У чотирьох громадах Рівненщини відкрили центри для родичів зниклих безвісти
У чотирьох громадах Рівненщини розпочали реалізацію проєкту "Жити чекаючи". Його мета – об'єднати та підтримати родини, близькі яких зникли безвісти
Про це в етері Українське радіо. Рівне розповіла регіональна координаторка швейцарсько-українського проєкту "Психічне здоров'я для України" Діана Савенко, пише Суспільне.
Вірити чи оплакувати?
За її словами, у чотирьох громадах області відкрили центри, де надаватимуть допомогу родинам зниклим безвісти – у Рівненській, Костопільській, Гощанській, Вараській громадах:
"Є родини, які два роки не знають чи їхні близькі живі, чи померли. Не розуміють як діяти: далі вірити чи оплакувати. Така невизначена втрата психологічно – найважча. Мета проєкту – об'єднати жителів громади, які мають безвісти зниклих близьких".
Координаторами для родин будуть 23 рівні помічники
Координаторами для родин будуть 23 рівні помічники – люди, які також мають зниклих безвісти близьких. Вони вже пройшли відповідне навчання:
"Десь це мама, десь це сестра, у яких близькі люди зниклі безвісти. Ось такі рівні помічники серед наших родин і будуть об'єднувати інші родини у групи, спілкуються, дізнаватись потреби. Це буде конфіденційно. Можливо комусь хочеться поїхати на прощу. Для когось важливо піти в якийсь похід або просто в театр. Комусь потрібно виговоритись у колі людей, які дійсно їх розуміють, бо мають такі ж проблеми. І проєкт всього-на-всього допомагає це підсилити матеріально-технічно, знаннями”.
Діана Савенко додала, що проєкт також допоможе, в разі потреби, залучати спеціалістів, які зможуть виїжджати у громади для консультації:
"Люди потребують омбудсмена, десь юриста, а хтось із родин хоче поспілкуватися із представниками СБУ. Є різні ситуації й рівні помічники можуть повідомляти адміністрацію проєкту про це, а ми вже зможемо фахівців привезти в громаду".
Читайте також: Невизначена втрата. Як шукають зниклих безвісти в Україні
Про центри із розшуку зниклих безвісти
3 червня на базі головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області запрацював спеціалізований центр із розшуку безвісти зниклих в умовах воєнного стану військовослужбовців та цивільних осіб.
Раніше у поліції Волині запрацював центр з розшуку зниклих безвісти, куди зможуть звертатись родичі військових.
- Нагадаємо, Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у Міністерстві внутрішніх справ запрацював 2 травня 2023 року. Цей реєстр є повністю захищеною базою даних. Станом на 17 липня 2024 року у Єдиному реєстрі зниклих безвісти у розшуку перебувають 42 тис. людей.
- Актуальне
- Важливе