3D і 4К - в операційній. В "Охматдиті" запрацювали найновіші технології
Лікарня отримала сучасну техніку для нової операційної у Центрі малоінвазивної хірургії у межах транскордонного проєкту Польща-Білорусь-Україна 2014-2021.
Лапароскопічна стійка Karl Storz з технологіями 4K і 3D - поки що єдина в Україні, усього у світі їх виготовили лише шість. У лікарні планують запровадити нові операції, яких донедавна ще не робили. Про це розповіли в "Охматдиті", передає "Еспресо.Захід".
"Це Космос!", - сказав керівник Центру малоінвазивної хірургії Андрій Дворакевич, коли зайшов у новеньку операційну, обладнану за останнім словом техніки. Тут уже повно лікарів у спеціальних окулярах - усі очікують на "кіно". На моніторі - неймовірно точне зображення з деталізованою візуалізацією тканин. Тут видно все і неймовірно точно!
"За потреби з 3D можна легко перейти на 2D. Об’ємна візуалізація із сучасним освітленням дає нам просто неймовірні можливості ", - демонструє Андрій Дворакевич колегам.
Завдяки новій лапароскопічній стійці Karl Storz з технологіями 4K і 3D у дитячій лікарні "Охматдит" стартує просто-таки хірургія майбутнього. Тут обіцяють проведення нових оперативних втручань, яких донедавна ще не робили. Йдеться передовсім про найменших пацієнтів - немовлят.
"Відкриття нової операційної, обладнаної за останнім словом техніки, означає те, що в "Охматдиті" будуть нові операції, яких ми раніше не робили. Ми з командою уже обговорювали наші ідеї і плани, і наші хірурги готові починати перші операції із застосуванням нових технологій", – пояснює керівник Центру малоінвазивної хірургії Андрій Дворакевич.
3D-лапароскопія - це як 3D-окуляри в кінотеатрі, але в операційній, і тут замість фільму – операційне поле, де працюють хірурги. У результаті хірург бачить максимально точне і об’ємне зображення завдяки тривимірній візуалізації. Якщо по-простому, хірурги можуть працювати більш точно в маленьких порожнинах і прискіпливіше контролювати складні дії. Крім того, 3D-лапароскопічні операції відбуваються швидше в часі, а продуктивність лікаря зростає на 60-70%. Використання 3D-візуалізації в операційній – це завжди про точніше виконання завдань і скорочення тривалості операцій.
З безсумнівних переваг для маленьких пацієнтів "Охматдиту" – зменшення ризику крововтрати під час операцій, менша ймовірність інфекцій, менше болю і менше знеболення, менше страхів напередодні операції, також скорочується кількість днів у лікарні, а після загоєння операційної ранки практично не залишається сліду. Адже лапароскопічні операції з використанням 3D чи 4К відбуваються через розрізи довжиною лише 0,5-1,5 см.
Нова операційна дає незаперечні переваги не лише для маленьких пацієнтів, але і для їх лікарів. За ходом операцій можна буде спостерігати на екрані монітора в актовій залі, яка розміщена неподалік нової операційної. Усе продумано для функціонування сучасного телемедичного центру. Можна буде і вчити молодих лікарів, і вчитися самим у провідних хірургів світу. Такі операції, як у хлопчика з двобічним паралічем діафрагми, яких ще ніхто не робив у Європі, хірурги "Охматдиту" опановували саме таким методом – у режимі онлайн зі своїми колегами зі США.
"Наші операції онлайн можна буде побачити у Варшаві, Нью-Йорку або Чернівцях. Крім того, ми будемо запрошувати менторів із-за кордону і будемо вчитися новому у закордонних провідних фахівців. Маємо уже такий досвід проведення операцій з телемедичним супроводом. І вже маємо запити від колег на такі речі", – каже лікар.
Перші операції в новій операційній стартують уже зовсім скоро.
Нова операційна з найсучаснішою технікою і телемедичним центром стали можливим завдяки транскордонного проєкту Польща-Білорусь-Україна 2014-2021.
Фото: "Охматдит"
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе