"Розпалюють міжконфесійну ворожнечу": в УПЦ МП відповіли рівненським депутатам на заклик об'єднатись
В Рівненській єпархії УПЦ МП заявили, що звернення, яке підготувала Рівненська обласна рада є – популістським, направленим на розпалювання міжконфесійної ворожнечі та провокативним
Відповідна заява-відповідь опублікована на сторінці Рівненської єпархії.
"Одним із важливих принципів християнського вчення є повага до керівництва країни. Однак повага до влади не означає сліпе підкорення. Християнське вчення також наголошує на відповідальності правителів діяти справедливо і служити людям. Тому, якщо влада вчиняє несправедливість або суперечить Божим заповідям, християнин має право ставити під сумнів її дії, але зберігаючи дух любові та пошани до ближнього.
Звернення, яке підготувала до нас, духовенства, чернецтва та мирян Української Православної Церкви, Рівненська обласна рада є популістським, направленим на розпалювання міжконфесійної ворожнечі та провокативним", – йдеться у заяві.
Духовенство УПЦ МП також додало, що народні обранці намагаються розділити суспільство.
"У зверненні голова облради та депутати закликають нас відмовитись від своєї церкви та заганяють нас у ПЦУ, вказуючи на те, що ПЦУ визнана усім православним світом. Тому хочемо нагадати обранцям народу, що церква відділена від держави, що є одним із основних принципів сучасної демократичної системи. Це означає, що релігійні організації мають незалежність у своїй діяльності та не підпорядковуються державній владі", – йдеться у дописі.
Крім того у Рівненській єпархії перелічили, як вони допомагають ЗСУ і активно надають допомогу українському війську.
Нагадаємо, на Рівненщині обласні депутати зібралися, аби звернутися до місцевих єпархій УПЦ МП від Рівненської обласної ради щодо "реалізації норм законодавства про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій та зміцнення духовної незалежності України". Голова облради Андрій Карауш зазначив, що обласні обранці підтримують ухвалення та підписання президентом закону про утвердження духовної незалежності України.
Що було раніше
Зеленський підписав закон про заборону Російської православної церкви. Метою закону є унеможливлення діяльності в Україні релігійних організацій, керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України в державі, яка здійснює збройну агресію проти України. Після того, як закон набере чинності, українські церкви, які підозрюються у співпраці з РПЦ, матимуть 9 місяців на розрив зв'язків.
До слова, співробітники Служби безпеки України 1 квітня вручили митрополиту УПЦ (МП) Павлу підозру за (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань) та ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників). СБУ оприлюднила перехоплені розмови митрополита, у яких Павло (Лебідь) радів через те, що у Херсоні майорять російські прапори. Також він закликав молитись за патріарха РПЦ Кирила й усіляко виправдовував агресію РФ.
- Актуальне
- Важливе