Гринкевич може отримати понад 10 років за оборудки з Міноборони, – радниця ДБР Сап'ян
У Державному бюро розслідувань очікують, що у четвер, 18 січня, львівському бізнесмену Ігорю Гринкевичу суд обере запобіжний захід
Про це в ефірі телемарафону заявила радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сап'ян, передає "Еспресо.Захід"
"Сьогодні ДБР очікує, що буде обрано запобіжний захід тим, кому оголосили вчора підозру і затримали відповідно", - сказала Сап'ян.
За її словами, Гринкевич наразі перебуває в СІЗО і саме там він отримав ще одну підозру.
"Це у шахрайстві й в участі в злочинній організації. Це суворі такі статті досить: 255 і 190. Але такі підозри також отримали ще 4 причетних до цієї оборудки з Міноборони, яке стосувалося закупівлі одягу та білизни для ЗСУ", - зазначила представниця ДБР, додавши, що угруповування було створено аби привласнювати бюджетні гроші, які виділялися на закупки білизни для військових і підконтрольні бізнесмену підприємства, які в мирний час займалися будівництвом, не мали жодних можливостей виготовляти і зберігати речі для потреб Міноборони.
"Також слідчі будуть з'ясовувати, як цим підприємствам вдалося отримати договори на постачання в Міноборони на суму півтора мільярда гривень і хто в оборонному відомстві також має причетність до таких махінацій", - наголосила вона.
Крім того, Сап'ян розповіла, що наразі ДБР перевіряє усіх, хто був або міг бути причетними до цих оборудок.
"Ну як мінімум візьмемо з вами саме тих працівників Міноборони, які робили замовлення цим фірмам і які в результаті приймали вже остаточний варіант цього замовлення, коли він у вигляді одягу і білизни прибував на склади ЗСУ. Вони перевірятимуться. Якщо говорити в контексті як, наприклад, будівельні фірми могли виграти тендер, то це також буде з'ясовуватися в процесі досудового розслідування", - додала вона.
Крім того, якщо будуть доведені всі факти, за словами Сап'ян, бізнесмена можуть позбавити волі на понад 10 років.
Що відомо про справу бізнесмена Гринкевича
Львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича затримали працівники ДБР за спробу дати хабар в $500 тис. одному із керівників Бюро. Річ у тім, що компанії, зареєстровані на членів сім'ї Гринкевича, підозрюють в махінаціях з закупівлями для Міністерства оборони на 1,5 мільярда гривень.
Згодом стало відомо, що пов’язані з Гринкевичем компанії постачали Міноборони бронежилети й шоломи за завищеними цінами.
Варто відзначити, що голова Львівської ОВА відмежувався від імовірних протиправних дій бізнесмена.
Заступник міністра оборони України Віталій Половенко у вівторок, 9 січня, повідомив, що міністерство розірве договори з компаніями, які пов'язані з Гринкевичами: їх підозрюють в махінаціях з закупівлями на 1,5 мільярда гривень. Також цього дня львівська обласна рада розірвала меморандум з благодійним фондом Гринкевича.
Нещодавно у сім’ї Гринкевичів вперше відреагували на корупційний скандал.
Крім того, 11 січня стало відомо, що суд арештував майно і рахунки компаній бізнесмена Гринкевича. Правоохоронці також отримали висновки експертів, які встановили, що вся поставлена продукція компаніями Гринкевича на потреби МОУ у 2023 році, не відповідає якісним характеристикам та неможлива для використання військовослужбовцями ЗСУ.
АРМА знайшло в Гринкевичів та їхнього оточення елітні авто, нерухомість і зброю. За інформацією відомства, Ігор Гринкевич та його спільники обвинувачуються у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах.
"60% бюджетних коштів, які підконтрольні фігуранту юрособи отримували від Міноборони, виводились на користь інших афілійованих компаній (найчастіше здійснювались операції щодо надання або повернення фінансової допомоги). Підприємства проводили ризикові (безтоварні) фінансові операції. Решта 40% коштів – для забезпечення виконання державних контрактів – переказувались на рахунки турецьких виробників одягу у Турецькій Республіці", – зазначили в АРМА.
Згодом Печерський суд оприлюднив подробиці затримання бізнесмена Гринкевича, а в ДБР розповіли, на якому етапі перебуває справа.
17 січня Державне бюро розслідувань оголосило підозру членам злочинної організації під керівництвом львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, які завдали збитків державі на майже мільярд гривень.Йдеться про самого Гринкевича, його сина та ще трьох керівників підконтрольних їм компаній.
Після чого художниця Соня Морозюк, яка була заручена за сина фігуранта масштабного корупційного скандалу Романа Гринкевича, сказала, що не виходитиме заміж за нього.
Застереження: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Актуальне
- Важливе