На Волині вагітна жінка втратила дитину, отруївшись грибами
За декілька годин після вживання грибів жінка відчула нудоту, однак не надала цьому значення, адже із чоловіком усе було гаразд
Про це інформує Волинське обласне медоб'єднання захисту материнства і дитинства, передає "Еспресо.Захід".
На Волині 26-річна вагітна жінка отруїлася грибами. Дитину врятувати не вдалося.
Що відомо про інцидент
У п’ятницю, 18 жовтня, "швидка" доправила в обласний перинатальний центр вагітну жінку з отруєнням грибами. На жаль, дитина на той час уже внутрішньоутробно загинула.
Як розповів завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Іван Вороблевський, пацієнтка поступила у важкому стані із тахікардією, задишкою, інтоксикацією та зневодненням. Упродовж трьох днів вона не могла їсти та пити, блювала близько 30 разів на день. Її одразу госпіталізували в реанімацію. "Після інтенсивного лікування стан пацієнтки нормалізувався, було проведено розродження", – розповіли у медзакладі.
Зі слів самої жінки, її чоловік разом із кумом назбирали маслюків та польських грибів. За декілька годин після вживання страви вона відчула нудоту, однак не надала цьому значення, адже із чоловіком усе було гаразд. На третій день її стан погіршився, з’явилася задишка і тоді вона викликала "швидку допомогу". Зараз, каже пацієнтка, почувається добре.
Вагітним протипоказано їсти гриби
Лікарі закликають бути обачними, адже восени зростає ймовірність отруєння дикорослими грибами.
Іван Вороблевський наголошує: "Насамперед, вагітним жінкам взагалі протипоказано їсти гриби. Основна порада для усіх решта – не споживайте дикорослих грибів, якщо не маєте абсолютної впевненості у тому, що вони безпечні. Якщо ви все ж поїли грибів і після цього виникли симптоми отруєння – негайно звертайтеся за медичною допомогою".
Правила збору грибів
Для походу вдягайте зручний одяг: це зручне взуття, бажано гумові чоботи. На природі ви не завжди зможете передбачити, в яку місцевість зайдете. Обирайте за змоги світлий одяг із яскравими елементами. Це допоможе вас легше помітити в разі необхідності. Також можна використовувати стрічки чи інші помітні позначки, щоб позначати свій шлях. Яскравий одяг не тільки допоможе іншим вас знайти, а й знизить ризик потрапляння в ситуацію, коли вас можуть не помітити в густій рослинності.
Орієнтуйтеся на погоду, стежте за прогнозами синоптиків, майте біля себе одяг на довгий рукав. Також із собою беріть речі, які будуть необхідні в лісі: гострий ніж, целофанові пакети, в які можна заховати речі, щоб вони не намокли. Також із собою бажано мати сірники. Якщо таки заблукаєте – зможете розвести вогонь та зігрітися. Ліхтарик, вода, їжа, невеликий набір для першої допомоги – усе це може стати в пригоді в разі непередбачених обставин. Варто взяти свисток, який допоможе подати сигнал у разі, якщо ви загубитеся.
Подбайте про те, щоб ваш телефон був заряджений. Візьміть про всяк випадок павербанк, яким можна зарядитися й бути завжди на зв’язку.
Якщо йдете до лісу з компанією, тримайтеся разом, не відходьте в невідомих напрямках самотужки, навіть якщо здається, що знаєте дорогу. В разі розділення групи домовтесь про місце зустрічі або тримайтеся в полі зору одне одного.
Читайте також: Навіть здоровим не рекомендовано їсти у значних кількостях: медики про те, як не отруїтися грибами
- Актуальне
- Важливе