Обличчям до обличчя: як транскордонний проєкт наближає львівську лікарню до європейської
Львівський "Охматдит" отримав експертну техніку для трьох операційних, телемедичний центр і нову сучасну операційну.
У рамках програми транскордонної співпраці "Польща-Білорусь-Україна2014-2020" львівський "Охматдит" вдосконалив хірургічну допомогу маленьким пацієнтам. Усього п'ять років тривав проєкт "Спільна ініціатива Мазовецької Спеціалізованої Лікарні в Остроленці та Львівської обласної дитячої клінічної лікарні "Охматдит" для підвищення доступності медичних послуг в області сучасної хірургії» в рамках Програми Транскордонної співпраці Польща-Білорусь-Україна 2014-2020", але за цей час лікарня отримала нову сучасну операційну, техніку експертного класу для малоінвазивної хірургії для трьох відділень, телемедичний центр з оновленою конференц-залою і обмін досвідом з хірургами з Польщі. Співпраця між лікарнями-сусідами триватиме далі. Про це сьогодні говорили на підсумковій конференції транскордонного проєкту, передає "Еспресо.Захід".
А техніка - останнього покоління!
У проєкті багато лікарень брали участь, але не всім вдалося перемогти. Дитячим хірургам з "Охматдиту" у ЄС повірили, бо вони представили життєздатний проєкт у співпраці з польськими колегами з м. Остролєнка (Республіка Польща). Далі було чимало організаційної роботи. Тим часом львівські хірурги поділилися досвідом з польськими щодо проведення низки оперативних втручань. Весь досвід хірургів з обох країн помістили у Каталог кращих практик, щоб поширити результати проєкту на всій території Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.
А щоб ювелірна хірургія стала можливою, для лікарні приїхала нова сучасна техніка. Нова ендоскопічна техніка для урологічної операційної - У новеньких цистоскопі від KarlStorz з комплектом інструментів, світловоді, оптичній системі та спеціальній урологічній відеосистемі, яка виводить зображення на монітор, багато функціональних можливостей. Вони допомагають лікарю ще точніше виконувати маніпуляції. Камера при цьому відтворює зображення, збільшене у 20 разів! Ендоскопічні операції в дитячій урології – це тонка ювелірна робота, адже у дітей уретра має дуже малий діаметр і лікарю треба працювати дуже обережно.
Для дитини переваги ендоскопічної операції очевидні – відсутність рубців, менше болю і менше днів у ліжку і ще швидше одужання. Дитині "на згадку" після такої операції не залишається рубців узагалі!
ЛОР-відділення отримало нову ультрасучасну борно-шейверну систему KarlStorz, завдяки якій можна оперувати дитячі вуха та носики у дуже делікатний спосіб. "Це така сучасна техніка, з якою стало можливим бурувати кісточки вуха дуже делікатно, без зайвої травматизації, а ще дуже ощадно і делікатно забирати поліпи з носа", - пояснює лікар.
Ще один девайс - отохірургічний мікроскоп з отохірургічним кріслом та аксесуарами.
"Це ультрасучасний мікроскоп нового покоління. Наш старенький мікроскоп має вже 10 років, але він не дає нам тих можливостей, які будуть у нас з новим. З новим мікроскопом ми зможемо робити ще більше сучасних операцій. Мікроскоп дозволить оперувати не лише вухо, але й гортань, адже тут можна змінювати фокусну відстань. Транскордонна співпраця львівського "ОХМАТДИТу" і лікарні в Остроленці - це не тільки обладнання. Це ще й нові контакти, обмін досвідом, емоційна підтримка. Ми тішимося новими можливостями, які усіх нас роблять сильнішими і кращими", - веде далі Федір Юрочко.
І вишенька на торті - у Центрі малоінвазивної хірургії "Охматдиті" з'явилася лапароскопічна стійка KarlStorz з технологіями 4K і 3D останнього покоління.
Крім того, у рамках проєкту лікарні-учасники додатково отримали 3 млн євро для боротьби з Covid-19. Надання коштів ЄС дозволило "Охматдиту" оперативно відреагувати на потреби пандемії і швидко розгорнути спеціальне відділення для дітей і закупити захисні костюми.
Ламаємо кордони!
Хірурги зі Львова щиро радіють новим можливостям.
"Ми мали досвід малоінвазивної хірургії, але нам бракувало трохи техніки. Ми запрацювали з новим обладнанням, отриманим у рамках проєкту, відразу у перший вечір після його доставки до лікарні. За перший місяць виконали уже понад операцій з цією технікою. В нас оперують малоінвазивними техніками майже всі лікарі відділення, навіть молоді з підтримкою старших колег. У нас понад 50 різних операцій - малоінвазивні. У "Охматдиті" щораз менше стає класичних відкритих "підписів хірурга" - нові технології дозволяють мінімізувати травми після операцій. "Охматдит" отримав нову операційну за найсучаснішими стандартами безпеки, це одна з найкрутіших операційних у Львові", - переконаний Андрій Дворакевич, керівник Центру малоінвазивної хірургії Охматдиту.
Медик переконаний, що це хороший приклад реальної співпраці, а не для галочки. "Наші колеги з Польщі уже демонструють бажання співпрацювати далі, уже є домовленості про стажування між нашими клініками, будемо продовжувати обмінюватись досвідом, незалежно від того, чи проєкт буде продовжений. Від цього у виграші будуть пацієнти. Маємо вікно у Європу, ламаємо кордони, польські колеги уже чекають, коли можна буде без перешкод приїхати і разом працювати. Це гарний приклад для молодих лікарів", - каже Андрій Дворакевич.
З ним погоджується і Оксана Юринець, членкиня Опікунської ради лікарні, ексдепутатка Верховної Ради, членкиня комітету з питань європейської інтеграції ВР, в якому очолила підкомітет з питань регіонального і транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС.
"Транскордонна співпраця - це рух в напрямку один до одного, обличчям до обличчя. Розуміємо, що в країні був брак фінансування медицини. Але у цій галузі були шанси скористатися можливостями транскордонного проєкту. Цей шанс - проєкт - ми б не змогли б використати, якби не були активними ті люди, які в самій медицині задіяні - самі лікарі. Це все зійшлося з двох боків - і української, і польської. Саме та дієвість і бажання працювати дали результат. Тут дуже важливо мати надійних партнерів і взаємодію з місцевим самоврядуванням. За ці роки було багато невидимої адміністративної роботи, яка принесе чималі результати і в наступні роки. Львівщина взагалі є лідером у транскордонній співпраці. Тут немає конкуренції між лікарнями, тут є конкуренція ідей. Україна має медичну дипломатію і вона діє. Такими проєктами ми можемо перекривати те, що зараз держава не може собі дозволити. Але найосновніший результат - це здорові діти, які повертаються з лікарні радіти і жити повноцінно", - переконана Оксана Юринець.
Завдяки телемедичному центру, який став можливий теж завдяки проєкту, співпраця обох лікарень не завершиться, а хірурги з країн-сусідів будуть проводити спільні консультації.
"Створення телемедичного центру - це важливо для пацієнтів, щоб вони не їздили в інші країни на консультації до тамтешніх хірургів, це також важливо для лікарів, щоб вони могли розвиватися і постійно вчитися", - переконаний заступник директора з хірургічної роботи "Охматдиту" Богдан Мальований.
Перший такий досвід - унікальна операція для маленького Давидка.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
Фото: "Охматдит"
- Актуальне
- Важливе