Міжнародна ніч кажанів: чому летючі миші потребують захисту
У ніч з 20 на 21 вересня у світі відзначають "Ніч кажанів", щоб привернути увагу до цих часто недооцінених створінь та підкреслити їхню важливу роль в екосистемі
Про це повідомляє Національний природний парк "Сколівські Бескиди", передає "Еспресо.Захід".
В Україні Міжнародна ніч кажанів відзначається з метою підвищення обізнаності про рукокрилих та необхідності їх охорони. У цей день проводяться різноманітні заходи: лекції, екскурсії, майстер-класи, виставки та інші.
"Кажан – єдиний ссавець у світі, який здатний літати. Вони можуть розвивати швидкість до 96 км/год і жити до 40 років. Це корисні істоти. Вони знищують комах-кровососів та шкідників лісу. Тож убивати їх не слід. І не лякайтесь, нічого поганого вони вам не зроблять. Більшість летючих мишей фауни України - рідкісні та зникаючі види, що охороняються законом і занесені до Червоної книги", - відзначають у Нацпарку "Сколівські Бескиди".
Один із заходів збереження популяції кажанів — облаштування їх місць проживання. На території Парку розміщено спеціальні будиночки для них.
Історія заснування Ночі кажанів
Засноване це незвичне природозахисне свято було у 1997 році. Метою святкування є звернення уваги людства до проблем кажанів та заохочення усіх до захисту рукокрилих звірят. Також свято допомагає розвінчати велику кількість міфів, пов’язаних з кажанами. Наприклад, деякі люди їх побоюються, вважаючи вампірами.
Спочатку зосереджений на Європі, захід розширився до участі у ньому з понад 30 країн світу.
Основна мета Міжнародної ночі кажанів – сприяти збереженню кажанів та їхніх оселищ. Інформуючи громадськість про екологічну важливість кажанів, зокрема про боротьбу з комахами та поширення насіння, захід має на меті сприяти більш позитивному ставленню до цих тварин, яких часто неправильно розуміють. 1
Цікаві факти про кажанів
Фото: Національний природний парк "Сколівські Бескиди"
Існує понад 1 400 видів кажанів, що робить їх другим за чисельністю загоном ссавців після гризунів.
Кажани неймовірно різноманітні, їхні види пристосовані до різних дієт і середовищ існування. Деякі харчуються комахами, інші – фруктами, нектаром або навіть кров’ю.
Кажани відіграють вирішальну роль у контролі популяцій комах, що допомагає зменшити поширення хвороб і пошкодження врожаю.
Вони також є важливими запилювачами та розповсюджувачами насіння, що сприяє здоров’ю екосистем, особливо в тропічних регіонах.
- До слова, нещодавно на Волині у селі Скиби Ковельського району запровадили карантинні обмеження через випадок сказу у дикої лисиці. ВІдтепер іти з собакою в поле чи ліс не можна
- Актуальне
- Важливе