення колег з війни. Цей продукт має стати ефективним помічником для роботодавців. Він складатиметься з інструкцій для усіх рівнів компанії: CEO та власників, топ-менеджерів, HR та інших фахівців. Комплекс методичних матеріалів міститиме опис процесів онбордингу, навчання та перекваліфікації демобілізованих співробітників, а також правила коректного спілкування.
Планування виїзних тренінгів. Вони будуть корисні для компаній, які не встигли підготуватися до повернення ветеранів або стикаються з певними труднощами.
Збір матеріалів та рекомендацій для законодавчих ініціатив. Це необхідно для формування переліку змін, які потрібно буде впровадити у законодавство щодо працевлаштування ветеранів.
Підтримати проєкт Mission: Back in Tech та долучитися до робочих груп можна за посиланням.
- До слова, нещодавно Львівський ІТ Кластер передав обладнання прикордонникам на 2,5 млн грн. Частину обладнання залишать на заході України, решту – передадуть підрозділу, який виконує завдання на Вовчанському напрямку
- Актуальне
- Важливе