На Львівщині з порушенням закону діє релігійна громада й будують монастир УПЦ МП
У Бродах діє релігійна організація московського патріархату, а в Турківській громаді будують монастир. Таку дільність релігійні організації ведуть порушуючи закон
Відповідну інформацію на пленарному засіданні Львівської обласної ради озвучила директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Ірина Гаврилюк.
Під час сесійного засідання депутати запитали, на яких підставах діє релігійна громада московського патріархату в Бродах і будується монастир московського патріархату у селі Радич Турківської громади. За словами Ірини Гаврилюк, ці громади діють без реєстрації, чим порушують законодавство України.
"Проводяться розмови з активістами й керівниками релігійних громад. Ці люди не вбачають проблеми в тому, що є у підпорядкуванні московського патріархату, оскільки богослужіння проводяться українською мовою. Їм здається, що все гаразд. У новому законі введено поняття "русского міра", тож сподіваємося, що незабаром ці речі будуть названі своїми іменами", – зазначила Ірина Гаврилюк.
За результатами розгляду питання депутати проголосували продовжити розгляд на наступній сесії за участі представників Львівської ОВА та правоохоронних органів.
- На Рівненщині обласні депутати зібралися, аби звернутися до місцевих єпархій УПЦ МП від Рівненської обласної ради щодо "реалізації норм законодавства про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій та зміцнення духовної незалежності України". Голова облради Андрій Карауш зазначив, що обласні обранці підтримують ухвалення та підписання президентом закону про утвердження духовної незалежності України.
- В УПЦ МП відповіли, що депутати цим закликом розпалюють міжконфесійну ворожнечу
Що було раніше
Зеленський підписав закон про заборону Російської православної церкви. Метою закону є унеможливлення діяльності в Україні релігійних організацій, керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України в державі, яка здійснює збройну агресію проти України. Після того, як закон набере чинності, українські церкви, які підозрюються у співпраці з РПЦ, матимуть 9 місяців на розрив зв'язків.
До слова, співробітники Служби безпеки України 1 квітня вручили митрополиту УПЦ (МП) Павлу підозру за (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань) та ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників). СБУ оприлюднила перехоплені розмови митрополита, у яких Павло (Лебідь) радів через те, що у Херсоні майорять російські прапори. Також він закликав молитись за патріарха РПЦ Кирила й усіляко виправдовував агресію РФ.
- Актуальне
- Важливе