Нардеп-"слуга" Камельчук написав заяву про вихід з партії через перейменування Червонограда
Народний депутат Юрій Камельчук вирішив піти з партії "Слуга народу" після голосування парламенту про перейменування Червонограда на Шептицький
Про це він повідомив у фейсбук, передає "Еспресо.Захід".
"Говорити про те, що Червоноград був оплотом радянщини, не тільки катастрофічно не правильно, але й безвідповідально. Наше місто завжди було джерелом протесних настроїв та енергії змін! У 2023 процес обговорення зміни назви міста від початку проходив з порушеннями основ Конституції та людської логіки. У 2024 будь-які спроби мої та громади змінити рішення комітету завершувались невдачею. А сьогодні Верховна Рада, всупереч волі громади, змінила назву Червоноград на Шептицький. Сьогодні, на мою думку, відбувся Акт дерадянізації через коліно. Я не голосував за цю колгоспну постанову", - написав депутат.
Він відзначив, що йому не дозволили виступити перед голосуванням, а фракції домовилися голосувати "однією кнопкою" за зміну всіх 328 населених пунктів.
"Вчора відбулась закулісна погоджувальна рада фракцій. Сьогодні провели засідання Комітету за питань держуправління. Ще вчора в постанові було 333 населені пункти. Сьогодні стало 328. Пʼять будуть ще обговорювати. На жаль, Червонограда серед них не опинилося", - пише Камельчук.
Також нардеп написав, що не може погодитися з подібним ставленням керівництва партії "Слуга Народу".
"Я виходжу з партії. Заява уже написана і надіслана. Також складаю з себе повноваження члена ради Львівської обласної партійної організації "Слуга Народу". У фракції продовжую працювати. Це дозволить мені виконувати свої функції в Комітеті енергетики та в делегації ПАРЄ. Систему влади і підходи до державного управління треба змінювати", - підсумував Юрій Камельчук.
Хто такий Юрій Камельчук
Юрій Камельчук народився у Львові в 1980 році. У 2019 році він став народним депутатом України IX скликання, будучи членом депутатської провладної фракції "Слуга народу". У 124-у виборчому окрузі здобув перемогу отримавши 16,7 % голосів. До складу округу входять місто Червоноград, Сокальський район, частина Кам'янка-Бузького району.
Камельчук закінчив факультет журналістики Львівського університету ім. І. Франка. Також отримав диплом магістра Київського національного університету імені Тараса Шевченка за освітньою програмою "Публічне управління та адміністрування" у 2021 році. У 2022 році вступив до аспірантури на Факультет Міжнародних відносин Львівського університету за напрямком Міжнародних економічних відносин.
Відзначимо, що 13 грудня 2020 року в ефірі проросійського каналу "Наш" нардеп назвав Covid-19 вигаданою хворобою. Це не завадило йому пізніше бути призначеним спікером в ПАРЄ з теми COVID-паспортів.
У грудні 2022 року НАБУ і САП повідомили Камельчуку про підозру у внесенні неправдивих даних до декларації за 2020 рік, де він не вказав квартиру, яку орендував протягом двох років.
Що відомо про перейменування Червонограда
У серпні Інститут національної пам'яті рекомендував перейменувати Червоноград.
14 вересня депутати Червоноградської міськради ухвалили на засіданні сесії рішення щодо перейменування міста, консультації з громадськістю розпочалися 2 жовтня та триватимуть 30 календарних днів.
У неділю, 8 жовтня, в Народному домі відбулися консультації з громадськістю щодо перейменування міста. На зустрічі була присутня начальниця управління забезпечення політики національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті Олена Охрімчук. Однак присутні проголосували проти, навіть не давши висловитись представниці Інституту. У міській раді назвали обговорення "емоційною дискусією.
Пізніше стало відомо, що одна з учасниць зборів з трибуни заявила, що СРСР досі існує, а Верховна рада не має права ухвалювати рішення про перейменування міста, оскільки вона не набула правосуб’єктності. Таким чином фактично назвавши ВРУ нелегітимною.
Демарш червоноградців неабияк потішив російських пропагандистів. Один з мешканців міста поділився у фейсбук скріном з російського сайту "Антифашист", де опублікували статтю "Западенский бунт. Жители Червонограда восстали против декомунизации".
Тим часом львівський історик Ігор Федик вважає, що жителі Червонограда не хочуть позбуватись радянської назви міста, оскільки багато з них нащадки росіян, яких завезли туди.
- Нагадаємо, що у четвер, 19 вересня, Верховна Рада ухвалила постанову про перейменування 328 населених пунктів і районів України в рамках декомунізації. Загалом у проєкті постанови йдеться про зміну назв чотирьох районів,10 міст, 56 селищ і 262 сіл. Зокрема, на Львівщині згідно зі списком у постанові, в області перейменують 8 сіл, місто Червоноград і Червоноградський район.
- Актуальне
- Важливе